Všetko pre šperky z krištáľovej živice

Videonávod

Základy a najčastejšie otázky

Všetko pre šperky z krištáľovej živice ponúka všetky potrebné produkty a komponenty, ktoré sa viažu k tomuto trendu v šperkárstve. Od kvalitnej krištáľovej živice a jej príslušenstva po rámiky a lôžka, do ktorých môžete živicu vylievať. Pozrite sa napríklad na unikátne komponenty Nunn Design alebo do kategórie strieborných a pozlátených komponentov k živici. V ponuke nájdete náš vlastný sortiment krištáľovej živice, vďaka ktorému si môžete vytvoriť šperky z odliatkov imitujúce sklo, alebo si vybrať živicu na glazúrovanie, ktorá vám poslúži pri vylievaní komponentov so špeciálnymi lôžkami, a tiež sortiment od výrobcu živice Cléopâtre, ktorý ponúka aj pružnú živicu, z ktorej môžete spraviť unikátne ohybné šperky. Živicou však môžete vylievať takmer všetko a váš obľúbený symbol môžete napríklad zasadiť do odliatkov, a preto sa nezabudnite pozrieť aj do ďalších strieborných komponentov a komponentov Amoracast, TierraCast a OmegaCast.

Akú živicu si mám vybrať?

Existuje niekoľko druhov živice. Každá z nich ponúka iné vlastnosti, a preto je dôležité sa vopred rozhodnúť o type šperku, ktorý chcete vytvoriť. Od šperkov vytvorených z formičiek po pružnú živicu – pozrite sa na detailný článok, ktorý vám pomôže si vybrať tú správnu. Viac informácií nájdete v našom špecializovanom článku, ktorý vás povedie krok za krokom.

Čo všetko môžem zo živice vytvoriť?

Z krištáľovej živice môžete vytvoriť skutočne čokoľvek. Od šperkov po dekorácie do domácnosti. Môžete ju napríklad vylievať do špeciálnych komponentov s lôžkami alebo z nej vytvoriť unikátne tvary pomocou silikónových foriem. Môžete ju tiež zafarbiť špeciálnymi farbivami. Tieto produkty nájdete v pridružených kategóriách. Viac informácií nájdete v našom článku 10 spôsobov využitia živice.

Aké komponenty sa ku krištáľovej živici hodia?

Výrobca Nunn Design ponúka špeciálne komponenty s lôžkami a tiež rámiky na šperky s krištáľovou živicou. Živicou však môžete vylievať takmer čokoľvek. Inšpirujte sa tu.

Ako dlho krištáľová živica tvrdne?

Dĺžka tvrdnutia sa líši podľa druhu živice. Klasická živica tvrdne cca 48 hodín, už po 24 hodinách je však suchá. Dĺžku tvrdnutia a podrobné inštrukcie nájdete na obale každého produktu.

Sú potrebné ďalšie špeciálne pomôcky?

Pri práci so živicou určite v prvom rade dbajte na vlastnú bezpečnosť. Nezabúdajte, že stále ide o chemické horľavé látky, a preto je namieste správne oblečenie, rukavice, rúško a odvetraný pracovný priestor. Ďalšie pomôcky, ktoré vám niekoľkonásobne zjednoduchšia prácu, nájdete tu. Viac informácií nájdete v článku tady.

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Sobota, 22. Január 2022

100%

Celková spokojenost.

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

Obchod Korálki mi vyhovuje nabídkou a rychlostí dodání zboží.

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

velmi rychlé vyřízení