Psychológia farieb – Biela

Leto nám klope na dvere a vy sa možno chystáte na veľké upratovanie. Nezabudnite obmeniť aj oblečenie, pretože čas bielej v šatníku oficiálne začal!
Psychológia farieb – Biela

Štvrtok, 14. máj 2020

Módne magazíny tvrdia, že biela by sa nemala nosiť pred letnými mesiacmi s výnimkou Vianočných sviatkov, pretože symbolizuje sneh a nevinnosť, ktorú poznáme z biblických príbehov. Ide o najsvetlejšiu z farieb, ktorá je unikátna tým, že vzniká spojením celého farebnostného spektra. To však nie je hlavný dôvod, prečo je tak obľúbená.

Ľudia, ktorí radi nosia bielu, majú radi eleganciu, a zároveň sa neboja byť na očiach. Na rozdiel od jej podobnej béžovej farby, o ktorej sme písali nedávno, biela priťahuje pozornosť. Táto farba je spojená s nevinnosťou a čistotou, a preto ju často vidíme v nemocniciach a na doktorskom ošatení. Možno aj preto symbolizuje tiež prirodzený rešpekt. Aj keď je obľúbená, často sa na oblečení nenosí, pretože opticky rozširuje a môže sa ľahko zašpiniť. Nie je ale prečo zúfať. Biele šperky vás určite nerozšíria, a naopak, dodajú vám punc elegancie a podporia akýkoľvek váš outfit.

Untitled design (17)
Krásne Fleur náušnice si môžete vytvoriť podľa tohto návodu.

Na bielej je ideálne, že ju môžete doplniť akoukoľvek farbou, a skvele ladí napríklad s drevom alebo so sklom. Skombinovať ju tak môžete napríklad v jednoduchom náramku s bielym ónyxom a drevenými semienkami Rudrakshe.

Veľmi elegantne pôsobí v spojení s pozlátenými komponentmi. Pozrite sa napríklad na novinky OmegaCast s bielou smaltovou úpravou, ku ktorým stačí dokúpiť spájacie očko a pozlátenú retiazku. Inšpirovať sa môžete aj krásnymi náušnicami bohyne Saraswati s bielymi strapcami.

Nezabudnite tiež na to, že biela v šperkárstve ponúka niekoľko rôznych tónov a zušľachtení, takže ak nie ste priaznivcami sterilnej svietivej bielej, je tu pre vás perlová biela. Perlový náramok si môžete pomocou elastomeru navliecť za päť minút alebo perly použiť na efektné náušnice na kreolách.

Untitled design (18)
Čas svadieb sa pomaly, ale isto blíži, a preto ak si trúfnete na niečo zložitejšie, šitá svadobná spona do vlasov z rokajlových korálikov určite pozdvihne váš účes nielen na svadobnom večierku.

Ďalšie zaujímavosti o bielej farbe:

Untitled design (19)Prečítajte si aj ďalšie články zo série o Psychológii farieb:

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Příjemné prostředí a ochotná prodavačka