S korálikmi na cesty

S korálikmi na cesty 08.07.2019
Prázdniny sú v plnom prúde. Čas zasľúbený… Ale ak si nedáte pozor, môže na vás spoza rohu vyskočiť nuda! Buďte pripravení a majte korálikovú KPZ poruke.

Výhodou (aj nevýhodou) korálikov je, že sú také maličké. Všade sa zmestia a nevážia veľa. Na tvorenie potrebujete maximálne nožnice a kliešte. Ako podložka skvele poslúži uterák alebo pikniková deka

Najjednoduchšie koráliky na cesty

Ak chcete korálikovaním stráviť dlhší čas, ale pritom stále tvoriť na začiatočníckej úrovni, tak navliekajte. Na elastomernylónové lanko alebo pamäťový drôt. Vybrať si môžete napríklad rokajl PRECIOSAzmes brúsených korálikov alebo minerály.

 

016

V našej Inšpiračnej galérii nájdete mnoho návodov na jednoduché náramky navlečené na elastomere. Môžete sa inšpirovať napríklad aj návodmi Martiny Křížovej na náramky na pamäťovom drôte.

 

Šperky s tematikou cestovania

Koľko krajín navštíviš, toľkokrát si človekom… Možnože by sa dnes dalo staré porekadlo takto upraviť, pretože so základmi angličtiny si dnes vystačíte už takmer všade. Keď sa k tomu pridajú nízke ceny leteniek, nemá zmysel váhať, či tieto prázdniny vyrazíte opäť na Liptovskú Maru, alebo radšej budete preskúmavať piesočné duny na Kanárskych ostrovoch.

Nech už vás to ťahá kamkoľvek, môžete si so sebou vziať cestovný talizman. Rozšírili sme ponuku komponentov TierraCast, ktoré s vami môžu precestovať svet. Zemeguľakompas alebo šípka vám pomôžu nestratiť smer. Doplňte ich vo svojom šperku napríklad obrázkovým jaspisom, ktorý vyzerá ako kamienky z pláže.

DSC03260Pripravte si na leto náramok z novinkových brúsených minerálov.

 

So spoznávaním nových krajín sa skvele spájajú prírodné materiály. Semienka rudrakshe sú pre svoje pozitívne účinky priam predurčené na cestovné talizmany. Pôsobia totiž ako energetický štít, v ktorom sa odráža naša energia späť do nášho vnútra, a tým nás chráni pred okolitými vplyvmi, pomáha nám zaspať v akomkoľvek prostredí, a dokonca vraj aj správne stráviť cudzie jedlo.

 

DSC06301

Nechajte sa inšpirovať návodom Zuzky Hejdryhovej a vyrobte si svoj talizman z rudrakshe.

Šperky s tematikou mora

Viete, aký je rozdiel medzi námorníckym a morským štýlom? Nie? Tak to vás musíme hneď dovzdelať!

Morský štýl sa vyžíva vo všetkých odtieňoch morského pobrežia - biela pena, tyrkysová voda, zlatý piesok. Nájdete v ňom motívy všetkých zástupcov morskej fauny - mušle, hviezdice, rybky, korytnačky aj morské koníky.

V tomto smere vám máme skutočne čo ponúknuť! K morskému štýlu sa hodí trocha ošúchanosti. Tú svojou patinou skvele poskytnú komponenty TierraCast, ktoré sme tohto roku značne rozšírili práve o morské prívesky a koráliky. Ak si potrpíte na drahšie kovy, urobíme radosť aj vám. Vyberte si prívesok Ag 925- pokojne aj v pozlátenej úprave.

 

DSC03306

Vyrobte si náušnice z kreolíbrúsených minerálov príveskov TierraCast. Je to jednoduché a návod vám napovie.

Námornícky štýl sa drží jasnej červenej, tmavej alebo kráľovskej modrej a bielej. Sú preň typické motívy kotvy, záchranného kruhu, kormidla alebo plachiet a povrazov. Vo vzoroch potom jasne vedú prúžky. Skrátka klasika, ktorou v letných mesiacoch nikdy nešliapnete vedľa.

 

Doplňte svoj šperk kotvou TierraCast a medzidielom, ktorý vyzerá ako spletené lodné lano.

 

DSC09723

 

Špecialitkou tohto roka je tematika morských panien. Tento štýl majú rady predovšetkým mladšie dievčatá, pretože v sebe snúbi odtiene ružovej, fialovej a tyrkysovej. Najčastejšie je doplnený rose gold komponentmi. Zaujímavý efekt môžu ponúknuť aj brúsené koráliky s AB povrchom, ktorý dodá šperku tajomný lesk.

1563545746133