Ružová inšpirácia

Inšpirujte sa na tvorenie ružových šperkov a zapojte sa do súťaže až o 20 €.

Ružová inšpirácia

Pondelok, 2. August 2021

Milé korálkárky, milí korálkári,

medzi obľúbené letné farby patrí ružová. Našli by sme iste veľa dôvodov, prečo práve ružová, počnúc tým, že priťahuje slniečko (a teda teplo) menej než tmavé farby, a končiac tým, že sa skrátka hodí ku kornútku s jahodovou zmrzlinou. :-) K ružovému outfitu ale neodmysliteľne patria ružové doplnky, a práve tie sú témou augustovej výzvy!

Svoju ružovú korálikovú chvíľku si môžete vychutnať len pre seba. Ale tiež nám môžete ukázať vaše doplnky a výtvory v ružových tónoch a zapojiť sa tak do súťaže o super korálikové ceny!

Stačí nám na Facebooku alebo Instagrame poslať do správy fotku vášho výtvoru alebo ho zdieľať pod tento príspevok. Aj tento mesiac vyberie jeden člen nášho tímu 3 víťazov. Pravidlá nájdete tu.

Dvaja sa môžu tešiť na balíček korálikov a víťaz mesiaca na poukážku 20 € na nákup korálikov podľa svojho výberu.

A kde hľadať inšpiráciu?

Trebárs v prírode, veď samotné pomenovanie farby pochádza od pomenovania kvetiny - ruže! A nemusíme sa obmedzovať len na kvety. Trendy motívom posledných rokov je napríklad plameniak! Jedného ružového elegána nájdete aj v našej ponuke medzi komponentmi OmegaCast by Korálky.cz, ale prezrite si aj ostatné komponenty v ružových odtieňoch od tejto značky.

Ak zostaneme ešte na chvíľku v prírode, nemôžeme tu nezmieniť dva obľúbené minerály - ruženín a rodonit. Názvy oboch sú odvodené práve od ich zafarbenia a nie sú zďaleka jedinými ružovými minerály, ktoré môžete nájsť na našom e-shope. Niektoré z nich predávame aj ako korálky s veľkým prieťahom, ktoré patria k obľúbenému trendu macramé, ktorému sme tiež v posledných mesiacoch podľahli. Práve ruženín alebo rodonit môžete ľahko nakombinovať s niektorou z ružových macramé priadzí od značky Bobbin.

Naša augustová výzva iste nadchne aj všetky romantické duše, pretože práve ružová je považovaná za farbu, ktorá k romantike skrátka patrí. Či bola najskôr ruža alebo ružová farba, to sa asi nedozvieme, ale určite odporúčame ružové koráliky kombinovať trebárs s obľúbeným motívom srdca. Mrknite sa do našej Inšpiračnej galérie na tipy na šperky s motívom lásky!

Aj keď je ružová farba dnes častejšie považovaná za farbu nežnejšieho pohlavia, ešte pred necelými sto rokmi to tak rozhodne nebolo. Okrem mnohých ďalších faktorov k tomu výrazne dopomohol postupný vývoj rozpoznávania pohlavia bábätka už v priebehu tehotenstva. A tak mohli nastávajúci rodičia zháňať detskú výbavičku s prihliadnutím na to, či sa tešili na dievčatko alebo chlapčeka a ružové či modré detské izbičky postupne prevládli nad neutrálnymi farbami. Mnoho ružových doplnkov pre najmenších môžete vytvoriť aj priamo vy, inšpiráciu nájdete v našej sekcii návodov.

Viac o ružovej farbe a o tom, ako pôsobí na ľudskú psychiku, sme spísali v špecializovanom článku, ktorý si môžete prečítať tu.

Nájdite si tie správne komponenty pre váš ružový projekt:

Inšpirujte sa aj v našej Inspiračnej galérii. Veľa tipov na ružové doplnky nájdete medzi svadobnými šperky alebo doplnky pre bábätká, ale také tam nájdete mnoho ďalších návodov.

Určite ale preskúmajte aj ostatné návody. Možno objavíte tú pravú kombináciu na váš originálny šperk v ružovej farbe. Tak teraz už viete všetko a môžete sa pustiť do tvorenia a my sa naozaj tešíme na vaše výtvory! <3

Ak sa budete svojimi ružovými doplnkami chváliť na sociálnych sieťach, poteší nás, ak fotku označíte #vyzvaodkoralok a #inspiraciaodkoralok.

Súvisiace články

Čo nadeliť pod stromček tvorcom?

Čo nadeliť pod stromček tvorcom?

Chcete pod stromčekom vidieť rozžiarené oči niekoho, o kom viete, že rád tvorí, ale vy sami sa v tom nevyznáte ani za mak? Pripravili sme pre vás pár tipov, s ktorými nikdy netrafíte vedľa!

Čítať viac

Súťaž o SWAROVSKI poklad

Súťaž o SWAROVSKI poklad

Zapojte sa do žrebovania o úplne unikátny darček SWAROVSKI v hodnote 125 €! Ako sa zapojiť sa dočítate v tomto článku.

Čítať viac

Adventné vence a svietniky do každej rodiny

Adventné vence a svietniky do každej rodiny

Veniec so štyrmi sviečkami nepochybne patrí k jednému zo základných symbolov adventu. Čo nedeľa, to jeden zažatý plamienok. Ale aj niečo tak tradičné, ako je adventný veniec, sa môže dočkať kreatívnych inovácií. Poďte sa s nami pozrieť na možnosti, ako na to tento rok ísť inak.

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 29. November 2021

100%

Velký výběr a kvalita

Overený zákazník
Štvrtok, 25. November 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Overený zákazník
Streda, 24. November 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST