Psychológia farieb – Oranžová

Pokračujeme v duchu žiarivých farieb leta a tentokrát budeme vytvárať šperky v oranžovom spektre! Čo o vás prezradí váš oranžový šperk?
Psychológia farieb – Oranžová

Utorok, 11. august 2020

Oranžová sa nachádza medzi červenou a žltou, a preto v sebe nesie ako zemitý, vášnivý a ambiciózny tón červenej, tak pozitívnu a energickú náladu žltej. Ľudia, ktorí majú radi oranžovú, tak aj pôsobia na svoje okolie. Väčšinou majú veľa energie a sú vždy pripravení na ďalšie dobrodružstvo. Verí sa tiež, že kto má rád oranžovú, má poriadnu chuť do života, keďže oranžová reprezentuje aj zmyselnosť, chute a naše vnemy.

Podobne ako žltú, oranžovú buď milujeme, alebo ju nemusíme. Je to jedna z farieb, ktorá v nás vyvoláva extrémne pocity. Symbolizuje oheň a tiež zdravie a upútava pozornosť rovnako ako červená. Preto ju na sebe občas nosia aj policajti a je to najbežnejšia farba, ktorá sa používa pri práci na stavbe, keďže ju ľudské oko neprehliadne. Či už je to vaša obľúbená farba, alebo len chcete byť ľuďom na očiach, môžete si ľahko vytvoriť jednoduché šperky nielen na leto v oranžových tónoch.

Oranžová je posvätnou farbou v hinduizme, kde jogíni a guru nosia takzvané šafránové odevy, a rovnako ju vnímajú budhistickí mnísi. Je to jedna z farieb našich čakier, konkrétne svadhisthany alebo sakrálnej čakry. Tá symbolizuje fertilitu, umenie, kreativitu, zmyselnosť a radosť. Pomocou elastomeru, sklenených Mala korálikov a bižutérneho strapca si môžete vytvoriť náramok, ktorý bude túto čakru symbolizovať.

Na elastomer ľahko navlečiete aj koráliky z minerálov, napríklad oranžový karneol, ktorý dodáva chuť do života a podporuje naše tvorivé schopnosti, čím je ideálnym kameňom práve na harmonizáciu vyššie zmienenej sakrálnej čakry. Nechajte sa napríklad inšpirovať týmto parádnym náramkom s karneolom a zeleným achátom, ktorý doplní karneol ako svojimi ezoterickými účinkami, tak vizuálne. Ak ste milovníkmi vesmíru a oranžovej farby, máme pre vás ďalšiu inšpiráciu. Náramok s oranžovou planétou od značky OmegaCast so špeciálnou smaltovou úpravou bude hotový za päť minút.

Oranžové rokajlové koráliky na nylónovom lanku, elastomere alebo na vlasci budú ideálnym minimalistickým doplnkom na leto a ak si trúfnete na niečo väčšie, môžete sa pozrieť aj do sekcie SWAROVSKI perál, ktoré nájdete aj v niekoľkých luxusných odtieňoch oranžovej farby. Perly nemusíte použiť len na náhrdelníky, ale poslúžia vám napríklad aj na výrobu parádnych náušníc, ku ktorým stačí dokúpiť nitovú ihlu a náušnicové háčiky. Ak ste milovníkmi náušníc, SWAROVSKI Rivoli môžete tiež vlepiť do náušnicových strieborných puziet pomocou špeciálneho SWAROVSKI lepidla, ktoré váš kryštál udržia za každú cenu, a ľahko si tak vytvoriť elegantný a kvalitný šperk.

Ďalšie zaujímavosti o oranžovej farbe:


Prečítajte si aj ďalšie články zo série o Psychológii farieb:

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Streda, 19. Január 2022

100%

Určite nakúpim z obchodu znova, skvelý výber a aj ceny! Všetko došlo v poriadku a pekne zabalené. :) Niektoré veci síce nemali na sklade, ale na dobré veci sa čaká. Palec hore!

+ veľmi široká ponuka sortimentu

Overený zákazník
Utorok, 18. Január 2022

100%

Vždy okamžité a kompletné vybavenie objednávky .

+ Všetko na jednom mieste.

Overený zákazník
Utorok, 18. Január 2022

100%

Doporučuji