Psychológia farieb – Béžová

Psychológia farieb – Béžová 09.03.2020
Béžová je nová biela. Skombinujete ju s väčšinou ostatných farieb, ale zároveň nebije do očí a šik bude vyzerať nielen na vašom trenčkote, ale tiež na vašom šperku.

Hovorí sa, že biela sa má nosiť až v lete, s výnimkou Vianoc. Ak ste ale milovníkom svetlých farieb, nezúfajte. Krémové farby sú stále viac obľúbené nielen na poli módy, ale tiež vo výbere doplnkov. Béžovú môžete nosiť kedykoľvek, kombinovať ju s väčšinou ostatných farieb a vždy bude pôsobiť elegantne.

Béžová si v sebe nesie teplo hnedej a čistotu bielej, je príjemná na oko a jej pomalá zemitá energia nás podvedome upokojuje. Niet sa čomu diviť, hojne sa totiž objavuje v matičke prírode. Aj vďaka tomu je béžová farebná paleta, vrátane veľmi obľúbenej slonovinovej, jednou z najviac využívaných v oblasti interiérového dizajnu.

Ľudia, ktorí radi nosia béžovú farbu, vraj preferujú pomalšie životné tempo a dokážu si tak lepšie vychutnávať prítomný okamih. Rovnako ako béžová reprezentuje pokoj a eleganciu, tak aj ľudia, ktorí ju majú v obľube, pôsobia podobne na ostatných. Nie sú tak impulzívni, sú veľmi čistotní a nie sú radi stredobodom pozornosti. My si to ale nemyslíme. Ak sa zameriame na sociálne siete, béžová sa stáva stále viac populárnou farbou u väčšiny influencerov na Instagrame a tí určite zapadnúť do davu nechcú. A ani vy sa toho nemusíte báť.

Jej veľkou výhodou je, že je neutrálna, a preto sa vám béžové doplnky budú hodiť k akémukoľvek outfitu.

DSC02181
Napríklad tieto šik béžové náušnice s bižutérnymi strapcami na vás krásne vyniknú.

Ak máte radi prírodné materiály, drevené koráliky budú správnym komponentom na jednoduchý náramok – napríklad z korálikov zo santalového dreva v kombinácii s minerálmi a filigránovými korálikmi. Ak máte radšej sklenené koráliky, stláčané guľôčky v lesklom a matnom variante môžete využiť na väčšinu svojich projektov. Rovnako tak aj večne elegantné voskové perly. Ak ste fanúšikom jednoduchých šperkov pod päť minút, ktoré zvládne skutočne každý, odporúčame preskúmať kategóriu kožených remienkov. Vyberte si tri odtiene prírodných farieb, spleťte ich do vrkôčikov a náramok, choker náhrdelník alebo dokonca čelenka sú hneď na svete!

DSC01956(1)
V jednoduchosti je krása - treba náramok z drevených korálkov ozvláštnený kryštálom SWAROVSKI.

Ďalšie zaujímavosti o béžovej farbe:

●     béžová vznikla vo Francúzsku a pojem beige sa viazal k prirodzenej farbe vlny

●     aj keď je odrodou hnedej farby, štatistika ukazuje, že väčšine ľudí, ktorým sa páči béžová, sa nepáči hnedá

●     astronómovia prišli na to, že prirodzená farba vesmíru je béžová – hovoria jej “kozmické latté”Prečítajte si aj ďalšie články zo série o Psychológii farieb: