Rozprávkové Vianoce: Pán Korálik z II. poschodia

Posledný adventný víkend prinášame poslednú súťažnú rozprávku, tentokrát o peripetiách pána Korálika z II. poschodia. Okrem súťaže o 500 Kč môžete využiť aj 10% zľavu na FIMO hmotu.
Rozprávkové Vianoce: Pán Korálik z II. poschodia

Piatok, 18. december 2020

Milé korálkárky, milí korálkári,

kým začneme s rozprávaním súťažnej rozprávky, pripravili sme pre vás tematickú akciu – 10% zľavu na FIMO hmotu, formy a textúry a ďalšie príslušenstvo na tvorenie z FIMO.

Akcia platí len od 18. 12. do 20. 12. 2020, tak neváhajte a nakupujte!
Zľava sa vzťahuje len na základné balenia produktov, nie na zvýhodnené, už zlacnené balenia.
Cena pri produktoch je uvedená už po zľave, takže nemusíte nič prepočítavať a môžete s radosťou nakupovať.


Tak a teraz už zvoníme na korálikový zvonček a presúvame sa do rozprávky:

Pán Korálik sa nedávno presťahoval z pražských Malešíc do nového. Našiel si útulný bytík na 2. poschodí domu na Třebohostickej ulici, kde si v jednej z izieb urobil tvoriaci kútik. V posledných týždňoch si obľúbil hlavne tvorenie z FIMO hmoty. Nakúpil si veľa druhov a farieb FIMO a aj rôzne silikónové formy. Na Pintereste našiel mnoho inšpirácie, ktorú si ukladal na nástenky a skoro každý večer venoval práve tvoreniu z FIMO.

Prečo pána Korálika toto tvorenie tak nadchlo? Pretože je od prírody kreatívny! Baví ho vytvárať nové tvary, nové zvieratká a zaujímavo zdobiť rôzne veci.

Jedného dňa popoludní si vyzdvihol balíček z Korálky.sk a len čo dorazil domov, začal tvoriť. Objednal si niekoľko farieb FIMO hmoty a hlavne silikónovú tvorbu s morským motívom. Hotovými zvieratkami si chcel vyzdobiť svoju novú kanceláriu v Inšpiračnej galérii, pretože práve usporadúvali výstavu na tému more.

Natlačil FIMO hmotu do foriem, keď v tom mu zazvonil telefón a pán Korálik musel rýchlo odbehnúť späť do galérie. Pretože problém, ktorý tam nastal, riešil s kolegami až do rána, vrátil sa k svojmu tvoreniu na druhý deň dopoludnia.

Keď prišiel do svojho tvoriaceho kútika, zistil, že FIMO hmota nie je vo formičkách. Plesol sa ručičkou po čele, že je popletko a že predsa včera asi s FIMO tvorením vôbec nezačal. Zapol si televízor, uvaril si čaj a znova sa dal do vtláčania FIMO do formy.

Zatiaľ čo bol v procese tvorenia, v televízii prerušili vysielanie kvôli dôležitému upozorneniu, že polícia a odchytová služba sa v Strašniciach a priľahlom okolí snaží chytiť veľmi rýchleho kraba, ktorý kradne ovocie v miestnych večierkach. Taká správa pána Korálika rozosmiala. Pripojené kamerové záznamy s červeným zvieratkom, ktoré si odnáša jabĺčko v klepetách, zatiaľ čo sa za ním bezúspešne ženie niekoľko uniformovaných policajtov a dvaja pracovníci odchytovej služby, ho potom rozosmiali ešte viac. Taká groteska v priamom prenose!

Akonáhle reportáž skončila, pán Korálik sa pozrel na formičku a zistil, že okrem posledného “zvieratka”, ktoré práve stláčal, a “korytnačky” nevidí tie, ktoré predtým 100% urobil. A teraz si už bol istý, že sa mu to nezdá...

Mierne očervenel a posadil sa k počítaču. Otvoril e-mail, naťukal do adresy info@koralky.cz, do predmetu “FIMO mizne” a začal písať. Text bol o tom, že sa hmota z formičiek (asi) vyparuje, že to bude asi výrobná chyba a že si praje objednávku reklamovať. Pred posledným prečítaním e-mailu a pred jeho odoslaním si šiel uvariť ešte jednu šálku čaju.

Keď čakal pri kanvici, kým sa dovarí voda, počul notifikáciu prichádzajúceho e-mailu. Po chvíľke sa vrátil k počítaču a otvoril nový e-mail od Korálok s textom: „Ďakujeme, to nás veľmi teší, že Vás tvorenie z FIMO hmoty tak baví.“ Z odoslania rozpísaného e-mailu obvinil mačku, ktorá mu prešla po klávesnici a odpoveď od Korálok ho dopálila.

Očervenel ešte viac. „Taká drzosť,“ pomyslel si a udrel korálikovou pästičkou do stola.

Potom ale rozklikol svoj odoslaný e-mail, pretože si všimol, že sa v predmete asi preklikol. Predmet totiž znel: „FIMO mám rád”. A potom čítal ďalej: „Dobrý deň, z FIMO hmoty od Korálok rád tvorím morské zvieratká. S pozdravom, pán Korálik.”

Tomu už vôbec nerozumel… Rozhodol sa, že radšej zavolá na infolinku, minule totiž hovoril s veľmi milou slečnou, ktorá mu vo všetkom pomohla. Siahol po telefóne, keď v tom mu telefón začal utekať. Tak sa pán Korálik začal kotúľať za telefónom. O chvíľu ho zdrapol a uvidel, ako spod telefónu s chichotom utiekol malý tuleň!

No tak teraz si už pán Korálik pripadal ako blázon. Povedal si, že sa asi potrebuje na chvíľku upokojiť meditáciou pri tvorbe Mala šperkov a otvoril zásuvku so Všetkým, čo treba na Mala tvorenie a odobral sa späť do svojho tvoriaceho kútika. Asi pol centimetra od formičky bola korytnačka z FIMO hmoty. Pán Korálik si bol síce istý, že ju predtým nevyklepol, ale už odmietal riešiť čokoľvek divné, čo sa týkalo FIMO hmoty.

Pustil si video o tvorbe Mala šperkov a začal navliekať koráliky. Po chvíli sa rozhodol, že si radšej odmeria teplotu, či skrátka neblúzni z horúčok, pretože priznajme si, komu by sa z takých šokov nezdvihol trochu tlak...

Vydal sa k lekárničke, už z minulosti poučený o tom, že ortuťový teplomer má používať len na meranie, nie na výrobu ortuťových korálikov. Cestou cez izbu počul, ako tečie voda v kúpeľni...

S hrôzou z toho, že hneď zo začiatku svojho bývania v novom asi práve vytápa susedov, sa rozbehol smerom k vani. Keď tam dobehol, uvidel vo svojej vani klauna!

Nie, nebojte sa, toto nie je žiadny horor, toto je stále rozprávka! Vo vani mu plával klaun, tá oranžovo-biela rybička… :-) Spolu s klaunom sa vo vani čľapkal ešte malý delfín s morským koníkom.

Pán Korálik na to čumel s otvorenou pusinkou ako puk. V tom zazvonil zvonček.

Kotúľajúc sa k dverám ešte pán Korálik párkrát niečo precedil pomedzi zúbky (mal ich ako perličky) a potom otvoril. Za dverami boli dvaja policajti, Martin Stibor, riaditeľ Korálky.sk, a pred nimi stál krab s klepetami v klepetách. A aj sa trochu klepal, pretože bola celkom zima, a navyše posledné ovocie, čo ukradol, boli mrazené jahody...

Prekvapený pán Korálik začal lapať po dychu.

A čo bolo ďalej?

Napíšte nám váš koniec rozprávky! Ako sa mohlo stať, že zvieratká z FIMO hmoty (ak to bola FIMO hmota) ožili? A ako to dopadlo so zvieratkami a pánom Korálikom? Najoriginálnejšiu odpoveď odmeníme voucherom na 500 Kč do nášho e-shopu.

Do súťaže sa môžete zapojiť v komentároch pod týmto Facebookovým príspevkom.

Pravidlá súťaže nájdete tu.
Tešíme sa na vaše odpovede a sme zvedaví, ako to podľa vás dopadlo, kým zazvonil zvonec… :-)

A ešte raz pripomíname: keď dopíšete koniec rozprávky, nezabudnite sa pozrieť do kategórií FIMO hmoty, formy a textúry a ďalšie príslušenstvo na tvorenie z FIMO, ktoré sme pre vás len na tento víkend zlacnili o 10 %. :-)


>>> SÚŤAŽ BOLA UKONČENÁ... <<<

 

... a my gratulujeme výherkyni Betke Sejkovej, ktorá príbeh s pánom Korálikom dokončila takto: 

 

Pán Korálik nechápal čo má táto návšteva znamenať. Vlastne on už nechápal vôbec ničomu. Čo sa to vlastne deje, čo sú to za žarty. Zvieratká, ktoré si vyrábal zmizli a miesto nich tu boli identické živé tvory, ktoré vystrájali jedna radosť. Žeby to bol iba sen? Celú túto záhadu mu pomohol vysvetliť Martin Stibor, ktorý priznal že ich firma skúša nové prísady do Fimo hmoty a ich najhorúcejšia novinka, ktorá sa volá Hravé fimo, je ešte len vo fáze testovania. Žiaľ stalo sa, že jednu z týchto nezbedných balení fima plného života a radosti omylom odoslali pánu Koralikovi miesto klasického fima. Ospravedlnili sa mu za tento omyl a vzali všetkých zviertkovskych huncutov do sídla firmy, kde pozvali aj pána Koralika a ako odškodné za spôsobené nepríjemnosti mu ponúkli spoluprácu pri testovaní novej Fimo hmoty a dvojnásobne balenie klasickej Fimo hmoty. Pán Korálik bol nesmierne hrdí že sa môže spolupodieľať na tomto krásnom projekte a vytváral im tie najkrajšie zvieratká a bytosti ktoré nešetrili šibalstvami. Nakoniec si pán Korálik mohol jedno zo zvieratiek vziať aj domov na pamiatku a tak mal doma stále veselo, lebo s Fimo sa nikdy nebudeš nudiť a už vôbec nie keď je ako živé striebro plné huncuctiev a prekvapení :-)

 

SK_2020-12_Pan_Koralek_z_II_patra_BLOG_720x720_2 (1)

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Příjemné prostředí a ochotná prodavačka