Čierna inšpirácia

Inšpirujte sa k tvoreniu čiernych šperkov a zapojte sa do súťaže až o 20 €.

Čierna inšpirácia

Pondelok, 1. November 2021

Milé korálkárky, milí korálkári,

tvorenie je forma umenia a práve preto v našej výzve od Korálkov nemôžeme tento rok vynechať čiernu farbu. Prečo? Pretože práve s čiernou tvorenie začalo. Je to totiž jedna z prvých farieb používaných už pred 18 000 rokmi na jaskynné maľby.

Práve preto vyhlasujeme pre november čierno-čiernu výzvu, v rámci ktorej nám môžete ukázať svoje šperky a dekorácie v čiernych tónoch, a zapojiť sa tak do súťaže o bezva korálkové ceny!

Stačí nám na Facebooku alebo Instagrame poslať do správy fotku vášho výtvoru alebo ho zdieľať pod tento príspevok. Aj tento mesiac vyberie jeden člen nášho tímu 3 víťazov. Pravidlá nájdete tu.

Dva sa môžu tešiť na balíček korálok a víťaz mesiaca na poukážku 20 € na nákup podľa svojho výberu.

A kde hľadať inšpiráciu?

Keď sa povie čierna farba, mnoho ľudí si vybaví skôr smútočné témy. Už v starom Egypte bola čierna spätá s druhým brehom a bohom Anubisom. Neskôr, v starovekom Grécku a Ríme, bola táto farba symbolom smútku av stredoveku potom mala význam aj všetkého tajomného, ​​magického, nevysvetliteľného a bola neodmysliteľne prepojená s čarodejníctvom. Podľa niektorých názorov toto zaškatuľkovanie čiernej farby môže súvisieť s istým podvedomým spojením s nocou a jej vnímaním ako nebezpečenstvo. Postupom času sa ale do čierneho oblečenia začali obliekať mnísi niektorých rádov, potom aj sudcovia, obchodníci av neposlednom rade zástupcovia kráľovských rodín a čierna farba razom prestala byť tabu a začala byť vnímaná ako farba elegancie.

Hovorí sa, že keď vám cez cestu prebehne čierna mačka, nosí to smolu. Treba dodať, že je viac než pravdepodobné, že to zviera jednoducho len prechádza cestu. :-) A vedeli ste, že napríklad prvý sériovo vyrábaný automobil Ford model T bol k dostaniu len v čiernej farbe? Čierna skrátka už dávno nie je len farbou označujúcou smútok alebo smolu.

Dnes už doplnky čiernej farby často vnímame ako nepostrádateľný doplnok k outfitu a obzvlášť obľúbené sú potom náramky z drahých kameňov a minerálov doplnené štýlovými korálikmi z čierneho ebenového dreva. Také náramky sú obľúbeným a efektným talizmanom. Môžu na nich byť napríklad korálky z onyxu, spinelu alebo z lávy. Skvele vyzerajú doplnené napríklad originálnymi komponentmi TierraCast z radu Black Ox.

Je nutné spomenúť, že čierna farba je snáď najuniverzálnejšou farbou vôbec. Hodí sa nielen k formálnym udalostiam, ale poslúži skvele aj ako doplnková farba k výraznejším outfitom a veľa ľudí si ju obľúbilo natoľko, že vám môže pripadať, že ich vídate len v čiernej. Niet divu, pretože s korálkami tejto farby ide vykúzliť nekonečné množstvo nádherných šperkov a ozdôb, či už sa jedná o rokajlové koráliky, luxusné kryštály od Preciosa® Components, voskové perly alebo napríklad čierne plastové korálky s písmenkami.

Viac o čiernej farbe ao tom, ako pôsobí na ľudskú psychiku sme spísali špecializovaný článok, ktorý si môžete prečítať tu.

Nesmieme vynechať aj fakt, že táto farba je momentálne veľmi trendy aj pre rôzne doplnky a dekorácie do domácnosti. V obľúbenom škandi, industrial alebo minimalistickom štýle je často využívaná na rozbitie priestoru v efektných doplnkoch. Na také tvorenie môžete využiť macramé, ktoré môže vytvoriť takéto štýlové dekorácie! A ak radšej tvoríte z liacich hmôt, potom určite preskúmajte možnosti tvorenia s Jesmonite alebo s krištáľovou živicou.

Nájdite si tie správne komponenty pre váš čierny projekt v tejto kategórii, kam sme pre vás pre tento týždeň zhromaždili všetky zľavnené položky!

Určite ale preskúmajte aj sekciu návodov a inšpirácie. Napríklad objavíte tú pravú kombináciu pre váš originálny výtvor v čiernej farbe. Tak teraz už viete všetko a môžete sa pustiť do tvorenia a my sa skutočne tešíme na Vaše výtvory! <3

Pokiaľ sa budete svojimi čiernymi doplnkami chváliť na sociálnych sieťach, poteší nás, keď fotku označíte #vyzvaodkoralku a #inspiraceodkoralku.

Súvisiace články

Čo nadeliť pod stromček tvorcom?

Čo nadeliť pod stromček tvorcom?

Chcete pod stromčekom vidieť rozžiarené oči niekoho, o kom viete, že rád tvorí, ale vy sami sa v tom nevyznáte ani za mak? Pripravili sme pre vás pár tipov, s ktorými nikdy netrafíte vedľa!

Čítať viac

Súťaž o SWAROVSKI poklad

Súťaž o SWAROVSKI poklad

Zapojte sa do žrebovania o úplne unikátny darček SWAROVSKI v hodnote 125 €! Ako sa zapojiť sa dočítate v tomto článku.

Čítať viac

Adventné vence a svietniky do každej rodiny

Adventné vence a svietniky do každej rodiny

Veniec so štyrmi sviečkami nepochybne patrí k jednému zo základných symbolov adventu. Čo nedeľa, to jeden zažatý plamienok. Ale aj niečo tak tradičné, ako je adventný veniec, sa môže dočkať kreatívnych inovácií. Poďte sa s nami pozrieť na možnosti, ako na to tento rok ísť inak.

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 29. November 2021

100%

Velký výběr a kvalita

Overený zákazník
Štvrtok, 25. November 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Overený zákazník
Streda, 24. November 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST