Psychológia farieb – zlatá a strieborná

Zlatá a strieborná sú klasiky, ktoré patria nielen k Vianociam, ale sprevádzajú nás celý rok. Máte radi striebornú alebo radšej zlatú? A myslíte si, že sa tieto dve farby dajú kombinovať? Poďme sa pozrieť na dve farby, ktoré s nami sú už odpradávna.
Psychológia farieb – zlatá a strieborná

Utorok, 8. december 2020

Zlato a striebro sú s nami už od prehistorických dôb. Už dávno sa používali ako platidlá a ženy z nich vyrábali náramky a náhrdelníky, s ktorými sa potom zdobili pri oslavách alebo ako symbol prestíže.

Je zaujímavé, že napriek tomu, že sú zlato a striebro omnoho dostupnejšie, než kedy bývali, nosia si v sebe tú istú energiu a ženy aj muži icj stále nosia kvôli tomu, že symbolizujú luxus.

Ľudia často tiahnu k tomu, že jeden druh týchto drahých kovov je im bližší. Tradične ženy spájajú zlato so ženskou energiou a striebro s chladnejšou mužskou energiou. Zlato a zlatá sa berú ako farby, ktoré značia víťazstvo, extravaganciu a vášeň. Symbolizujú aj hojnosť a ohnivú energiu. Strieborná je naopak chladnejšia a spájame ju s kalkulatívnou osobnosťou, ktorá má silné morálne základy, s právom a modernou technikou a tiež s múdrosťou, keďže reprezentuje strieborné vlasy staroby, pod ktorou si predstavujeme mnoho životných skúseností. Obe farby sú si akýmsi protipólom. Zlatá robí krok vpred a strieborná vzad. Zlatá chce bojovať a strieborná chce o veciach v pokoji premýšľať. Aj napriek tomu sa skvele dopĺňajú, a dokonca ich začíname spoločne kombinovať, čo bolo donedávna brané ako módne faux pas.

DSC08864

Zlato aj striebro sú veľmi univerzálne farby, ktoré môžete spojiť s akoukoľvek inou farbou spektra a stále budú vyzerať luxusne. Pozrite sa napríklad do kategórie strieborných komponentov, kde ponúkame nielen spájacie diely, prívesky a mnoho ďalších komponentov v striebre, ale aj kúsky pozlátené 24kt zlatom alebo 18kt ružovým zlatom.

Pozlátené a postriebrené komponenty nájdete aj v kategórii Amoracast komponentov alebo OmegaCast. Použiť však môžete aj bežné bižutérne kovy, ktoré majú zlatú alebo striebornú povrchovú úpravu. Spojte napríklad strieborné anjelské krídla a rondelku so SWAROVSKI perlami a vytvorte si upokojujúci náramok. Rondelky môžete spojiť s perlami aj na metrážovej retiazke a doplniť ich SWAROVSKI kryštálom, ktorý dodá striebornému vzhľadu ešte väčší lesk.

DSC09475

Ak sa chystáte vytvárať vianočné darčeky, pozrite sa na príklad na spojenie pozlátených OmegaCast komponentov so SWAROVSKI kryštálmi, z ktorých môžete vytvoriť jednoduché a veľmi elegantné náušnice. A pre ešte viac jednoduchosti vám prinášame tip na to, ako vytvoriť originálne šperky pre vašich blízkych. Spojte ich na zlatom základe na náramok s jedným z desiatok spájacích dielov, ktoré sú pozlátené.

DSC02555

Vytvoríte tak jedinečný darček, ktorý môžete zabaliť do jednej z luxusných zlatých alebo strieborných darčekových škatuliek a taštičiek. Nezabudnite sa pozrieť aj na náš článok Ako sa značí striebro, v ktorom zistíte nielen to, ako sa striebro značí, ale aj aký je rozdiel medzi puncami.

DSC05559

Ďalšie zaujímavosti o striebre:

Ďalšie zaujímavosti o zlate:

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

Obchod Korálki mi vyhovuje nabídkou a rychlostí dodání zboží.

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

velmi rychlé vyřízení

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

jako vždy jsem spokojená