Psychológia farieb – Žltá

Farba slnka je stále viac populárna, a to nielen medzi ľuďmi z generácie Z. Prečo a ako sa stala žltá za posledné roky tak obľúbenou a čo o vás našepká?
Psychológia farieb – Žltá

Štvrtok, 11. jún 2020

Žltá je jedna z farieb, ktorú nikto neprehliadne, ani keby chcel. Z rovnakého dôvodu sú v Amerike všetky školské autobusy a taxíky žlté. Ide o farbu zo základnej trojice (ďalšie dve sú modrá a zelená, o psychológii ktorých sme už písali) a je zaujímavá predovšetkým tým, že je veľmi komplexná. Nech už má akýkoľvek odtieň, vždy bude najžiarivejšou farbou spektra a ľudské oko ju automaticky rozpozná ako prvú.

Ak máte radi žltú, nebojíte sa byť ľuďom na očiach. Žltá v druhých prebúdza silné emócie, ako je optimizmus a guráž, čo potvrdzuje aj fakt, že je to farba čakry solárneho plexu, ktorá reprezentuje práve sebavedomie. Pozitívne pôsobí na našu hojnosť a zdravie a ak ju máme na sebe, pôsobíme na druhých ako vrelí a energetickí ľudia. Hovorí sa tiež, že ľudia, ktorí majú radi žltú, sú nezávislí perfekcionisti, ktorí radi analyzujú. Dôvodom je fakt, že žltá stimuluje našu ľavú mozgovú hemisféru, ktorá stojí za našou logikou.

057

Žltá je ideálna farba leta, pretože symbolizuje farbu slnka a zábavu. Ak ju chcete využiť na tvorbu jednoduchého šperku, postačí vám plochý kožený remienok, ktorý môžete prevliecť cez desiatky krásnych farebných motívov spájacích dielov značky OmegaCast, a vytvoriť si tak jednoduchý náramok alebo choker náhrdelník.

Žltú môžete tiež skombinovať s inou farbou a vzhľadom na to, že bude vždy dominantná, to môže byť viac-menej akákoľvek iná farba. Od čiernej po fialovú, pri žltej vždy záleží predovšetkým na odtieni. Ak skutočne radi vybočujete, nemusíte sa báť napríklad neónovo žltých korálikov Estrela NEON. Skombinovať ich môžete na elastomere s vyššie zmienenou fialovou. Na opálenej ruke sa budú skutočne vynímať.

DSC03676

Tmavšiu a pokojnejšiu žltú so zemitejším charakterom potom reprezentuje obľúbený citrín, čo je minerálový kameň navodzujúci dobrú náladu. Inšpirovať sa môžete napríklad náramkom s pozláteným spájacím dielom v tvare srdca.

V poslednom rade, ak vás zaujala zmienka o čakre solárneho plexu, môžete si vytvoriť špeciálny Mala šperk práve zo žltých Mala korálikov. Mala šperky sú ideálne na harmonizáciu nášho duchovného tela, a navyše aj krásne vyzerajú. Pre viac informácií o čakrách sa pozrite do nášho špecializovaného článku.

Ďalšie zaujímavosti o žltej farbe:

DSC03726


Prečítajte si aj ďalšie články zo série o Psychológii farieb:

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

Obchod Korálki mi vyhovuje nabídkou a rychlostí dodání zboží.

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

velmi rychlé vyřízení

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

jako vždy jsem spokojená