Ako začať s korálikmi – náramkové základy

Ako navliecť korálik ku koráliku je každému jasné… Ale ako postupovať v prípade, že chcete začať pracovať s komponentmi? Pripravili sme pre vás seriál, v ktorom vás prevedieme jednoduchými technikami, ktoré posunú vaše korálikovanie na novú úroveň.
Ako začať s korálikmi – náramkové základy

Štvrtok, 13. august 2020

Nebudeme si klamať, nájsť voľný čas na tvorenie nie je úplne jednoduché… Čo teda robiť, keď si aj napriek tomu chcete užiť svoju kreatívnu chvíľku a vyrobiť si pekný doplnok? Zaujímavou novinkou sú náramkové základy, vďaka ktorým budete mať šperk hotový doslova za pár minút.

Druhy náramkových základov

Aktuálny trend velí vrstviť. Náramky je potrebné nosiť tak, aby vám na ruke tvorili unikátnu kolekciu doplnkov. Nebojte sa spájať rôzne materiály a štýly. Spoločne budú vyzerať skvele. Tipy, ako tento trend uchytiť, sme vám spracovali v podobe videa o vrstvených náramkoch. A niekoľko vrstiev si môžete ľahko vyrobiť aj práve vďaka náramkovým základom!

Základ so shamballa šnúrou

S nylónovou shamballa šnúrou sa dajú robiť veľké kúzla. Chce to ale um a trpezlivosť. Nech už vám chýba to či ono, riešením je využitie shamballového základu. Stačia 2 spájacie krúžky, pomocou ktorých k základu pripevníte vybraný motív spájacieho dielu.

K shamballa základu sa skvele hodia aj spájacie diely TierraCast s lôžkami na vlepenie kryštálov SWAROVSKI.

Základ so šnúrkou

Ak sa vám páči rozmanitá farebnosť, ktorú ponúka shamballa, ale túžite po jemnejšom šperku, môžete využiť základ so šnúrkou. Vybrať si môžete zo šnúrky s posuvným uzlíkom alebo s karabínkovým zapínaním. Oba varianty obsahujú komponenty z Ag 925. Zlatý variant je pozlátený 24-karátovým zlatom a rosegold zasa 18-karátovým ružovým zlatom.

Základ s karabínkovým zapínaním už obsahuje spájacie krúžky, stačí teda vložiť vybraný spájací diel. K základu s posuvným uzlíkom je potrebné spájacie krúžky dokúpiť.

Základ s retiazkou

Chcete skutočne luxusný šperk? Zvoľte si základ zo striebornej retiazky (alebo pozlátenej). Ak má v sebe základ ihlu, je určený na navlečenie korálikov. Ak má spájacie krúžky, vkladá sa doňho spájací diel.

Druhy spájacích dielov

Ako spojiť jednotlivé časti náramku? V podstate máte dva varianty: buď zvolíte hotový komponent, ktorý nájdete v kategórii spájacie diely, alebo si vytvoríte svoj vlastný pomocou ketlovacej ihly. Na ihlu navlečiete ľubovoľné koráliky a ukončíte očkom.

Ako na to?

Náramkové základy sa so spájacími dielmi poja pomocou krúžkov. Buď majú tieto krúžky už v sebe (a je potrebné ich len otvoriť), alebo je potrebné krúžky dokúpiť zvlášť.

Aby sme krúžok správne otvorili a zasa zavreli, budeme potrebovať 2 kliešte – ideálne ploché, ale je možné vystačiť si aj s plochými a guľatými kliešťami.

1) Kliešťami chytíme časť krúžku tesne vedľa prerušeného spoja a druhými kliešťami krúžok uchopíme v rovnakom mieste, len z druhej strany.

2) Teraz pootočíme jednu stranu krúžku v smere k sebe a druhú proti, aby sa nám zväčšila medzera, do ktorej následne vložíme komponent.

3) Krúžok uzavrieme tak, že stranu krúžku, ktorú sme pootočili od seba, teraz točíme k sebe, a stranu, ktorú sme točili k sebe, vrátime pootočením od seba.

Dôležité! Krúžok roztvárame vždy pohybom “od seba k sebe”, nikdy nie do strán, pretože tým by sme porušili jeho pôvodný tvar. A to by mohlo ľahko viesť k medzierke, ktorá by narušovala pevnosť spoja.

Ako môžem náramkový základ použiť?

Náramkové základy ponúkajú tisíce kombinácií. Ak práve začínate, môžete sa inšpirovať našimi návodmi pre úplných začiatočníkov.


Ďalšie diely seriálu Ako začať s korálikmi

●        Druhy korálikov

●        Druhy kovov

●        Ketlovacie ihly

●        Spájacie krúžky

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Příjemné prostředí a ochotná prodavačka