Tvorenie na dlhé večery – 1. diel

Jesenné večery sú vďaka karanténnym opatreniam ešte dlhšie, než obvykle bývajú. Pretože nič nemôže človeku vziať chuť na tvorenie viac než stereotyp, rozhodli sme sa tentokrát spojiť s kreatívnym obchodom Davona, aby sme vám mohli priniesť ešte viac tipov na vyrábanie. Sebe pre radosť alebo trebárs už ako vlastnoručne vytvorené vianočné darčeky.
Tvorenie na dlhé večery – 1. diel

Pondelok, 9. november 2020

Tácka 3× inak

Už vieme, že s krištáľovou živicou sa dá zažiť kopec zábavy. Najmä kým sa človek naučí ju úplne správne používať. Čo si budeme hovoriť, ani my zatiaľ nie sme úplní majstri. To nás ale neodradí od toho, aby sme skúšali nové techniky! Projekty sme vytvorili na sade 3 tácok z obchodu Davona.

Untitled design (2)

Tácka s pávím perím

Najmenšiu zo sady tácok sme vybrali ako tácku na šperky. Preto sme zvolili elegantný variant dekóru.

Použitý materiál

Postup

 1. Tácku sme natreli zlatou akrylovou farbou a nechali úplne zaschnúť.
 2. Rozmiešali sme si glazovaciu živicu podľa inštrukcií a následne ju rozdelili na 3 diely. Do každého dielu sme rozmiešali iný pigment.
 3. Plochu tácky sme pokryli všetkými tromi farbami živice. Vzor nebol nijak presný, šlo len o to, aby sme si vytvorili základnú vrstvu.
 4. Následne sme nechali živicu niekoľko hodín schnúť.
 5. Vybrali sme si pávie perá a skrátili ich na veľkosť, ktorá sa nám vošla na tácku. Perá sme položili na zaschnutú živicu a zľahka sme ich do nej zatlačili.
 6. Rozmiešali sme si ďalšiu dávku glazovacej živice a následne ňou zaliali perie finálnou vrstvou glazúry.

Tácka s kávovými zrnami

Kolieska od hrnčeka s kávou na stole nevidí nikto rád. Pretože kávy spotrebujeme celkom dosť a výskyt koliesok je u nás hojný, vyrobili sme si do kancelárie štýlový podnos pod svoje kofeínové nápoje.

Použitý materiál

Postup

 1. Rozmiešali sme si glazovaciu živicu podľa inštrukcií a následne ju rozdelili na 2 diely. Do každého dielu sme zamiešali iný pigment.
 2. Oba diely sme vyliali na tácku a premiešali do mramorového vzoru. Priznávame, nebolo nutné živicu zafarbovať, pretože sme sa nakoniec rozhodli tácku kompletne celú pokryť zrnkami.
 3. Na živicu sme vysypali kávové zrná a nechali zaschnúť.
 4. Rozmiešali sme si ďalšiu dávku glazovacej živice a následne ňou zaliali zrná finálnou vrstvou glazúry. Pôvodná myšlienka bola, že zrná budú v spodnej vrstve a tú prekryjeme hladkou glazúrou. No aj keď sme spodnú vrstvu nechali schnúť niekoľko hodín a zdalo sa, že zrnká v nej už pevne držia, nakoniec vyplávali hore.
 5. Ak teda chcete tácku s hladkou vrchnou vrstvou, odporúčame si prácu rozdeliť na dva dni a nechať spodnú vrstvu úplne stvrdnúť.

Tácka s podmaľbou

Drieme vo vás umelec? Dajte mu priestor! Živica je skvelá na kombináciu s akrylovými farbami. Či už sa rozhodnete pre konkrétny motív, alebo skôr inklinujete k abstraktnému vrstveniu ťahov štetca či špachtle, ak zaschnutú maľbu prekryjete vrstvou glazovacej živice, môžete vytvoriť predmet na bežnú potrebu.

Použitý materiál

Postup

 1. Najskôr sme si z farieb namiešali odtieň, ktorým sme pokryli celé dno tácky. Nechali sme farbu úplne zaschnúť.
 2. Potom sme čiernou farbou starostlivo natreli boky tácky a opäť nechali zaschnúť.
 3. Ako posledný sme na tácku namaľovali motív vetvičky s lístočkami. Snažili sme sa v lístočkoch navrstviť farbu, aby sme dosiahli efekt štruktúry farby.
 4. Akonáhle všetko dokonale zaschlo (vrstve na lístočkoch to trvalo dlhšie), tak sme si rozmiešali glazovaciu živicu a následne ju naliali na tácku ako finálnu vrstvu glazúry.


Davona

Davona je obchod s výtvarnými potrebami, ktorý ponúka všetko na maľovanie, scrapbooking, decoupage a ďalšie populárne techniky tvorenia. V Prahe nájdete ich obchod neďaleko nášho – takže ak sa vydáte k nám na Letnú, do predajne Milady Horákovej, môžete zavítať aj o pár rohov ďalej do predajne Davona na ulici Jana Zajíce. Kto to má ďaleko, môže navštíviť e-shop www.davona.cz.


Ďalšie diely seriálu

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Příjemné prostředí a ochotná prodavačka