Všetko pre maľovanie na kamienky

Základy a najčastejšie otázky

Maľovanie na kamienky si zamilovali malí aj veľkí. Kombinuje v sebe totiž pobyt v prírode, tvorenie aj dobrodružstvo. Výpravy za kamienkami môžete podnikať v mestách aj v prírode. Stačí nájsť zaujímavo tvarovaný kamienok, dôkladne ho umyť a potom už môžete tvoriť podľa ľubovôle. Ak nenájdete vhodné kamienky, môžete si ich aj zakúpiť v rôznych veľkostiach. Záleží na tom, ako ste zruční, či chcete maľovať konkrétne obrázky, len vzory alebo zdobiť čisto abstraktne. Najširšie možnosti ponúkajú akrylové farby. Pomocou štetca dokážete vytvoriť mnoho. Najskôr širším štetcom namaľujete pozadie, na ktorom obrázok dobre vynikne. Tenším štetcom potom vymaľujete detaily. Ak potrebujete namaľovať jednotné pozadie na viacerých kamienkoch naraz, môžete zvoliť farbu v spreji. Skvele vyzerajú napríklad pastelové kriedové farby. Tie môžete kombinovať trebárs s mramorovacími farbami a vyrobiť tak naozaj kúzelný kamienok. Veľmi obľúbené je aj maľovanie pomocou fixiek. Môžete zvoliť akrylové alebo kriedové markery alebo permanentné fixky od značiek Posca alebo Centropen. Namaľovaný kamienok po zaschnutí nezabudnite nalakovať bezfarebným lakom. Vďaka tomu bude farba dobre zafixovaná a odolá aj vonkajším podmienkam. Prečítajte si viac v našom špeciálnom článku, ktorý sa kamienkom venuje.

Ako si vybrať kamienok?

Kamienok určuje všetko. Jeho tvar vás vedie k obrázku alebo dekoru, ktorý by na ňom mal vzniknúť. Veľká zábava je hľadať kamienky pri prechádzkach po okolí. Ak vhodné kamienky nenachádzate, môžete ich u nás aj zakúpiť. Dôležité je kamienky pred maľovaním vždy starostlivo umyť a osušiť.

Čím kamienok maľovať?

Najširšie možnosti ponúkajú akrylové farby, ktoré môžete nanášať štetcom, ale máme ich aj vo forme fixiek. Ak vám takáto forma vyhovuje, môžete zvoliť aj permanentné fixky od značiek Posca alebo Centropen. Ak potrebujete kamienok namaľovať jednotnou farbou, využite farby v spreji. Kamienky potom ďalej môžete dekorovať napríklad pomocou mramorovacích farieb.

Ako kamienok ochrániť?

Po zaschnutí odporúčame kamienok vždy zalakovať, aby bol obrázok dobre chránený. Náš najobľúbenejší lak je ten v spreji, pretože práca s ním je extrémne jednoduchá.

Čo potom s kamienkom?

Existuje niekoľko facebookových skupín s kamienkovou tematikou. Ak sa stanete členom, napíšete na zadnú stranu kamienka názov tejto skupiny a svoje PSČ. Kamienok potom umiestnite niekde vo verejnom priestore alebo v prírode. Kto ho nájde, môže si ho nechať pre radosť alebo ho poslať ďalej.

Začínate? Pozrite sa do poradne

Inšpirácia a návody z tejto kategórie

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 30. Jún 2022

100%

Velmi slusne som bola vybavena, vrlky vyber tovaru, vsetko som dostala. Velka spokojnost. Dslujem

+ Nemusim nikam chodit, tovar som dostala az ku dveram domu. Pohodlne, som spokojna. Dakujem

Overený zákazník
Štvrtok, 30. Jún 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.

Overený zákazník
Streda, 29. Jún 2022

100%

Doporučuji