Ako začať s korálikmi – druhy kovov

Ako začať s korálikmi – druhy kovov 13.08.2020
Ako navliecť korálik ku koráliku je každému jasné… Ale ako postupovať v prípade, že chcete začať pracovať s komponentmi? Pripravili sme pre vás seriál, v ktorom vás prevedieme jednoduchými technikami, ktoré posunú vaše korálikovanie na novú úroveň.

Striebro Ag 925/1000

Jedným z variantov môžu byť náušnicové komponenty zo striebra. Striebro s označením Ag 925/1000, tzv. sterlingové striebro, má v sebe 92,5 % rýdzeho striebra. Ide teda o materiál využívaný v klenotníctve. Viac o značení striebra si môžete prečítať v našom článku.

V našom obchode si môžete vybrať zo širokej škály komponentov z Ag 925. Náušnicové háčiky doplňte príveskom s obľúbeným motívom a behom chvíľky máte náušnice ako z klenotníctva. Ak nie ste fanúšikom striebornej farby, nevadí. Komponenty z Ag 925 máme aj vo variante pozlátenom 24-karátovým zlatom alebo 18-karátovým ružovým zlatom.


Drahé kamene si dobre rozumejú s drahými kovmi. Náramky sú doplnené náramkovými základmi a komponentmi zo striebra v pozlátenej úprave.

Chirurgická oceľ 316L

Bižutérne komponenty z chirurgickej ocele šarže 316L sú to najkvalitnejšie, čo na trhu môžete dostať. Spĺňajú najprísnejšie technické a ekologické požiadavky na obsah niklu, kadmia a olova. Sú hypoalergénne, takže ich môžu nosiť aj citlivejší jedinci. Výhodou chirurgickej ocele je stálofarebnosť, odolnosť, a predovšetkým fakt, že neoxidujú.

Vynikajú vysokou tvrdosťou, čo je na jednej strane výhoda, ale na strane druhej sa s nimi trochu horšie pracuje. Je potrebné myslieť na to, že možno budete potrebovať pevnejšie kliešte než tie bižutérne.


Niekto chirurgickú oceľ preferuje. Trebárs ako naša autorka návodov Lucie Corral Svobodová.

Bežný kov

Ak vaše uši netrpia zvýšenou citlivosťou, nebojte sa využiť komponenty z bežných bižutérnych kovov. Ponúkame len také materiály, ktoré sú vysokokvalitné. Výhodou je nižšia cena a väčšia škála farieb. Nájdete ich v 6 farebných prevedeniach – strieborné, platinové, zlaté, medené, mosadzné a antracitové.


Ananás OmegaCast je spájací diel z bežného kovu.

Ako sa o šperky starať?

Každý typ šperku vyžaduje inú starostlivosť. Prečítajte si viac o tom, ako sa o svoje šperky starať, aby dlho robili radosť, alebo článok, ktorý sa venuje špeciálne starostlivosti o obľúbené komponenty TierraCast.


Ďalšie diely seriálu Ako začať s korálikmi

●        Druhy korálikov

●        Ketlovacie ihly

●        Spájacie krúžky

●        Náramkové základy