Pomôcky pre tých, ktorí to so samotvrdnúcou hmotou myslia vážne

Nejak sa začať musí. A pri samotvrdnúcej hmote rozhodne platí, že začať sa dá s málom. Čo ale robiť, ak chcete svoje tvorenie posunúť na ďalšiu úroveň? Pomôžu vám profesionálne pomôcky! Poďte sa s nami pozrieť na zoznam nástrojov, ktoré by vo vašej dielničke nemali chýbať.

Pomôcky pre tých, ktorí to so samotvrdnúcou hmotou myslia vážne

Sobota, 14. August 2021

Čo je to samotvrdnúca hmota, to sme si predstavili v predchádzajúcom článku. Rovnako tak základné pomôcky, ktoré má každý z nás doma.

Tentokrát sa zameriame na pomôcky, ktoré stojí za to si do svojho kreatívneho kútika zaobstarať, ak sa chcete práci so samotvrdnúcou hmotou venovať intenzívnejšie.

Modelovacia podložka

Vzhľadom na to, že výrobok potrebuje niekoľko dní nerušene schnúť, je vhodné ho vyrábať na podložke, ktorú môžete ľahko premiestniť. Dobre poslúži trebárs veľká keramická kachlička – klasická biela lesklá obkladačka, ktorú kúpite v každom hobby markete. Je však ťažká a krehká, takže treba mať bezpečné miesto, kde ju môžete skladovať. Menej “náročným” variantom je modelovacia podložka z plastu, ktorú ľahko kamkoľvek zasuniete.

Valčeky

Aj keď sa dá hmota vyvaľkať aj plechovkou s kolou, nie je to úplne pohodlné. Valček by mal byť vždy dlhší, než je šírka hmoty, ktorú chcete vyvaľkať. Len tak dosiahnete to, že hmota bude rovnomerne hrubá. Skvelým pomocníkom je akrylový valček DAS, ktorý má sadu aretačných krúžkov. Na oba konce valčeka navlečte krúžok v takej hrúbke, akú chcete na svojej hmote dosiahnuť, a máte istotu, že všetko bude rovnomerné.

Modelovacie nástroje

Ak vás láka modelovanie zložitejších tvarov, určite by vám nemala chýbať sada modelovacích stierok. Niekde s nimi uhladíte, inde pomocou nich vytlačíte zaujímavý vzor… Nástroje sú univerzálne a záleží len na vašej fantázii.

Vykrajovačky

Aj keď to nemusí byť na prvý pohľad zrejmé, s vykrajovačkami sa dá naozaj vyhrať. Vykrojiť si môžete základný tvar, ktorý budete ďalej dekorovať, alebo naopak drobné tvary, ktoré budete používať ako dekoračné aplikácie na väčšom výrobku. Skvele sa s nimi zabavia aj deti. Čo tak si tento rok spoločne vyrobiť sady vianočných ozdôb zo samotvrdnúcej hmoty? S vykrajovačkami to ľahko zvládnete a zapojiť sa môže celá rodina.

Skalpel

Ak chcete vykrajovať vlastné obrysy hmoty alebo trebárs v hmote vyrezávať otvory, určite oceníte pomoc skalpelu. Ostrá úzka čepeľ sa dostane aj tam, kam by klasický kuchynský nôž nevošiel. Len pozor, skalpel patrí do ruky len dospelým.

Súvisiace články

Ako pracovať s hmotou Jesmonite?

Ako pracovať s hmotou Jesmonite?

Tvorenie s Jesmonite hmotou je hračka! V tomto článku sa dozviete, ako túto hmotu správne pripraviť, ako s ňou pracovať, ako tvoriť s farbami a pigmenty a tiež ako hotový výrobok môžete dozdobiť.

Čítať viac

Jesmonite: 10 najčastejších otázok

Jesmonite: 10 najčastejších otázok

Ak chcete začať tvoriť s Jesmonite hmotou, ale ešte toho o nej veľa neviete, potom je tento článok presne to, čo si potrebujete prečítať!

Čítať viac

Predstavujeme Jesmonite!

Predstavujeme Jesmonite!

Tak vzrušujúcu novinku sme pre vás tento rok ešte nemali! Ak ste si zamilovali tvorenie s krištáľovou živicou, Jesmonite vás nadchne. Ak ste sa živici vyhýbali kvôli dlhej dobe schnutia a nepríjemným výparom, Jesmonite rozptýli vaše obavy. Eko-živica Jesmonite® totiž vytvrdne behom slabej hodinky, vetrať nemusíte a pracovné miesto neostane polepené.

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 428+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Sobota, 23. Október 2021

100%

Vše naprosto perfektní.

Overený zákazník
Štvrtok, 21. Október 2021

80%

Objednavka odesla az za 2 dny do zasilkovny, jinak se vsim spokojenost

Overený zákazník
Streda, 20. Október 2021

80%

Všechno proběhlo rychle a v pořádku.