Psychológia farieb – Modrá

Modrá tento rok nie je len dobrá, je totiž rozhodnuté, že je skvelá a stáva sa farbou roku 2020! Pozrite sa s nami na to, čo o vás prezradia vaše modré šperky.
Psychológia farieb – Modrá

Utorok, 11. február 2020

Už dávno to nie je tajomstvo, ktoré si strážia marketingoví guru a módne značky. Jednotlivé farby v nás všetkých evokujú pomerne presné pocity, a tým nás samozrejme ovplyvňujú. Skúste si otvoriť skriňu a pozrite sa na farby, ktoré sa na policiach najčastejšie opakujú – výber vášho oblečenia o vás môže mnoho prezradiť. A to nielen vám, ale predovšetkým vášmu okoliu. Kedykoľvek vychádzame von z nášho domáceho prostredia, našepkávame nášmu okoliu, kto sme.

Otvorili ste šatník a zistili ste, že ste milovníkom modrej farby?

Tu je niekoľko psychologických faktorov, ktoré túto hojne využívanú farbu sprevádzajú

Modrá sa hojne nachádza v prírode, a to nielen kedykoľvek sa pozrieme hore na nebo, ktoré je zaplavené touto upokojujúcou farbou. Pozitívne na nej je to, že v sebe nesie veľmi relaxačný tón. Negatívnym aspektom ale môže byť, že ide o farbu studenú, ktorá môže navodzovať pocit chladu a nedostupnosti. Zároveň je však neutrálna a psychologicky v nás vyvoláva pocit bezpečia. Na rozdiel od červenej farby, na ktorú sme sa podrobne pozerali minulý mesiac, modrá vraj spomaľuje krvný obeh, a dokonca vraj môže znížiť aj našu telesnú teplotu, ak sa na ňu pozeráme dostatočne dlho.

Untitled design (12)

Modrá je upokojujúca farba. Pridajte k svojim šperkom modré hodvábne bižutérne strapce.

Modrá ako módna múza roku 2020

Okrem všetkých vyššie spomenutých aspektov, ktorými na nás modrá môže pôsobiť, nesmieme zabudnúť, že modrá sa odjakživa spája s eleganciou a vyšším spoločenským postavením. Nie nadarmo sa hovorí “modrá krv”. Modrá možno nie je tak dominantnou farbou, ako jej protiklad, ale aj tak na seba dokáže upútať pozornosť. Ak vidíme človeka odetého v modrej, automaticky mu viac dôverujeme. Aj preto sú policajné uniformy zladené v tejto farbe. A možno preto ju tak často nosíme v korporátnom odvetví nášho života. Okrem toho je modrá najobľúbenejšou farbou mužov a štatisticky je dokázané, že ženy si najviac nakupujú svetre zladené do modrej, čo svedčí o tom, že ju spájame s pohodlím.

Modrým šperkom tento rok rozhodne nemôžete nič pokaziť, práve naopak! Zlaďte svoje doplnky do tmavomodrej farby a ukážte všetkým, že ste in. Perly sú určite ideálnym komponentom v tomto mesiaci, ktorý sa viaže s plesovou sezónou, a s jednoduchým náhrdelníkom s voskovanými perlami na elastomere narobíte plno parády. Ak sa chcete nechať inšpirovať v tvorbe, pozrite sa napríklad na jednoduchý Námornícky modrý náramok alebo krásnu Popoluškinu plesovú sadu.

DSC09890

Krásny popoluškin šperk nájdete medzi ďalšími návody na šperky pre obľúbené Disney princezné.

Ak už teraz premýšľate nad šperkami, ktoré vynosíte v lete, skúste sa pozrieť do sekcie kožených remienkov, ktoré môžu poslúžiť ako jednoduchý a efektný choker náhrdelník, ak na ne pripevníte napríklad strieborný prívesok pomocou spájacieho krúžku, alebo trebárs SWAROVSKI perlu pomocou nitovej ketlovacej ihly.

A nezabudnite na minerály, ktoré stále vládnu šperkárskym trendom. Napríklad lapis lazuli bude nielen vyzerať krásne, ale tiež sa používal na zdobenie kráľovských hrobiek v Egypte, a aj vám určite dodá punc rýdzej elegancie.

Untitled design (13)

Náramok z lapis lazuli dozdobený SWAROVSKI Fine Rock Tube môže byť jediným doplnkom jednoduchého outfitu.

Ďalšie zaujímavosti o modrej farbe:Prečítajte si aj ďalšie články zo série o Psychológii farieb:

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

Obchod Korálki mi vyhovuje nabídkou a rychlostí dodání zboží.

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

velmi rychlé vyřízení

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

jako vždy jsem spokojená