Psychológia farieb a naše šperky

Farba, ktorú na sebe najčastejšie nosíme, o nás vypovedá mnohé. Koľkokrát by ste sa až divili, aké signály ostatným dávame len tým, akú farbu oblečenia alebo doplnku si práve vyberieme. Zaujíma vás, aké šperky sú ideálne na pohovor a aké na prvé rande? Poradíme vám!
Psychológia farieb a naše šperky

Štvrtok, 14. január 2021

Chystáte sa von a neviete si rady, akú farbu doplnku vybrať, aby vám skvele ladil k outfitu? Je nám jasné, že to nie je tak jednoduché. Nejde totiž len o farbu, ide aj o to, čo v ostatných daná farba evokuje. To, že sa v určitých momentoch nosí biela a v iných čierna, je nám tradične známe, ale psychológia farieb spadá omnoho ďalej. Ak sa chcete vyznať v tom, čo daná farba znamená v prepise slov, emócií a podnetov, pripravili sme pre vás jednoduchého sprievodcu, ktorý vám výber nabudúce uľahčí.

SK_blog_Velka_psychologie_VZORNIK1_1

Ak ste radi elegantní za každú cenu, odporúčame vyberať z farieb, ako je práve biela alebo béžová. Obe farby pôsobia sofistikovane a zároveň sú univerzálne a hodia sa ku každej inej farbe.

Béžová je obľúbená predovšetkým vďaka teplejšiemu tónu hnedej, ktorú v sebe obsahuje, takže pôsobí láskavo a rozhodne s ňou nemôžete šliapnuť vedľa. Na rozdiel od bielej, ktorá symbolizuje čistotu, však nevzbudzuje v ľuďoch pozornosť.

Biela, naopak, áno a nie vždy si ju trúfame vziať, nielen vďaka tomu, že opticky zväčšuje, ale aj preto, že s ňou musíme dbať na vyššiu opatrnosť. Ak ju však dokážeme zachovať čistú, ide o farbu spojenú s klasickou krásou a nežnosťou. Spojte napríklad biele drevené guľôčky s brúseným krištáľom v krásnom a elegantnom náramku. Drevo môžete využiť aj na parádne béžové náušnice so strapcami.

Žltá tiež priťahuje pozornosť, ale nepôsobí elegantne ako vyššie zmieňované farby. Hodí sa pre niekoho, kto má rád život a nebojí sa riskovať, pretože žltá je naozaj “krikľavá”. Nech už je totiž v akomkoľvek odtieni, vždy bude najžiarivejšou farbou spektra. Hodí sa na letné šperky, ktoré môžu korešpondovať s farbami leta, ale v temnejších odtieňoch je stále viac obľúbená aj v šatníku. Ak sa nebojíte farieb, vytvorte si napríklad doplnok s neónovo žltými korálikmi od značky Estrela.


SK_blog_Velka_psychologie_VZORNIK2_1

Ružová je farbou mileniálov. Jej lososový odtieň ste videli nespočetnekrát nielen na instagramových gridoch, ale aj v rôznych reklamách. Vzbudzuje pocit elegancie a ženskosti a v poslednej dobe je stále viac obľúbená. Je totiž ženská, ale zároveň aj silne ambiciózna, keďže ide o svetlejší tón červenej. Vytvorte si napríklad jemný náramok s ruženínom a rose gold komponentmi alebo použite vyššie zmieňovanú “mileniálsku ružovú” v elegantných náušniciach s OmegaCast komponentmi.

Červená do všetkého ide naplno. Je ženská, zmyselná, vášnivá a sexuálna. Spája sa s koreňovou čakrou, ktorá korešponduje so základnými ľudskými pudmi, a to nielen so sexualitou, ale aj s hnevom. Červená najviac priťahuje pozornosť, takže si ju vezmite len ak sa nebojíte byť ostatným na očiach. Pozrite sa na náramok z červeného koralu, ktorý je nielen pre zamilovaných.

Oranžová je zmesou červenej a žltej, takže tlmí negatívne aspekty červenej, ale stále priťahuje pozornosť a je neskutočne energická. Vzbudzuje chuť do života a za novým dobrodružstvom a symbolizuje kreativitu, keďže je spojená so sakrálnou čakrou, ktorá je zodpovedná za naše sny a plodnú energiu. Už zmienené OmegaCast komponenty so špeciálnou smaltovou úpravou môžete použiť aj v jednoduchom náramku s oranžovou planétkou.


SK_blog_Velka_psychologie_VZORNIK3_1

Modrá je najobľúbenejšou farbou nielen mužov. Vďaka svojmu upokojujúcemu tónu ju majú radi naozaj všetci, aj keď môže pôsobiť chladne a nedostupne. Navodzuje pocit bezpečia a ak ju nosíme, vzbudzujeme v ostatných väčší pocit dôvery. Práve preto je to obľúbená farba finančného sektoru. Skvele vyzerá napríklad v spojení s mnohými inými farbami, od bielej po zlatú – nechajte sa napríklad inšpirovať luxusným náramkom s OmegaCast a SWAROVSKI modrými brúsenými korálikmi.

Fialová, ktorá v sebe má primiešanú aj červenú, je ideálna kombinácia oboch farieb a akoby stála za hranicou farebného spektra. A možno práve aj preto je to najzložitejšia farba na zaregistrovanie pre ľudské oči. Spája červenú koreňovú čakru s modrou, ktorá symbolizuje tretie oko, takže je vyobrazením ideálnej harmónie medzi materiálnym a spirituálnym svetom. Upokojuje nás a pôsobí nadradene. Vytvorte si zo SWAROVSKI kryštálu s hodvábnou niťou a OmegaCast spájacím dielom unikátny fialový šperk.

Zelená je farbou znovuzrodenia a kreativity, nielen pretože symbolizuje jarnú matku prírodu. Potláča nervozitu a navodzuje stav šťastia. Tiež nám pomáha otvoriť sa vlastným pocitom. Spojte upokojujúce tóny vody a šľachtickú zelenú vďaka Akvamarínu a Malachitu v krásnom náramku na ruku, ktorý budete mať hotový za päť minút.


SK_blog_Velka_psychologie_VZORNIK4_1

Hnedá symbolizuje stabilitu a teplo domova. Prebúdza v nás pocit pokoja a pohody a podvedome spomaľuje naše životné tempo. Možno preto je obľúbená predovšetkým pri starších ľuďoch, ktorí môžu s týmto prirodzeným životným rytmom rezonovať. Populárna je aj vďaka tomu, že je spojená s čarom prírody. Napríklad prírodné drevené koráliky z exotických drevín sú stále viac populárne nielen pre svoje krásne odtiene hnedej farby, ale aj vďaka svojim silným ezoterickým účinkom.

Zlatá a strieborná nie sú pokojné farby a naopak priťahujú pozornosť a budia v druhých rešpekt, keďže symbolizujú vyššie postavenie, hojnosť a prosperitu. Obe farby sú elegantné a sofistikované, strieborná je tradične spájaná s aspektom mužstva, zatiaľ čo zlatá je spojená so ženstvom.

Najmocnejšou farbou je čierna, ktorá je obľúbená nielen preto, že opticky zoštíhľuje, ale aj preto, že pôsobí tajomne a má akúsi zvláštnu moc. Pôsobí autoritatívne a je v každej situácii elegantná. Hodí sa ku každej inej farbe. Vďaka tomu všetkému je najviac používanou farbou. Nechajte sa inšpirovať unikátnym náramkom s posvätným semienkom Rudraksha s čiernym Ónyxom a starozlatými komponentmi, ktorý bude nielen krásne vyzerať, ale môže vám tiež pomôcť pri boji so závislosťou.


Prečítajte si o jednotlivých farbách viac v špecializovaných článkoch, ktoré sme pre vás pripravili:

Béžová farba
Biela farba
Žltá farba
Ružová farba
Oranžová farba
Modrá farba
Fialová farba
Zelená farba
Hnedá farba
Zlatá a strieborná farba
Čierna farba

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Streda, 19. Január 2022

100%

Určite nakúpim z obchodu znova, skvelý výber a aj ceny! Všetko došlo v poriadku a pekne zabalené. :) Niektoré veci síce nemali na sklade, ale na dobré veci sa čaká. Palec hore!

+ veľmi široká ponuka sortimentu

Overený zákazník
Utorok, 18. Január 2022

100%

Vždy okamžité a kompletné vybavenie objednávky .

+ Všetko na jednom mieste.

Overený zákazník
Utorok, 18. Január 2022

100%

Doporučuji