Psychológia farieb - Zelená

Psychológia farieb - Zelená 09.04.2020
Zelená je nielen farba prírody, ale aj farba, ktorá signalizuje povel "choď!", A veľa ďalších vecí. Tušíte, prečo je druhou najobľúbenejšou farbou?

Jar je tu a s ním aj poriadna dávka zelené. To, že je zelená farbou znovuzrodenie, nie je novinka. Vďaka tomu sa hojne používa aj v oblasti medicíny a liečiteľstva. Je spojením modrej, ktorá symbolizuje vnútorný pokoj a dodáva nám pocit bezpečia a žltej, ktorá je silne optimistická a energická. Tieto dve farby sú takmer protiklady, a napriek tomu sa skvele dopĺňajú práve v zelenej. Okrem toho je to farba spojená s hojnosťou, a to ako vo forme mentálnej vyrovnanosti, tak materiálneho blahobytu.

Pomocou zelených minerálov ako je avanturín, malachit alebo chryzokol, si tak môžete vytvoriť ideálny doplnok práve na podporu hojnosti. Napríklad tento jednoduchý náramok s žabičku a malachitom bude ideálny šperk pre šťastie!

DSC01698
Zelená má najviac možných odtieňov zo všetkých farieb a všetky vyzerajú skvele. Ako napríklad na týchto náušniciach pre bohyňu Demeter.

Odbúrava tiež stres, zlepšuje našu schopnosť čítať a prehlbuje kreativitu. Je to farba súcitu, čo dokazuje aj fakt, že je spojená so srdcovou čakrou. Otvára ju a pomáha nám vyjadriť svoje ozajstné pocity bez strachu. Sklenené Mala korálky vo farbách srdcovej čakry môžete využiť do šperkov s novými komponentmi Amoracast a Nunn Design, ktoré ponúka desiatky krásnych motívov prírody. Amoracast si môžete vybrať ako v striebre, tak pozlátené 14k zlatom a Nunn Design komponenty ponúkame pozlátené 24k zlatom a postriebrené 999/1000 striebrom.

Vďaka tomu vám stačí ich doplniť o jeden ďalší komponent a luxusný šperk je hneď na svete. Napríklad Amoracast náramok s posuvnými uzlíky alebo smaragdové náušnice so SWAROVSKI a Amoracast budete mať hotové za desať minút.

DSC02315
Komponenty Amoracast sú ideálne pre spojenie prírody a elegancie na vašom šperku. Inšpirujte sa návody v Inspiračnej galérii.

Ďalšie zaujímavosti o zelenej farbe:

  • v 15. storočí sa používala na svadobné šaty, pretože symbolizovala plodnosť
  • neschopnosť rozpoznať zelenú od červenej je najbežnejší forma farbosleposti
  • hostia talk show väčšinou čakajú v zelenej miestnosti, ktorá má potláčať ich nervozitu

Untitled design (5)Prečítajte si aj ďalšie články zo série o Psychológii farieb: