Pomôcky pre tých, ktorí to so samotvrdnúcou hmotou myslia vážne

Nejak sa začať musí. A pri samotvrdnúcej hmote rozhodne platí, že začať sa dá s málom. Čo ale robiť, ak chcete svoje tvorenie posunúť na ďalšiu úroveň? Pomôžu vám profesionálne pomôcky! Poďte sa s nami pozrieť na zoznam nástrojov, ktoré by vo vašej dielničke nemali chýbať.

Pomôcky pre tých, ktorí to so samotvrdnúcou hmotou myslia vážne

Sobota, 14. august 2021

Čo je to samotvrdnúca hmota, to sme si predstavili v predchádzajúcom článku. Rovnako tak základné pomôcky, ktoré má každý z nás doma.

Tentokrát sa zameriame na pomôcky, ktoré stojí za to si do svojho kreatívneho kútika zaobstarať, ak sa chcete práci so samotvrdnúcou hmotou venovať intenzívnejšie.

Modelovacia podložka

Vzhľadom na to, že výrobok potrebuje niekoľko dní nerušene schnúť, je vhodné ho vyrábať na podložke, ktorú môžete ľahko premiestniť. Dobre poslúži trebárs veľká keramická kachlička – klasická biela lesklá obkladačka, ktorú kúpite v každom hobby markete. Je však ťažká a krehká, takže treba mať bezpečné miesto, kde ju môžete skladovať. Menej “náročným” variantom je modelovacia podložka z plastu, ktorú ľahko kamkoľvek zasuniete.

Valčeky

Aj keď sa dá hmota vyvaľkať aj plechovkou s kolou, nie je to úplne pohodlné. Valček by mal byť vždy dlhší, než je šírka hmoty, ktorú chcete vyvaľkať. Len tak dosiahnete to, že hmota bude rovnomerne hrubá. Skvelým pomocníkom je akrylový valček DAS, ktorý má sadu aretačných krúžkov. Na oba konce valčeka navlečte krúžok v takej hrúbke, akú chcete na svojej hmote dosiahnuť, a máte istotu, že všetko bude rovnomerné.

Modelovacie nástroje

Ak vás láka modelovanie zložitejších tvarov, určite by vám nemala chýbať sada modelovacích stierok. Niekde s nimi uhladíte, inde pomocou nich vytlačíte zaujímavý vzor… Nástroje sú univerzálne a záleží len na vašej fantázii.

Vykrajovačky

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad zrejmé, s vykrajovačkami sa dá naozaj vyhrať. Vykrojiť si môžete základný tvar, ktorý budete ďalej dekorovať, alebo naopak drobné tvary, ktoré budete používať ako dekoračné aplikácie na väčšom výrobku. Skvele sa s nimi zabavia aj deti. Čo tak si tento rok spoločne vyrobiť sady vianočných ozdôb zo samotvrdnúcej hmoty? S vykrajovačkami to ľahko zvládnete a zapojiť sa môže celá rodina.

Skalpel

Ak chcete vykrajovať vlastné obrysy hmoty alebo trebárs v hmote vyrezávať otvory, určite oceníte pomoc skalpelu. Ostrá úzka čepeľ sa dostane aj tam, kam by klasický kuchynský nôž nevošiel. Len pozor, skalpel patrí do ruky len dospelým.

Súvisiace články

5 tipov na tvorenie vo fialovej farbe!

5 tipov na tvorenie vo fialovej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie vo fialovej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej júlovej tvorivej výzvy!

Čítať viac

Korálky.sk sa mení na Manumi

Korálky.sk sa mení na Manumi

Čítať viac

Tipy na DIY darčeky pre nastávajúce maminy

Tipy na DIY darčeky pre nastávajúce maminy

Nechajte sa inšpirovať a vytvorte originálne DIY darčeky pre nastávajúcu maminu!

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 30. Jún 2022

100%

Velmi slusne som bola vybavena, vrlky vyber tovaru, vsetko som dostala. Velka spokojnost. Dslujem

+ Nemusim nikam chodit, tovar som dostala az ku dveram domu. Pohodlne, som spokojna. Dakujem

Overený zákazník
Štvrtok, 30. Jún 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Overený zákazník
Streda, 29. Jún 2022

100%

Doporučuji