Všetko pre tvorbu so samotvrdnúcou hmotou

Kytky ze samotvrdnoucí hmoty

Základy a najčastejšie otázky

Keramika a porcelán sú aktuálne na výslní interiérových trendov. Vedeli ste, že krásne dekorácie ako z keramickej hliny si môžete vyrobiť aj v pohodlí domova? A žiadnu pec na to netreba! Stačí balíček samotvrdnúcej hmoty a môžete vyrábať. Jednoducho z nej vyvaľkáte alebo vymodelujete tanieriky, svietniky alebo dekoratívne sošky.

Navyše sa aktuálna estetika prikláňa k prírodným farbám a organickým tvarom. Netreba sa obávať toho, že by bolo na škodu, keď sa vám výrobok nepodaril úplne symetricky, alebo keď niekde zostal odtlačok prsta. To je len dobre!

Ako dlho samotvrdnúca hmota schne?

Výrobok zo samotvrdnúcej hmoty schne 24-72 hodín. Záleží na hrúbke hmoty, ktorú ste na výrobu použili. To, že je výrobok suchý, spoznáte podľa jednoliatej farby, ktorá je svetlejšia než pri modelovaní.

Môžem schnutie samotvrdnúcej hmoty urýchliť?

Samotvrdnúca hmota potrebuje pomaly a rovnomerne schnúť na vzduchu. Nedávajte ju do rúry ani k zdrojom tepla. Ak by došlo k nerovnomernému alebo príliš rýchlemu vysychaniu, hmota popraská.

Môžu so samotvrdnúcou hmotou pracovať aj deti?

Samotvrdnúca hmota je netoxická a na prácu s ňou netreba používať ochranné pomôcky. Je teda vhodná aj pre detské ruky. Po tvorení sa stačí dôkladne umyť mydlom. V ponuke máme aj hmotu DAS Junior, ktorá je pre deti priamo určená.

Aké pomôcky na prácu so samotvrdnúcou hmotou potrebujem?

Na tvorenie zo samotvrdnúcej hmoty nepotrebujú začiatočníci špecifické pomôcky. Najdôležitejší je valček – ale ten na začiatok dobre nahradíte napríklad plechovkou limonády. Ak sa vám tvorenie zo samotvrdnúcej hmoty zapáči, odporúčame zakúpiť profesionálny valček a minimálne jednu sadu modelovacích nástrojov, s ktorou budete môcť lepšie tvoriť tvary a vzory.

Ako môžem výrobok zdobiť?

Vytvrdnutý výrobok môžete zdobiť akrylovými farbami a fixkami. Farbu odporúčame potom zalakovať bezfarebným lakom, aby bola dobre chránená proti oderu. Pokročilé techniky umožňujú farbiť aj samotnú hmotu alebo do nej pridávať trblietky či metalické plátky.

Môže výrobok prísť do kontaktu s vodou?

Výrobky zo samotvrdnúcej hmoty nie sú vhodné na priamy kontakt s vodou ani potravinami. Ak chcete vytvoriť vázičku alebo kvetináč, je nutné výrobok veľmi starostlivo zalakovať niekoľkými vrstvami akrylátového laku.

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 398 recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Nedeľu, 26. September 2021

100%

Vše v pořádku a rychle dodáno. Jsem velice spokojená.

Overený zákazník
Sobota, 25. September 2021

100%

Vše v pořádku, rychlé dodání

Overený zákazník
Piatok, 24. September 2021

100%

ok obchod , poštovné je děsné