Týždeň jogy – Inšpirácia

Týždeň jogy – Inšpirácia 15.06.2020
Joga je veda, ktorá spája našu myseľ, ducha a fyzické telo. Najviac známa fyzická aktivita má však s korálikovaním omnoho viac spoločné, než by ste čakali!

Keď sa povie joga, každý si predstaví niečo trošku iné. Môže to byť mních v oranžovom habite, ktorý sedí v lotosovom sede, alebo dievča v legínach, ktoré si naťahuje chrbát pri pozdrave slnku. A aj keď sa aktivity týchto dvoch viditeľne líšia, na duchovnej úrovni sa dostávajú do rovnakého zenového bodu, ktorý má za úlohu priniesť človeku pokoj na duši, pocit uvoľnenia, spolupatričnosti a hlavne šťastia. Joga teda môže byť aj to, keď si po večeroch v pokoji navliekate obľúbené koráliky a usmievate sa pri tom. Poďte s nami teda osláviť tento deň pomocou “korálikovej jogy”.

DSC05035

Ak jogu praktizujete aj na fyzickej úrovni alebo vás zaujíma jej spirituálna stránka, určite vás poteší, že si môžete vytvoriť jednoduché šperky, ktoré o vás tento fakt prezradia. Štýlový náramok s obľúbenými minerálmi na elastomere môžete doplniť jednoduchými spirituálnymi symbolmi. Korálik v tvare Budhu alebo prívesok s lotosovým kvetom prehovoria za vás. Pôvod týchto a mnohých ďalších symbolov spojených s duchovným svetom nájdete v našom článku Vyznajte sa v symboloch. Okrem toho pre vás máme úplne nové koráliky z minerálov, ktoré nielenže krásne vyzerajú, ale majú aj skutočne silné duchovné vlastnosti. Nájdete medzi nimi aj veľmi obľúbený zafír, smaragd, rubín či jantár.

DSC02209

Špeciálnou kategóriou, ktorá sa zameriava na spojenie šperkov s naším vyšším Ja, sú potom Mala náramky a náhrdelníky. Ak ste niekedy zavítali do štúdia jogy, určite ste sa s nimi niekedy stretli. Ide o náramky, ktoré sa navliekajú v násobkoch deviatich korálikov, alebo o náhrdelníky so 108 korálikmi. 108 je veľmi dôležité posvätné číslo ako v hinduizme, tak v budhizme. Najčastejšie na nich nájdete navlečené koráliky z drevených semienok Rudraksha alebo Bodhi, ktoré nielen krásne vyzerajú, ale tiež majú veľmi silné ezoterické a ochranné účinky na svojho majiteľa. Viac sa o nich môžete dočítať tu.

Untitled design (4)

Najzaujímavejšia vizuálna časť je potom ozdobný strapec, vďaka ktorému sa šperk pokojne hodí aj pre tých, ktorí majú radi štýl boho. Boho je stále viac obľúbené, a to predovšetkým v letných mesiacoch. Vďaka tomu sa tieto šperky hodia skutočne pre každého – či už ste na ceste za sebapoznaním alebo len radi sledujete módne trendy.

DSC09775