Psychológia farieb – Čierna

Čierna nie je obľúbená len preto, že opticky zoštíhľuje. Rovnako ako ostatné farby, o ktorých sme sa tu bavili, aj čierna pôsobí na ostatných podprahovo a je omnoho silnejšia, než ste si mysleli! Už tušíte, prečo každý deň siahate po čiernych šatách?
Psychológia farieb – Čierna

Pondelok, 9. november 2020

Čierna je veľmi ojedinelá, je totiž akýmsi paradoxom. Pôsobí veľmi jednoducho, ale zároveň je najviac tajomnou farbou spektra. Ak na sebe teda máte radi čierny outfit, môžete tak pôsobiť na okolie. Budú si lámať hlavu, kto vlastne ste. Zároveň symbolizuje moc a silu. Nie je ani maskulínna ani ženská, rovnako ako biela, je dominantná a stojí sama za seba. Ak máte radi čiernu, pôsobíte elegantne, sofistikovane a tajomne. Negatívnym aspektom je, že čierna symbolizuje zármutok, a ľudia ju preto často radi dopĺňajú inou, živšou farbou.

DSC00670

Výhodou čiernych šperkov je, že sa vám budú hodiť k akémukoľvek oblečeniu. Minerálový náramok so SWAROVSKI kryštálmi bude pôsobiť luxusne v každej situácii. Obliecť si ho môžete ako cez deň, tak na večernú párty. Okrem toho, láva má silné ezoterické účinky, ktoré odrážajú negatívne energie a pôsobia tak ako ochranný amulet pre svojho majiteľa. Luxusné SWAROVSKI môžete skombinovať aj s drevenými ebenovými korálikmi, ktoré majú podobné vlastnosti ako láva. Výhodou je, že tieto šperky sú univerzálne a môžu ich nosiť ako ženy, tak muži.

DSC09215

Ak by ste chceli skombinovať silu čiernej s ostatnými farbami, pozrite sa na planetárny náramok, v ktorom sa vynímajú aj ďalšie koráliky z drahých kameňov vrátane ojedinelého čierneho pruhovaného achátu, ktorý sám vyzerá ako hviezdna planéta. Čierne si však môžete vytvoriť aj unikátne náušnice so striebornými strapcami alebo strieborné a pozlátené spájacie diely spojiť pomocou spájacích krúžkov s už hotovým základom na Shamballa náramok. Podobne jednoduchý doplnok, ktorý v sebe môže nosiť nielen silu čiernej, ale aj vaše obľúbené motto, vytvoríte pomocou koženého remienka a plastových korálikov s písmenkami.

DSC09311

V poslednom rade nesmieme zabudnúť na úplne unikátnu novinku – zmes sklenených korálikov, ktorá kombinuje tradíciu a um rodiny Rutkovských s naším vlastným, na mieru vytvoreným dizajnom. Spojte koráliky z kolekcie čierny Budha napríklad s minerálmi alebo s drevom a vytvorte si tak originálny šperk.

Ďalšie zaujímavosti o čiernej farbe:

DSC03390


Prečítajte si aj ďalšie články zo série o Psychológii farieb:

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Utorok, 25. Január 2022

100%

Výběr v klidu domova, široká nabídka, rychlé dodání

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost