Psychológia farieb – Ružová

Len ružová to môže byť! Obľúbená farba nielen žien, ale stále viac aj mužského publika, je skutočne krásna a ponúka mnoho zaujímavých odtieňov, z ktorých každý rozpráva iný príbeh! Navlečte si svoj doplnok v obľúbenom odtieni už dnes.
Psychológia farieb – Ružová

Štvrtok, 9. júl 2020

Ružová je symbolom ženstva. Už odpradávna je spojená predovšetkým s nežnými aspektmi ženského charakteru, keďže nie je tak ostrá ako červená. Spojenie výraznej červenej farby s tlmiacou a sofistikovanou bielou umožní vznik tejto na oko príjemnej farby, ktorá je veľmi obľúbená nielen v šatníku. Je to tiež farba spojená s “mileniálmi”, teda generáciou narodenou medzi rokmi 1981-1996. V tejto generácii hrala a hrá tak veľkú úlohu, že sa jej dokonca hovorí „mileniálska ružová“. Ide o špecifický a skôr pastelový odtieň, ktorý do seba primiešava trošku hnedej a oranžovej a vytvára krémovú lososovú farbu.

Na ružovej je najzaujímavejšie to, aké široké spektrum existuje a ako veľmi sa menia naše pocity v závislosti od každého nového odtieňa. Ružová, ktorá sa blíži k červenej, zvyšuje srdcový tep a symbolizuje ambície a energiu. Ak do nej však primiešame viac bielej, stáva sa z nej pastelová ružová, ktorá je ideálna do detských izieb a ďalších priestorov, kde chceme navodiť pocit pokoja a pohody. Stačí si teda vybrať svoj odtieň, ktorý korešponduje s tým, ako sa chcete cítiť!

DSC00730

V letných mesiacoch je určite obľúbená viac sýta ružová, ktorá podčiarkne aj ten najjednoduchší outfit. Vybrať si môžete napríklad jednoduchý základ na náramok, ktorý spojíte s jedným zo spájacích dielov, napríklad v striebornej alebo pozlátenej farbe. Spájacích dielov pre vás však máme veľa, a preto sa neváhajte pozrieť aj do ďalších kategórií bižutérnych komponentov. Napríklad s týmto Amoracast náramkom urobíte kopec parády a bude hotový za päť minút. Podobne jednoduchý šperk si vytvoríte napríklad z ružového koženého remienka s jedným z nových komponentov OmegaCast. Nech už je to rybička alebo flamingo. V rámci sortimentu OmegaCast vám tiež prinášame inšpiráciu na rovnako jednoduchý náramok, v ktorom spojíte aj vyššie zmieňovaný základ na náramok a krásne minerály.

DSC03266

Z minerálov je rozhodne najpopulárnejší Ruženín, ktorý dodáva lásku, vrátane sebalásky, a balansuje našu srdcovú čakru. Máme pre vás však aj úplne nové druhy minerálov, ktoré môžete navliecť napríklad len na elastomer a ľahko pretiahnuť cez zápästie. Krásne odtiene svetloružovej nájdete v mineráli Beryl, ktorý pomáha so sústredením. Morganit je nielen krásny, ale tiež prehlbuje ľudské vzťahy a Rodochrozit nás učí prijímať veci také, aké sú. Minerály tiež môžete navliecť na nylónovú Shamballa šnúru so spájacím dielom a vytvoriť si párové náramky. Nechajte sa inšpirovať napríklad náramkami pre kamarátky.

V poslednom rade je nutné zmieniť, že jednoduché náramky s brúsenými korálikmi, ktoré majú nielen krásne farby, ale tiež sa krásne lesknú, sú opäť stále viac populárne. Vrstvené náramky v rôznych odtieňoch ružovej môžu obohatiť váš šatník a opäť ich môžete jednoducho navliecť na elastomer. Doplniť ich môžete aj ďalšími farbami, ako je napríklad na týchto náramkoch zlatá.

DSC04892

Ďalšie zaujímavosti o ružovej farbe:

●     V Japonsku je spojená s príchodom jari, keďže kvitnú sakury

●     Japonsko ju ako jedna z mála krajín spája s mužstvom, keďže reprezentuje duše padlých samurajov

●     Je to najbežnejšia farba darovaných kvetov

●     Zvyšuje chuť na sladké

●     Znižuje hnev, a preto sú ňou vymaľované steny vo väzniciach a zdravotníckych zariadeniach

●     Hovorí sa, že sladkosti lepšie chutia, ak sú zabalené v ružovej škatuľke alebo položené na ružovom tanieri


Prečítajte si aj ďalšie články zo série o Psychológii farieb:

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

Obchod Korálki mi vyhovuje nabídkou a rychlostí dodání zboží.

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

velmi rychlé vyřízení

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

jako vždy jsem spokojená