Živicová inšpirácia z celého sveta + NOVINKY!

Zaujíma vás, kam chodíme na naše nápady? Je síce pravda, že veľké množstvo z nich nám napadá len vďaka tomu, že sme korálikmi obklopené celé dni. Ale občas si aj my chceme rozšíriť obzory. Najlepšie na to slúži Pinterest a Youtube. Najmä Youtube nám naozaj veľmi pomohol vo chvíli, keď sme sa začínali učiť pracovať so živicou. A pretože sme našli niekoľko tvorcov, ktorí nás neustále bavia a nemôžeme od ich výrobkov odtrhnúť oči, chceli sme sa o nich s vami podeliť.
Živicová inšpirácia z celého sveta + NOVINKY!

Nedeľu, 13. 2020

Ak hľadáte inšpiráciu ohľadom živice, je dobré vyhľadávať v angličtine. V zahraničí sú predsa len v tejto technike omnoho ďalej… Skvelé ale je, že postup vo videu býva natoľko názorný, že anglicky vôbec rozumieť nemusíte. Stačí vedieť základné pojmy, ktoré si máte vyhľadať.

Na uľahčenie sme pre vás pripravili slovníček:

Stačí si vyhľadať niektorý z pojmov a potom už len využívať funkciu Youtube, ktorá vám odporúča videá s podobnou témou.

Koho sa vyplatí sledovať

Ak vás zaujíma živica a všetky možnosti jej využitia, určite sa nemusíte báť nastaviť si odber pri týchto tvorcoch. Nás bavia už viac ako rok!

Artsy Madwoman

Sledujte: https://www.youtube.com/c/ArtsyMadwoman

Artsy sa poriadne vyžíva v trblietkach a jej výtvory sú naozaj veľmi farebné. Často skúša nové pomôcky, takže sa u nej inšpirujeme aj v tom, čo ďalšie by sme pre vás mohli zohnať. Veľa sa venuje aj zalievaniu kvetov do živice. To je téma, ktorá vás dosť zaujíma a ktorú aj my sami budeme spracovávať v niektorom z ďalších článkov.

 

Petra Jongbloed

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCY6FdiWXotEZuYz--g-3zdw

Petra sa špecializuje na imitáciu kryštálov pomocou živice. Vyrába nádherné podložky pod poháre aj veľké tácky, ktoré imitujú vzhľad drahokamov a achátových geód. V jej videách sa môžete naučiť rôzne spôsoby vrstvenia farieb.

 

The Frugal Resinista

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCfgEOIlekloRerL7-kL-tBw

Rebecca vyrába zo živice skutočne veľké kusy. Jej špecialitou sú geódy vytvárané bez formy. Na jej kanáli ale nájdete trebárs aj návod na dekoráciu dosky stola alebo na hodiny zo živice. Jej výrobky spotrebujú veeeľa živice. Preto odporúčame jej postup nasledovať až tým skúsenejším, ktorí dobre vedia, ako sa živica správa.


Fresh idea

Sledujte: https://www.youtube.com/channel/UCDGJ_4tiD72UawCCteq2VQA

Tento kanál sa zameriava skôr na výrobu drobných šperkov zo živice. Či už pomocou foriem alebo lôžok, Sveta vytvára zaujímavé a nositeľné šperky. Veľmi zaujímavou technikou, ktorú používa, je kombinácia FIMO hmoty a živice. Vytvára si totiž z FIMA drobné objekty (trebárs ovocie alebo hubky), ktoré potom do svojich šperkov zalieva.

 

Naše najnovšie novinky

Ako sami vidíte, možností, kam sa so živicou vydať, je nespočet. Aj preto sa snažíme rozširovať príslušenstvo, ktoré k našim živiciam ponúkame. Máme veľkú radosť, že sa nám podarilo ešte pred Vianocami pridať do našej ponuky nové silikónové formy! A to ako malé formičky na koráliky, tak aj väčšie formy na podložky pod poháre. Sami sa nemôžeme dočkať, kým ich všetky vyskúšame. Z toho, čo sme zatiaľ vyskúšali, prinášame malú ukážku.

Oktagónovú podložku sme vyliali živicou imitujúcou sklo zmiešanou s modrým atramentom. Do okrajov sme pomocou pinzety pridali trblietavé zdobenie.

Z foriem na geometrické podložky sme vytvorili trblietavú ružovú sadu. Najskôr sme zaliali trblietky a flitre v ružovej farbe čírou živicou imitujúcou sklo. Nechali sme všetko 2 dni vytvrdnúť a potom sme zvyšok formy vyliali živicou imitujúcou sklo zmiešanou s ružovým a bielym perleťovým púdrom. Tým sme dosiahli efekt hĺbky a blyštivé zdobenie viac vyniklo.

Tiež máte všade mnoho drobností, s ktorými si neviete rady? Upracte ich do mištičiek a škatuliek zo živice! Vytvorili sme si sadu vo fialových odtieňoch doplnených striebornými trblietkami. Na obrázku vidíte, čo vznikne z foriem na stojanček na ceruzky a hexagónové a oktagónové dózy.

 

Čo sme sa o živici zatiaľ naučili?

Súvisiace články

Ako pracovať s hmotou Jesmonite?

Ako pracovať s hmotou Jesmonite?

Tvorenie s Jesmonite hmotou je hračka! V tomto článku sa dozviete, ako túto hmotu správne pripraviť, ako s ňou pracovať, ako tvoriť s farbami a pigmenty a tiež ako hotový výrobok môžete dozdobiť.

Čítať viac

Jesmonite: 10 najčastejších otázok

Jesmonite: 10 najčastejších otázok

Ak chcete začať tvoriť s Jesmonite hmotou, ale ešte toho o nej veľa neviete, potom je tento článok presne to, čo si potrebujete prečítať!

Čítať viac

Predstavujeme Jesmonite!

Predstavujeme Jesmonite!

Tak vzrušujúcu novinku sme pre vás tento rok ešte nemali! Ak ste si zamilovali tvorenie s krištáľovou živicou, Jesmonite vás nadchne. Ak ste sa živici vyhýbali kvôli dlhej dobe schnutia a nepríjemným výparom, Jesmonite rozptýli vaše obavy. Eko-živica Jesmonite® totiž vytvrdne behom slabej hodinky, vetrať nemusíte a pracovné miesto neostane polepené.

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 428+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 21. Október 2021

80%

Objednavka odesla az za 2 dny do zasilkovny, jinak se vsim spokojenost

Overený zákazník
Streda, 20. Október 2021

80%

Všechno proběhlo rychle a v pořádku.

Overený zákazník
Streda, 20. Október 2021

100%

Doporučuji. Velký výběr, rychlá dodávka