Šperky pre princezné

Ruku na srdce, ktorá z nás si niekedy nepredstavovala, aké by to bolo narodiť sa ako princezná… Prichádza sezóna plesov a maškarných bálov, ktorá nám umožní sa princeznami aspoň na jeden večer stať. S našimi dizajnérkami sme pre vás pripravili návody na šperky pre tie najznámejšie rozprávkové princezné.
Šperky pre princezné

Streda, 15. január 2020

Ariel

Ariel, dcéra Tritóna, je princeznou v podmorskom kráľovstve. Život medzi rybkami jej ale nepripadal dostatočne pestrý. A tak sa rozhodla podstúpiť strastiplnú cestu k “žili spolu šťastne až naveky”. Multikultúrne zväzky nebývajú bez problémov. Lenže Ariel musela prekonať životne dôležitý problém – začať dýchať na súši. Rozprávka má dve verzie rozuzlenia. Záleží na tom, či siahnete po pôvodnej verzii od Hansa Christiana Andersena, alebo zvolíte radšej Disney. Pre fanúšikov šťastných koncov odporúčame kreslenú verziu.

61600

Zuzka si na svoje šperky vybrala rokajl PRECIOSA. Dopĺňa ho voskovými perličkami a brúsenými korálikmi. Takže celá Arielina súprava pochádza z Jablonecka.

Čo hovorí o šperku pre Ariel jeho autorka?

Úlohy vytvoriť šperky pre Ariel sa zhostila Zuzka Hejdrychová: „Pri Ariel ma inšpirovali dve veci – fialová mušľa, ktorú som si prekreslila a podľa nej vytvorila brošňu – takmer ako originál z obrázku. :) Čo sa náhrdelníka týka, farby som vybrala presne podľa Ariel, jej šaty a vlasy spolu tak krásne ladia. Dizajnovo má náhrdelník symbolizovať spenené more, vlny...“

61585

Náhrdelník inšpirovaný tvarom morských koralov môžete podľa podrobného návodu vyrobiť aj z korálikov. Ak chcete kompletnú sadu, pozrite sa, ako vyrobiť mušľovú brošňu pomocou techniky korálikovej výšivky.

Bella

Kráska a zviera je príbeh lásky sčítanej krásky Belly a kedysi pyšného princa, v tej dobe zakliateho do podoby ohavnej beštie. Osud pretne ich cesty a Zviera po rokoch v prekliatí získa šancu na zlomenie svojej kliatby. Z očividných dôvodov to však nie je láska na prvý pohľad. Našťastie Bella pochopí, pre koho jej srdce bije skôr, než z kúzelnej ruže definitívne opadnú všetky okvetné lístky.

61601

Materiál

Čo hovorí o šperku pre Bellu jeho autorka?

Tamara Tamarchi Koubková: Bella na mňa vlastne pôvodne zvýšila, ale to vôbec nevadí. Je mi sympatická ako princezná povrchne napríklad kvôli tomu, že je múdra, a navyše narúša zaužívaný princeznovský rámec tým, že to nie je blondínka, a celkovo nie je vôbec tuctová. Tiež rozprávka je pôvodne starofrancúzska, to mám veľmi rada. Brošňu som navrhla celkom intuitívne, tak, aby mi k nej výtvarne sedela.

61587

Návod

Jasmína

Princezná Jasmína je veľmi rozumné dievča. Preto sa jej veľmi nepozdáva prístup kráľovského radcu Džafara, ktorý si pomocou čarovnej lampy chce privlastniť ju, kráľovstvo a ideálne celý svet. Lampu Džafarovi pomohol získať sympatický zlodejíček Aladin. S pomocou kúzelných artefaktov čoskoro ukradne aj Jasmínino srdce. Spoločne potom bojujú proti zlomyseľnému uzurpátorovi. Hádajte, ako to dopadne… Jasmína s Aladinom odletia spoločne na čarovnom koberci do západu slnka.

61598

V orientálnom šperku pre princeznú Jasmínu hrajú prím perly a rivolky SWAROVSKI.

Čo hovorí o šperku pre Jasmínu jeho autorka?

„Exotická princezná Jasmína nosí výrazné zlaté šperky. V náhrdelníku som zachovala tvar aj zlatistú farbu, len som ju doplnila tyrkysovou rivolkou obšitou Swarovski perličkami v rovnakej farbe. Jasmínu vnímam ako svojráznu bytosť, neustále v pohybe, žiadnu puťku. Plošná výšivka v polkruhoch pre mňa symbolizuje jej vnútornú dynamiku a zrkadlí sa aj v polkruhových strapcoch náušníc,“ hovorí Martina Maatja Křížová.

61580

Pri výrobe šperku pre Jasmínu si precvičíte korálikovú výšivku aj obšívanie rivoliek.

Mulan

Mulan rozhodne nie je podľa pravidiel starovekej Číny usporiadané dievča. Aj keby sama chcela, žiadny muž by si ju dobrovoľne nevzal. Ešte že ona sama o vydaj nestojí. Preto keď príde povolávací rozkaz, rozhodne sa ušetriť svojho otca služby v armáde, ostrihá si vlasy a nechá sa naverbovať. Za pomoci duchov svojich predkov a rodinného strážneho draka sa jej podarí zachrániť Ríšu stredu pred krvilačnými Hunmi a ukázať svetu, že dievča môže dokázať veľké divy aj inde ako pri sporáku.

61603

Kopia sa vám doma paličky od suši? Premeňte ich na šperk. Saša vás inšpiruje nielen k tvorbe z korálikov.

Čo hovorí o šperku pre Mulan jeho autorka?

„Mulan pochádza zo starej ázijskej kultúry, kde dievčatá klasicky nosili dlhé vlasy. Často účesy robili raz za niekoľko dní a ženy museli používať špeciálny tvrdý vankúš na spanie, aby si nepoškodili účes. Okrem rôznych špendlíkov, umelých kvetov a hrebienkov boli vždy veľmi populárnym šperkom do vlasov paličky, hravo zapichnuté do drdola,“ hovorí o svojom šperku pre Mulan Saša Lysenko.

61581

Ozvláštnite svoj plesový účes! Saša vás prevedie výrobou vlasového šperku krok za krokom.

Pocahontas

Ako dcéra váženého indiánskeho náčelníka nemá Pocahontas klasický život princeznej. Jej palácom je les a poduškami mäkká tráva. Nesníva o vydaji s najudatnejším z bojovníkov. Chce viac, chce nájsť svoju vlastnú cestu… Chce to tak veľmi, že sa jej podarí silou vôle behom sekundy naučiť sa anglicky, aby mohla konverzovať s urasteným kolonizátorom Johnom. Snáď ako jediná z Disney rozprávok nekončí Pocahontas happy endom, pretože Johnova cesta vedie späť za more.

61604

Pre indiánku Pocahontas bol prírodný materiál jednoznačnou voľbou. Preto Saša v šperku kombinuje minerálne koráliky a kožu.

Čo hovorí o šperku pre Pocahontas jeho autorka?

Kde hľadala Saša Lysenko inšpiráciu? „Pocahontas je indiánka, dievča, ktoré žije v súlade s prírodou. Preto som si šperk pre ňu predstavovala robený najviac z prírodných materiálov (ideálne surových) – koža, koráliky z minerálov a rokajl v béžovej farbe, ktorá by mohla byť imitáciou kosti. Tiež som sa snažila, aby šperk bol podobný tomu, čo má na sebe v klasickej animovanej snímke – preto som vyrobila náhrdelník – obojok s tyrkysom – najpopulárnejším kameňom, ktorý Indiáni severnej Ameriky používajú dodnes.“

61582

Návod na náhrdelník pre Pocahontas vám ukáže techniku kumihimo.

Popoluška

Popoluška nebola princeznou od narodenia. Kým sa privydala do kráľovskej rodiny, bola nepekne využívanou pracovnou silou na menšom panstve. Po smrti milovaného otca sa jej od macochy a nevlastnej sestry dostalo len pramálo vrelosti. A tak zakročila kmotrička víla, ktorá Popolušku so všetkou parádou vypravila na kráľovský ples. Zasiahla láska a Popoluška ľahko zabudla na večierku. Našťastie, pri náhlom návrate domov stratila črievičku. A pretože jej pôvabná nôžka bola najmenšou v celom kráľovstve, aj napriek nepriazni osudu nakoniec princ obul topánočku svojej vyvolenej. Potom jej navliekol prsteň a žili šťastne až do smrti.

61599

Kľúčové scény rozprávky sa odohrávajú na plese. Preto je potrebné, aby sa všetko luxusne lesklo. Martina to vo svojom šperku docielila perlami a rivolkami SWAROVSKI.

Čo hovorí o šperku pre Popolušku jeho autorka?

Martina Maatja Křížová: „Snáď každý pozná rozprávku o Popoluške. My v Česku si ako prvú predstavíme Libušu Šafránkovú v červenkastých šatách so závojom alebo v bielych svadobných, ako cvála po zasneženej pláni… Ale Disney-ho Popoluška je vo svete spojená s nadýchanými šatami v blankytne modrých tónoch s tmavším obojkom na krku. Ja som zvolila odtiene kráľovskej modrej doplnené na zjemnenie striebornou a bielou farbou.“

61583

Chcete si vyrobiť klasický plesový šperk? Nechajte sa viesť návodom pre Popolušku.

Ruženka

Šípková Ruženka patrí v Česku medzi najobľúbenejšie princezné. Viete ale, že v Disney verzii rozprávky sa vôbec nevolá Ruženka? Kreslená princezná má meno Aurora alebo Zornička. A samotná rozprávka sa v preklade volá Spiaca krásavica. To je mišmaš, však? Všetko ostatné však platí… Nadpozemská krása, krutá kliatba, ostré tŕne aj chrabrý princ, ktorý bozkom zachráni Ruženku aj celé kráľovstvo z komatického spánku.

61602

Na Ruženkin náhrdelník Zuzka zvolila metalické odtiene rokajlu TOHO a PRECIOSA.

Čo hovorí o šperku pre Ruženku jeho autorka?

Krehký náhrdelník pre Ruženku navrhla Zuzka Hejdrychová: „Čo iné pripraviť pre Ruženku než krásny ružový púčik? Ruženka máva na krku zlatý náhrdelník, takže som vynechala prirodzenú zelenú farbu a ružičke som pozlátila stonku aj listy, aby s princeznou ladila do najmenšieho detailu.“

61584

Nenechajte sa zmiasť jeho jednoduchosťou. Na prvý dojem klame. Túto výzvu môžu prijať len skúsené korálkárky!

Snehulienka

Snehulienka medzi princeznami vyniká svojimi krátkymi vlasmi. Štýlové havranie mikádo zdobí stuhou s mašličkou. Jej snehobiela pokožka kontrastuje s výraznými farbami obľúbených šiat – modrou, žltou a červenou. Má veľké srdce, v ktorom je miesto ako pre lesné zvieratká a sedem trpaslíkov, tak aj pre princa. Najznámejším atribútom Snehulienky je však jablko, ktoré s dôverou prijala od starej čarodejnice. Nebyť chrabrého princa, ani táto rozprávka by nemala veselý koniec.

61597

Snehulienka je síce skromná princezná, ale lesk rivolky SWAROVSKI by vo svojom šperku určite ocenila.

Čo hovorí o šperku pre Snehulienku jeho autorka?

Brošne pre Snehulienku vytvorila Lucie Corral Svobodová: „Snehulienka – nežné dievča neobyčajnej krásy. V Disney rozprávkach je jej neodmysliteľným doplnkom červená mašľa vo vlasoch, tu nebolo nad čím premýšľať. A jabĺčko? To sa predsa priam ponúka. Jediná moja dilema bola, či ho stvárniť ešte celé, dokonalé, alebo už nahryznuté :).“

sněhurka

Chceli by ste jabĺčko alebo mašličku? Pokojne oboje!

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Příjemné prostředí a ochotná prodavačka