Šperky s morzeovkou - zašifrujte do náramku tajnú správu

Šperky s morzeovkou - zašifrujte do náramku tajnú správu 22.11.2018
Minimalistický dizajn už dostihol aj naše šperky a to, že sa v jednoduchosti skrýva krása, vám potvrdia náramky s morzeovkou. Nebojte sa, nemusíte sa učiť žiadny tajný kód. Pozrite sa s nami na tie napojpopulárnejšie slová a nechajte sa inšpirovať!

Určite ste si všimli, že tohtoročným hitom leta sa stali vrstvené náramky. Veľkou výhodou je, že vďaka svojmu jednoduchému dizajnu, ktorý sa dá medzi sebou kombinovať, sa nám hodia prakticky k akémukoľvek oblečeniu a ich tvorbu zvládnu aj úplní začiatočníci. Špeciálnym druhom týchto náramkov, ktorý sa stal populárnym po celom svete, sú morse codenáramky, ktoré nielen, že pôsobia veľmi elegantne, ale môžete do nich ukryť aj tajnú správu.

Poďte sa s nami pozrieť na tie najpopulárnejšie heslá

 Šperk s morseovkou - Love

Najznámejším navliekacím materiálom týchto náramkov je nylónová Shamballa šnúra, ktorá je pevná a dobre na nej vytvoríte posuvné uzlíky namiesto zapínania. U nás ju môžete zakúpiť v niekoľkých farebných prevedeniach a v dvoch rôznych hrúbkach. Vzhľadom na to, že sa však náramky s morzeovkou navliekajú väčšinou pomocou malých rokajlových korálikov, je lepšie pracovať s tenším navliekacím materiálom. Na vytvorenie tajnej správy môžete kombinovať nielen rôzne farby, ale tiež rôzne druhy korálikov, namiesto pomlčiek môžete napríklad použiť obľúbené PRECIOSA trubičky alebo čípky.

 Šperk s morseovkou - forever

Váš náramok vynikne o to viac, ak si vyberiete kontrastné farby nylónovej Shamballa šnúry a korálikov, s ktorými budete vytvárať tajnú správu. Tú potom môžete ponechať v jednej farebnej škále a vybrať si výraznejšie koráliky, ako sú napríklad kovové stardust koráliky, kocky, bikony a ďalšie zaujímavé tvary. Páči sa vám pletenie náramkov? Pozrite sa na jednoduchý návod a skrášlite si svoj vlastný šperk >>

 Šperk s morseovkou - luck

Ak chcete vedieť,kde končí písmeno a začína ďalšie, môžete medzi ne vložiť uzlíky. Medzery môžete tiež vytvoriť pomocou väčšieho druhu rokajlu alebo pre luxusnejší vzhľad vybrať jeden zo strieborných korálikov alebo medzidielov, ktoré ponúkame aj vo variante pozlátenom 24kt zlatom18kt ružovým zlatom. Často však náramky medzery nemajú a tajné heslo tak zostáva ukryté pre svojho majiteľa.

 Šperk s morseovkou - wish

Čo sa týka tvorby písmen v morzeovke, môžete si vybrať vlastný štýl. Namiesto dlhých trubičiek, ktoré reprezentujú pomlčky, môžete napríklad zvoliť len inú farbu rokajlu a rozšifrovanie správy tak urobiť o to zaujímavejším.

Ak plánujete náramok často dávať dole, nebojte sa zvoliť ako navliekací materiál obľúbený elastomer. Ide o elastické a pevné vlákno, ktoré sa nevyťahá.

Náramky s Morseovou abecedou sú medzinárodným korálikovým trendom, a preto sa väčšina správ neprekladá a necháva sa v angličtine. Vy si však môžete vybrať správu v rodnom jazyku presne podľa vášho priania. Vymyslite si vlastné unikátne hesloa nebojte sa skombinovať niekoľko rôznych štýlov korálikovania a navliekacích materiálov.

Šperky s morzeovkou

 

 

Prajeme vám veľa zábavy a krásnych šperkov!