Všetko pre Mala náramky a náhrdelníky

Videonávod

Základy a najčastejšie otázky

Mala náramky a náhrdelníky sú stále viac populárnym trendom nielen v oblasti duchovného poznania, ale tiež v oblasti módy. Ich zaujímavé materiály z exotických drevín alebo sklenených korálikov v siedmich farbách čakier sú nielen vizuálne pekné, ale stojí za nimi omnoho hlbší význam. Mala ružence sú veľmi známe pre milovníkov jogy a meditácie a najnovšie aj pre milovníkov zaujímavých šperkov. Mala musí byť vždy vyrobená z násobkov 9 korálikov a vždy ju ukončuje guru korálik a farebný strapec. Mala náramky môžete doviesť do dokonalosti tak, že ich môžete prestriedať aj minerálmi, ktoré podporia ich silu, a tiež bižutérnymi medzidielmi a TierraCast korálikmi. Obľúbené sú tiež Mala náramky a náhrdelníky, ktoré spájajú ako drevené koráliky, tak sklenené Mala koráliky

 

 

Ako si spočítam, koľko korálikov potrebujem na náramok alebo náhrdelník?

Najlepší spôsob, ako zistiť požadovanú dĺžku náramku, je zmerať si obvod ruky omotaním povrázku a ten potom odmerať. Výslednú dĺžku v cm už stačí len vydeliť priemerom korálikov (tiež v cm), z ktorých budete náramok navliekať. Pozor, koráliky z prírodných materiálov môžu mať drobné veľkostné odchýlky, preto si radšej vždy prikúpte niekoľko korálikov navyše. Ak si chcete vytvoriť skutočnú Malu, je potrebné počítať s násobkami deviatich korálikov, ktoré symbolizujú počet planét v slnečnej sústave. Mala náhrdelník sa vždy vytvára zo 108 korálikov.

Aký navliekací materiál mám použiť a ako ho správne zakončím?

Mala náramky sa najčastejšie navliekajú na elastické navliekacie materiály, ktoré len pretiahnete na ruku. Najideálnejším materiálom je elastomer, ktorý síce nie je tak elastický, ale nevyťahá sa a ukončiť ho môžete obyčajnými uzlíkmi. Tie musia byť minimálne tri, pokojne ale aj štyri až päť. Uzlíky je dobré tvoriť vždy v protismere, aby sa do seba jednotlivé uzlíky pri ich uťahovaní pevne zakliesnili. Výsledný uzlík potom skryjete do najbližšieho korálika. Vždy je nutné zvoliť správnu hrúbku vo vzťahu k veľkosti prieťahu korálikov, z ktorých budete náramok navliekať.

Co je Guru korálek?

Guru korálek se používá jako tradiční ukončení Mala šperků. Funguje jako posouvací uzlík a v buddhismu je důležitý především proto, že symbolizuje vztah mezi učitelem a žákem. Pokud si plánujete vytvořit opravdový Mala talisman a chcete počítat s násobky devíti korálků, pak si pamatujte, že Guru korálek se do tohoto součtu nezapočítává. Pokud Malu budete používat k meditaci, pak korálek nepřeskakujte, ale zastavte se u něj, Malu otočte a začněte korálky počítat v protisměru. Více najdete v našem článku >>

Jak na náramek přidělám ozdobné komponenty a jak je vybírat?

Mala náramky jsou známé tím, že je doplňuje ozdobný střapec. Okrášlit je můžete také nepřeberným množstvím ověsků a ozdobných elementů z nejrůznějších materiálů. Vždy je potřeba si zkontrolovat, zda má uvedený ozdobný element pevné očko, a proto musí být navlečen na své místo už při navlékání náramku, nebo zda má očko otevřené, případně žádné, a může být na náramek umístěn dodatečně až po jeho navléknutí a ukončení pomocí spojovacích nebo vodících kroužků.

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 6. December 2021

100%

velmi rychle dodání-v neděli objednám a v pondělí je objednávka na prodejně

Overený zákazník
Nedeľu, 5. December 2021

100%

Vše proběhlo naprosto v pořádku. Nemám co vytknout.

+ Naprostá spokojenost.

Overený zákazník
Nedeľu, 5. December 2021

100%

Jako vždy spokojena