Ako začať s korálikmi – ketlovacie ihly

Ako navliecť korálik ku koráliku je každému jasné… Ale ako postupovať v prípade, že chcete začať pracovať s komponentmi? Pripravili sme pre vás seriál, v ktorom vás prevedieme jednoduchými technikami, ktoré posunú vaše korálikovanie na novú úroveň.
Ako začať s korálikmi – ketlovacie ihly

Štvrtok, 13. august 2020

Ketlovacie ihly sú jednoduchým komponentom, ktorý vám pomôže pripevniť koráliky ako ozdobu bez toho, že by ste ich navliekali na klasický navliekací materiál. Používajú sa ako na klasickú techniku ketlovania, kedy sa do reťazoviny vo veľkom množstve pripájajú nity s korálikmi, tak napríklad aj na zdobenie jednoduchých náušničkových komponentov.

Očková ihla vs. nit

Ak má ihla na jednej strane očko a na druhej je voľný koniec, hovorí sa jej ihla očková. Je určená na to, aby sa na ňu navliekali koráliky a opäť sa ukončila očkom. Vďaka tomu sa potom môže ľubovoľne spájať s ďalšími komponentmi alebo už pripravenými očkovými ihlami.

Na rozdiel od nej je ketlovací nit z jednej strany ukončený plôškou alebo ozdobnou guľôčkou. Na tejto plôške sa koráliky “zaseknú” (je potrebné si dávať pozor na šírku prieťahu korálika, musí byť užší než plôška nitu). Voľný koniec sa po navlečení korálika zakončí opäť očkom. Nity používame predovšetkým ako prívesky.

Ako na to?

Aby sme vytvorili krásne očko na konci ihly, budeme potrebovať ploché a guľaté kliešte.

1) Na ihlu navlečieme koráliky do vzdialenosti max. 0,5 cm od konca ihly. Ak ste navliekli požadovaný počet korálikov a zostávajúca ihla je dlhšia než 0,5 cm, môžete zvyšok odštipnúť štípacími alebo kombinovanými kliešťami.

2) Vezmeme si ploché kliešte a uchopíme ihlu blízko posledného korálika. Ihlu ohneme do pravého uhla.

3) Teraz si vezmeme guľaté kliešte a ich pomocou vytvarujeme z ihly očko. Ihlu ohýbame plynulým pohybom okolo klieští približne 1,5 cm od ich konca.

4) Očko plne neuzatvárame, ale najskôr pripevníme ihlu s korálikmi na požadované miesto. Následne očko zaklapneme plochými kliešťami.

Kde môžem ketlovacie ihly použiť?

Očková ihla môže byť použitá ako spájací diel – napríklad v retiazke alebo v náramkovom základe. Môže sa tiež pripájať ako medzidiel k ďalším komponentom.

Ketlovací nit nám väčšinou niekde visí. Či už ako samostatný prívesok, alebo trebárs ako súčasť závesu.

 

 

 


Ďalšie diely seriálu Ako začať s korálikmi

●        Druhy korálikov

●        Druhy kovov

●        Spájacie krúžky

●        Náramkové základy

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Rychlost, spolehlivost. Zboží bylo dobře zabalené

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Na koralky.cz nakupuju už čtyři roky, vždy mi přišlo co jsem si objednala. Kvalita minerálních korálků je skvělá. Vyzkoušela jsem mnoho jiných obchodů s korálky, ale některé korálky mi přišli v…

+ Krásná kvalita korálků.

+Obchod mám již dlouhodobě vyzkoušený a vždy se k němu ráda vrátím.

- Bohužel cenově je dražší než ostatní obchody s korálky.

Overený zákazník
Streda, 26. Január 2022

100%

Lze koupit jednotlive mineralni koralky, kdyz vam staci 3 ks, nemusite kupovat celou pul snuru. Koralky jsou ve velmi slusne kvalite na koralky.