Tvorenie na dlhé večery - 3. diel

Ešte nás čaká niekoľko zimných týždňov, ktoré asi budeme musieť tráviť doma. Radšej než sa strachovať alebo rozčuľovať, poďme svoju pozornosť zamerať pozitívnym smerom – na tvorenie. Spojili sme sa s kreatívnym obchodom Davona, aby sme vám mohli priniesť ešte viac tipov na vyrábanie.
Tvorenie na dlhé večery - 3. diel

Streda, 24. február 2021

Zalej čo môžeš!

Krištáľová živica nám dáva unikátnu možnosť pracovať s vecami, s ktorými by sa inou technikou pracovalo len sťažka. Zaliať do živice môžete prakticky čokoľvek. Stačí len vhodná forma, rámik alebo lôžko. Vďaka tomu môžete uchovať artefakty, ktoré vám pripomínajú pekné chvíle (trebárs piesok z pláže, kde ste strávili dovolenku), dotvárajú interiér (využiť môžete pokojne tapetu, ktorá zdobí vašu stenu) alebo odrážajú aktuálnu ročnú sezónu (čo tak vylisované lístie, ktoré ste pozbierali na prechádzke?).


Obrázok alebo podložka?

Tento základ na dotvorenie nás v Davone zaujal na prvý pohľad. Môžete ho naplniť naozaj čímkoľvek! A navyše má vďaka svojmu formátu viac možností použitia. Veľkosťou sa hodí na podložku pod hrnček, ale môžete ho pokojne postaviť na poličku ako obrázok. Alebo zavesiť na stenu, ak naň prilepíte háčik.

Materiál

Postup

 1. Rozmiešali sme si glazovaciu živicu podľa inštrukcií a postupne ju rozliali do jednotlivých priehradok šperkovnice do výšky cca 4 mm.
 2. Do živice sme nasypali vybrané korenia a sušené ovocie. Čo jeden oddiel, to jeden druh.
 3. Nechali sme niekoľko hodín zatvrdnúť.
 4. Rozmiešali sme si druhú dávku živice a korenie zaliali. Aj tu priznávame, že sme boli veľmi netrpezliví a vrchnú vrstvu glazúry naliali príliš skoro. Korenie nám vyplávalo nahor. Odporúčame teda rozdeliť si výrobu do dvoch dní a nechať spodnú vrstvu živice vytvrdnúť cez noc.
 5. Ak chcete rámik využívať ako podložku pod pohár, odporúčame vrchnú vrstvu živice pomocou špáradiel roztiahnuť až do strán, aby sa nestalo, že vám drevo nasiakne farbu od ovocného čaju (alebo trebárs vareného vína :)).


Na (skoro) skle maľované

Ak sa zatiaľ necítite na to, aby ste v živici vytvárali vzory pomocou liatia rôznych vrstiev v rôznych farbách, máme pre vás tip. Maľujte po živici akrylovými farbami! Je to ohromne jednoduché a veľká zábava. Stačí na to živica, forma, štetec a farby podľa ľubovôle.

Materiál:

Postup

 1. Rozmiešali sme si živicu imitujúcu sklo podľa inštrukcií a naliali vrstvu čírej živice do formy. Približne do polovice jej objemu.
 2. Pomocou teplovzdušnej pištole sme zlikvidovali bublinky a nechali sme živicu vytvrdnúť do druhého dňa.
 3. Vybrali sme si akrylové farby a vzor, ktorý chceme na podložku nakresliť. Pozor, treba si uvedomiť, že vo finálnom výrobku uvidíte všetko zrkadlovo obrátené.
 4. Namaľovali sme pomocou štetca abstraktný vzor a všetko nechali zaschnúť.
 5. Rozmiešali sme si druhú várku živice a všetko ňou zaliali, aby sa forma celkom zaplnila. Na druhý deň bola podložka hotová.


Falošná keramika s FIMO Air

Na keramický krúžok sa asi ešte chvíľku nedostaneme. Ak by ste si chceli vyrobiť peknú dekoráciu, ktorá na prvý pohľad vyzerá ako vytiahnutá z keramickej pece, môže vám dobre poslúžiť hmota FIMO Air, ktorá samovoľne vytvrdne na vzduchu.

Materiál

Postup

 1. Pripravíme si kartónový základ, ktorý chceme obaliť samotvrdnúcou hmotou.
 2. Z balíčka postupne odoberáme hmotu, ktorú spracovávame na pláty pomocou prstov a akrylového valčeka. Tie potom nanášame na kartónový základ.
 3. Spoje medzi dávkami hmoty vždy starostlivo uhladíme prstom. Dávame si pozor, aby sme vždy používali rovnaké množstvo hmoty - ak by jej niekde bolo menej a inde viac, mohla by pri schnutí popraskať.
 4. Postupne obalíme celý domček. Môžeme hmote pridať textúru pomocou špongie.
 5. Necháme výrobok postupne vytvrdnúť. Neodporúčame ho dávať na radiátor alebo mu akokoľvek pomáhať k rýchlejšiemu vytvrdnutiu. Nakoniec môžeme domček dozdobiť akrylovými farbami alebo ho nechať tak, ako je.


Davona

Davona je obchod s výtvarnými potrebami, ktorý ponúka všetko na maľovanie, scrapbooking, decoupage a ďalšie populárne techniky tvorenia. V Prahe nájdete ich obchod neďaleko nášho, takže ak sa vyberiete k nám na Letnú, do predajne na Milady Horákovej, môžete zavítať aj za pár rohov do predajne Davona na ulici Jana Zajíce. Kto to má ďaleko, môže navštíviť e-shop www.davona.cz.


Ďalšie diely seriálu

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Příjemné prostředí a ochotná prodavačka