Psychológia farieb – Fialová

Leto je skoro za nami a pomaly sa presúvame z horúcej červenej do studenej modrej, ale kým sa tam dostaneme, nesmieme zabudnúť na pokojnú fialovú!
Psychológia farieb – Fialová

Utorok, 8. september 2020

Fialová je odpradávna spájaná s kráľovskou rodinou, a teda symbolizuje vysoké sociálne postavenie. Dôvodom je to, že jej získanie bolo skutočne zložité a veľmi drahé. Vyrábala sa zo špeciálneho pigmentu, ktorý pochádzal z morského slimáka, a dovoliť si ju mohli skutočne len šľachtické rodiny a cirkev. Možno aj preto je fialová spájaná s farbou spirituality.

Okrem toho je to farba Sahasrara korunnej čakry, ktorá symbolicky spája koreňovú červenú čakru a modrú čakru tretieho oka, takže symbolizuje dokonalú duševnú harmóniu.

Hovorí sa, že ľudia, ktorí majú radi fialovú, stavajú druhých nad svoje vlastné záujmy. Vďaka tomu sú veľmi obľúbení medzi svojimi priateľmi, ktorí si k nim často chodia po dobrú radu. Negatívnym aspektom však je to, že na seba môžu často zabúdať, alebo v nich táto vlastnosť vytvára pocit nadradenosti. Fialová sa tiež často používa na upokojenie nervovej sústavy. Nie je to teda len vôňa levandule, ktorá upokojuje, ale aj jej farba.

DSC03992

Ak podporujete jej spirituálny význam, môžete si ľahko vytvoriť svoj ezoterický doplnok napríklad v podobe náramku na ruku. Fialové minerály, ako je fialový pruhovaný achát, fluorit alebo veľmi známy ametyst, majú upokojujúce účinky a harmonizujú nášho ducha. Najnošie si môžete do náramku pridať aj lepidolit, ktorý pomáha dosiahnuť dobrú náladu a pýši sa krásnou fialovou farbou.

Ako spájací diel môžete použiť nový komponent OmegaCast v tvare práve zmieňovanej korunnej čakry. Náramok sa ľahko navlečie buď na Shamballa šnúru alebo na nylónové lanko a zakončíte ho pomocou spájacieho krúžku so záponkou. Inšpirovať sa môžete aj naším návodom na OmegaCast náramky s fialovými SWAROVSKI kryštálmi.

DSC03814

Ak radšej nosíte náušnicové doplnky a máte v obľube pastelové farby, aj tu sme pre vás pripravili detailný návod na náušnice s krásnymi fialovými strapcami.

Nebojte sa fialovú skombinovať aj so žltou, ktorá ju skvele dopĺňa, či s pozláteným kovom. Pozlátený základ na náramok s ketlovacou ihlou ľahko doplníte svojimi obľúbenými minerálmi alebo brúsenými či rokajlovými korálikmi. A ak si trúfate na niečo zložitejšie, nezabudnite sa pozrieť na inšpiráciu od princezien – Arielina brošňa z rokajlových korálikov bude originálnym šperkom nielen na ples.

DSC00211

Ďalšie zaujímavosti o fialovej farbe:


Prečítajte si aj ďalšie články zo série o Psychológii farieb

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Rychlost, spolehlivost. Zboží bylo dobře zabalené

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Na koralky.cz nakupuju už čtyři roky, vždy mi přišlo co jsem si objednala. Kvalita minerálních korálků je skvělá. Vyzkoušela jsem mnoho jiných obchodů s korálky, ale některé korálky mi přišli v…

+ Krásná kvalita korálků.

+Obchod mám již dlouhodobě vyzkoušený a vždy se k němu ráda vrátím.

- Bohužel cenově je dražší než ostatní obchody s korálky.

Overený zákazník
Streda, 26. Január 2022

100%

Lze koupit jednotlive mineralni koralky, kdyz vam staci 3 ks, nemusite kupovat celou pul snuru. Koralky jsou ve velmi slusne kvalite na koralky.