Fialová inšpirácia

Inšpirujte sa k tvoreniu fialových šperkov a zapojte sa do súťaže až o 20 €.

Fialová inšpirácia

Streda, 1. September 2021

Milé korálkářky, milí korálkáři,

pre mesiac september sme vybrali fialovú farbu. Prečo? Pretože fialová farba je krásne kontrastný s ponurým a chladivým počasím posledných dní. Tak si skúsme touhle výzvou privolať ešte pár slnečných dní!

Svoju fialovú korálkovú chvíľku si môžete vychutnať len pre seba. Ale tiež nám môžete ukázať vaše doplnky a výtvory vo fialových tónoch, a zapojiť sa tak do súťaže o bezva korálkové ceny!

Stačí nám na Facebooku alebo Instagrame poslať do správy fotku vášho výtvoru alebo ho zdieľať pod tento príspevok. Aj tento mesiac vyberie jeden člen nášho tímu 3 víťaza. Pravidlá nájdete tu.

Dvaja sa môžu tešiť na balíček korálok a víťaz mesiaca na poukážku 20 € na nákup korálikov podľa svojho výberu.

A kde hľadať inšpiráciu?

Fialová farba je považovaná za jednu zo slávnostnejších. S kvetinami tejto farby sa môžeme často stretnúť pri rôznych ceremóniách a obradoch. A ak vyberieme jednu kvetinu, ktorá má skutočne skoro magické účinky, tak môžeme menovať napríklad levanduľu. Jej vôňa vraj človeku zmierňuje nervozitu a pomáha od stresu a zároveň odpudzuje mole, čo tiež nie je na zahodenie...

Tiež sa vám táto tajomná farba páči? Prezrite si napríklad našu ponuku fialových minerálov a noste kúsok tajomna stále pri sebe. Priamo v kategórii drahých kameňov a minerálov nájdete napríklad fluorit, ametyst alebo krásny lepidolit hneď v niekoľkých veľkostiach a tvaroch.

Slovo "violet", teda anglické slovo pre fialovú farbu bolo vôbec prvýkrát zaznamenané v roku 1370, ale nie je pochýb o tom, že aj predtým bola fialová obľúbenou farbou, hlavne vo vyšších kruhoch. Bola považovaná za jednu z kráľovských farieb, ale fialová na oblečená určovala spoločenské postavenie už v dobách starého Ríma.

Viac o fialovej farbe a o tom, ako pôsobí na ľudskú psychiku sme spísali špecializovaný článok, ktorý si môžete prečítať tu.

Nájdite si tie správne komponenty pre váš fialový projekt v tejto kategórii, kam sme pre vás pre tento týždeň zhromaždili všetky zľavnené položky!

Určite ale preskúmajte aj sekciu návodov a inšpirácie. Trebárs objavíte tú pravú kombináciu pre váš originálny výtvor vo fialovej farbe. Tak teraz už viete všetko a môžete sa pustiť do tvorenia a my sa naozaj tešíme na Vaše výtvory! <3

Ak sa budete svojimi fialovými doplnkami chváliť na sociálnych sieťach, poteší nás, keď fotku označíte #vyzvaodkoralku a #inspiraceodkoralku.

Súvisiace články

Darček: Luxusný prívesok SWAROVSKI

Darček: Luxusný prívesok SWAROVSKI

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

Staráte sa správne o svoje jantárové šperky?

Staráte sa správne o svoje jantárové šperky?

Či už priamo vy tvoríte šperky z jantáru alebo ste taký šperk dostali do daru, iste chcete, aby vám vydržal krásny čo najdlhšie. Prečítajte si 10 pravidiel, ktoré by ste preto mali v starostlivosti o jantárové šperky dodržiavať.

Čítať viac

Objavte poklad menom jantár

Objavte poklad menom jantár

Nedávno sme do ponuky zaradili jantárové koráliky v niekoľkých rôznych tvaroch a farbách a musíme povedať jedno – sortiment jantáru nás úplne okúzlil! Spísali sme pre vás preto článok, ktorý vám bližšie predstaví tento poklad (nielen) z Baltského mora.

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 398 recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Nedeľu, 26. September 2021

100%

Vše v pořádku a rychle dodáno. Jsem velice spokojená.

Overený zákazník
Sobota, 25. September 2021

100%

Vše v pořádku, rychlé dodání

Overený zákazník
Piatok, 24. September 2021

100%

ok obchod , poštovné je děsné