Valentín – darujte šperk vyrobený z lásky

Valentín – darujte šperk vyrobený z lásky 21.01.2020
Je tu február a s ním aj čas lásky, sviatok svätého Valentína alebo vášnivého Kupida, červených ruží a ďalších darčekov v červenej farbe.

To, že je červená úzko spojená so sviatkom lásky svätého Valentína, nie je žiadna novinka. Vzhľadom na to, že je to farba srdca, vždy symbolizovala aj lásku. Najmä teda lásku vášnivú, keďže červená podnecuje chtíč a z psychologického hľadiska sa táto intenzívna farba, ktorú nikto neprehliadne, spája s energiou, základnými pudmi a intenzívnymi pocitmi, ako sú práve vášeň alebo hnev.

Vy sa na svojho milého určite nehnevajte. Namiesto toho mu môžete vyjadriť svoje city pomocou vlastnoručne vyrobeného šperku. Vytvorte napríklad minimalistický náramok zo Shamballa šnúry s jednoduchým akcentom v podobe komponentu z pravého striebra. Alebo sa nechajte inšpirovať návodmi na minerálové náramky, ktoré môžete tematicky pretkať červeným koralom.

DSC08940
Páči sa vám náramok na obrázku? Za pár minút si ho môžete vytvoriť, stačí naviazať “origami” srdiečko zo striebra Ag 925/1000 na Shamballa šnúru.

Deň svätého Valentína už dávno neslúži len ako pripomenutie milostnej lásky, ale tiež lásky v podobe priateľstva. Či už je to najlepšia kamarátka, sestra alebo mamina, aj im môžete dať najavo svoju náklonnosť. Pozrite sa napríklad na návod Náramky pre kamarátky, podľa ktorého zvládne navliecť náramok aj úplný začiatočník.

Untitled design (4)
S použitím základu na Shamballa náramky, spájacích krúžkov a spájacieho dielu v tvare srdca môžete vytvoriť napríklad romantické párové náramky. Srdce je z materiálu Ag 925/1000 a je možné ho objednať v striebornom, zlatom alebo rose gold variante.

A v neposlednom rade nezabudnite na to, že láska k ostatným vychádza zo sebalásky. Nikto z nás nie je schopný skutočne milovať blížneho svojho, ak najskôr nenájde rýdzu lásku k sebe. Žijeme však v dobe, ktorá je rýchla, a málokedy si urobíme čas na seba. Zabúdame tak na toho najdôležitejšieho človeka, o ktorého sa tu máme postarať. Začnite tohto roku inak – vytvorte si šperk aj sama pre seba! Či už sú to krásne šité náušnice z rokajlových, brúsených a stláčaných korálikov, alebo zažiarte vďaka jednoduchým náušniciam za pomoci nových SWAROVSKI príveskov v tvare srdca a strieborných šlupní.

Untitled design (5)
S originálnymi a vlastnoručne vyrobenými doplnkami budete za kráľovnú večera.


Ďalšie zaujímavosti o červenej farbe:

  • v Indii sa dievčatá vydávajú v červených svadobných šatách, ktoré symbolizujú práve lásku a vášeň medzi partnermi,
  • v Číne sa dievčatá vydávajú odeté v červenej, pretože symbolizuje dlhodobé šťastie v manželstve,
  • keď sa pozeráme na červenú, tep nášho srdca sa zrýchli,
  • v ruštine „krásna“ znamená tiež „červená“,
  • je to najčastejšie používaná farba na národných vlajkách.