Modrá inšpirácia

Inšpirujte sa na tvorenie modrých šperkov.
Modrá inšpirácia

Pondelok, 1. február 2021

Kde hľadať inšpiráciu?

 

 
Nechajte sa inšpirovať na tvorenie šperkov v modrej farbe a všetkých jej nádherných odtieňoch. Modrá je skrátka dobrá, tak sa poďte pozrieť, kde všade sa s ňou môžete stretnúť a ako ju môžete originálne kombinovať s rôznymi komponentmi.
 
Aj keď anglický idiom “feeling blue” je označením pre smutné až depresívne stavy, modrá farba je podľa mnohých výskumov najobľúbenejšou farbou na svete. Tých “naj” má ale na konte hneď niekoľko. Je trebárs aj najvzácnejšou farbou, ktorá sa dá nájsť v prírode.
 
Nenechajte sa ale zmiasť úvodnou vetou, trebárs podľa hinduizmu modrá farba značí lásku a radosť. A to je presne to, čo pre nás znamenajú koráliky. <3 O tom, ako modrá farba pôsobí na ľudskú psychológiu, si môžete prečítať napríklad v našom špecializovanom článku.

 

DSC05146

Modrú farbu nájdete v mnohých kategóriách na našom eshope:

DDE04509

DSC06228

DDE04522

Určite ste sa stretli s pojmom kráľovská modrá. Kráľovská preto, že modrá farba bola vždy veľmi vzácna a náročná na výrobu, teda aj drahá. Dovoliť si ju dávnejšie mohli skôr kráľovské vrstvy. A pretože práve v modrej farbe sa často objavovali na verejnosti alebo na obrazoch, pomenovanie kráľovská modrá pre určitý odtieň modrej farby sa už tak nejak vžilo. Zaujímavým faktom je, že od pôvodnej farby je tá, ktorú si pod tým dnes predstavíme, o niekoľko odtieňov svetlejšia. Ale aby vaše šperky vyzerali naozaj kráľovsky, netreba hľadieť na odtieň. Mnoho inšpirácie nájdete trebárs v našej Inšpiračnej galérii.
 
Nájdete tam napríklad návody na:

Určite ale preskúmajte aj ostatné návody. Možno objavíte tú pravú kombináciu pre váš originálny modrý šperk. Tak teraz už viete všetko a môžete sa pustiť do tvorenia a my sa naozaj tešíme na vašu tvorbu! <3

Ak sa budete svojimi modrými doplnkami chváliť na sociálnych sieťach, poteší nás, ak fotku označíte #vyzvaodkoralok a #inspiraciaodkoralok.

DSC02213

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

Obchod Korálki mi vyhovuje nabídkou a rychlostí dodání zboží.

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

velmi rychlé vyřízení

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

jako vždy jsem spokojená