Keď si z vás tvorenie robí 1. apríl...

Tiež si niekedy hovoríte, že si z vás ten materiál strieľa? Že na fotkách alebo vo videu to vyzeralo tak jednoducho a vy tu teraz sedíte v hromade niečoho, čo sa ani po dodržaní všetkých krokov postupu zďaleka nepodobá predlohe? Nebojte sa, nie ste v tom sami. Ani z našich rúk nepadajú každý deň poklady. Aby sme vám dodali kreatívne sebavedomie, ukážeme vám dnes niečo z nášho trezoru.
Keď si z vás tvorenie robí 1. apríl...

Štvrtok, 1. apríl 2021

Koráliky máme celkom v malíčku. A čo nemáme, to pripravia naše šikovné autorky návodov. Ale v minulom roku nám do sortimentu vstúpila novinka, ktorá zásadným spôsobom vyzývala naše tvorivé ja – živica.

Čo si budeme hovoriť, niekoľko prvých stretnutí nie je najpríjemnejších – lepí to, smrdí to, pravdepodobne tým zašpiníte veľa vecí okolo seba a výsledok buď nestvrdne alebo bude plný bublín. Máme celú jednu škatuľu venovanú nepodareným výtvorom zo živice. Poďte sa s nimi zoznámiť!

Mačička z pekla

Mala to byť glazovacou živicou „zalaminovaná“ fotka, ktorú sme chceli pripevniť na magnetky a dať na chladničku. Kde sa stala chyba? Fotku sme si vytlačili vo fotokútiku v drogérii, kde sú fotky tlačené na kotúč fotopapiera. Takže aj keď vyzerala fotka po nanesení živice v poriadku, na druhý deň už vyzerala takto – papier sa pomaly vracal do svojho pôvodného tvaru a živica po zaoblenej fotke stiekla.


Blob v kalíšku

Väčšinou pre vás v jeden deň vyrábame a fotíme viac projektov, preto sme si hovorili, že si živice vyrobíme plný veľký téglik, nech ju nemusíme rozmiešavať niekoľkokrát. Lenže chybička sa pritrafila – po hodine a niečo sa v tégliku, ktorý bol veľmi horúci, sformoval uprostred pôvodne tekutej živice gélový blob. Asi to bolo tým, že boli práve veľké horúčavy a chemická reakcia sa znásobila. Namiesto toho, aby sme ušetrili čas, sme zničili 2 dcl materiálu...


Pekne ostré bubliny

Keby sme mali ukazovať všetko, v čom sa nám urobili bubliny, bol by to pekne dlhý článok. Ale horšie než „bublinová estetická chyba“ je to, čo sa nám podarilo dosiahnuť na viečku škatuľky. V rohoch formy zostali veľké bubliny, ktoré sme neprepichali. Živica tak zatvrdla a viečku chýbali rohy. Je to vtipné, ale aj nebezpečné. Hrana živice po zatvrdnutí vie byť čertovsky ostrá. Po tom, čo to Zuzka zistila, sme museli ísť hľadať náplaste...


Atramentový vesmír imploduje

Na Youtube sme si vyhliadli krásny návod, ako v podložke pod pohár pomocou atramentov dosiahnuť efekt vesmíru. Skrátka ich kvapkáte neustále cez seba a oni vytvoria hviezdokopy. Vytvorili, ale len za čerstva. Na druhý deň sme z formy vylúpli podložku, v ktorej sa všetok atrament scvrkol do jednej malej škvrny, aj keď bol predtým úplne na celej forme.


Tak dúfame, že ste sa pobavili na náš účet. A tiež že ste si vydýchli, pretože takéto nehody sa stávajú aj “profesionálom” ako sme my. Skrátka nezdar je súčasťou tvoriaceho procesu a napätie, ako to vlastne dopadne, je to, čo nás na tvorení láka. Dokonalých vecí sú plné obchody, ale len to, čo vzíde z našich rúk, má v sebe príbeh, ktorý pre nás niečo znamená. Nevzdávajme to a tvorme!

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Utorok, 25. Január 2022

100%

Výběr v klidu domova, široká nabídka, rychlé dodání

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost