Všetko pre Mala náramky a náhrdelníky

Základy a najčastejšie otázky

Mala náramky a náhrdelníky sú stále viac populárnym trendom nielen v oblasti duchovného poznania, ale tiež v oblasti módy. Ich zaujímavé materiály z exotických drevín alebo sklenených korálikov v siedmich farbách čakier sú nielen vizuálne pekné, ale stojí za nimi omnoho hlbší význam. Mala ružence sú veľmi známe pre milovníkov jogy a meditácie a najnovšie aj pre milovníkov zaujímavých šperkov. Mala musí byť vždy vyrobená z násobkov 9 korálikov a vždy ju ukončuje guru korálik a farebný strapec. Mala náramky môžete doviesť do dokonalosti tak, že ich môžete prestriedať aj minerálmi, ktoré podporia ich silu, a tiež bižutérnymi medzidielmi a TierraCast korálikmi. Obľúbené sú tiež Mala náramky a náhrdelníky, ktoré spájajú ako drevené koráliky, tak sklenené Mala koráliky

 

 Ako si spočítam, koľko korálikov potrebujem na náramok alebo náhrdelník?

Najlepší spôsob, ako zistiť požadovanú dĺžku náramku, je zmerať si obvod ruky omotaním povrázku a ten potom odmerať. Výslednú dĺžku v cm už stačí len vydeliť priemerom korálikov (tiež v cm), z ktorých budete náramok navliekať. Pozor, koráliky z prírodných materiálov môžu mať drobné veľkostné odchýlky, preto si radšej vždy prikúpte niekoľko korálikov navyše. Ak si chcete vytvoriť skutočnú Malu, je potrebné počítať s násobkami deviatich korálikov, ktoré symbolizujú počet planét v slnečnej sústave. Mala náhrdelník sa vždy vytvára zo 108 korálikov.

 Aký navliekací materiál mám použiť a ako ho správne zakončím?

Mala náramky sa najčastejšie navliekajú na elastické navliekacie materiály, ktoré len pretiahnete na ruku. Najideálnejším materiálom je elastomer, ktorý síce nie je tak elastický, ale nevyťahá sa a ukončiť ho môžete obyčajnými uzlíkmi. Tie musia byť minimálne tri, pokojne ale aj štyri až päť. Uzlíky je dobré tvoriť vždy v protismere, aby sa do seba jednotlivé uzlíky pri ich uťahovaní pevne zakliesnili. Výsledný uzlík potom skryjete do najbližšieho korálika. Vždy je nutné zvoliť správnu hrúbku vo vzťahu k veľkosti prieťahu korálikov, z ktorých budete náramok navliekať.

 Čo je Guru korálik?​​​​​​

Guru korálik sa používa ako tradičné ukončenie Mala šperkov. Funguje ako posuvný uzlík a v budhizme je dôležitý predovšetkým preto, že symbolizuje vzťah medzi učiteľom a žiakom. Ak si plánujete vytvoriť skutočný Mala talizman a chcete počítať s násobkami deviatich korálikov, tak si pamätajte, že Guru korálik sa do tohto súčtu nezapočítava. Ak Malu budete používať na meditáciu, tak korálik nepreskakujte, ale zastavte sa pri ňom, Malu otočte a začnite koráliky počítať v protismere. 

 Ako na náramok pripevním ozdobné komponenty a ako ich vyberať?

Mala náramky sú známe tým, že ich dopĺňa ozdobný strapec. Okrášliť ich môžete tiež nepreberným množstvom príveskov a ozdobných elementov z najrôznejších materiálov. Vždy je potrebné si skontrolovať, či má uvedený ozdobný element pevné očko, a preto musí byť navlečený na svoje miesto už pri navliekaní náramku, alebo či má očko otvorené, prípadne žiadne, a môže byť na náramok umiestnený dodatočne až po jeho navlečení a ukončení pomocou spájacích alebo vodiacich krúžkov.

Návody na výrobky z tejto kategórie