Rozprávkové Vianoce: Tisíc a jeden korálik

Pretože v rámci Black Friday máme viac než tisíc a jeden korálik v zľave, rozhodli sme sa vám priniesť rozprávkový príbeh Tisíc a jeden korálik. Prečítajte si o dobrodružstve pána Korálika a o tom, ako si našiel svoju princeznú a vyhral nad zlom. Alebo nevyhral? To je na vás! :-) Dokončite originálne rozprávku a vyhrajte až 20 €.
Rozprávkové Vianoce: Tisíc a jeden korálik

Piatok, 27. november 2020

Ďaleko na východe Korálikového kráľovstva žil raz pán Korálik. Každú sobotu jazdil so svojím tovarom na trh, ale obchody veľmi nešli. Raz popoludní k nemu prišiel tajomný zákazník, ktorý sa najskôr začal vypytovať na tovar, a potom z neho vyšlo, že je to Korálikov strýko. Bol vraj dlho na obchodných cestách a teraz sa na pár dní vrátil späť za svojou rodinou.

 

Ponúkol pánovi Korálikovi neodolateľnú možnosť, aby sa spoločne vydali na jednu z ďalších strýkových obchodných ciest. Pán Korálik sa rozhodol vydať sa v ústrety novým zážitkom, zbalil si svojich päť perál a vydal sa na cestu.

 

Jedného dňa prechádzali okolo vysokých skál, keď vtom strýko zastavil povoz s tým, že chce Korálikovi niečo ukázať. Keď došli k ústiu neďalekej jaskyne, ukázal na zem na okrúhly poklop, ktorý odklopil. Povedal, že od jedného kúzelníka vie, že pod poklopom sa nachádza prekrásna záhrada s mnohými pokladmi. Poprosil pána Korálika, aby sa prevliekol vchodom a pozrel sa tam, pretože on sám je už starý a nie je to v jeho silách.

 

Pán Korálik poslúchol a behom chvíľky sa ocitol v nádhernej záhrade. Kvety aj ovocie sa leskli ako najblýskavejšie kryštále od SWAROVSKI, nádhera! Zrazu za sebou počul strýkov hlas, ktorý mu radil, že má ísť na opačnú stranu záhrady a z výklenku v jednej zo stien vziať zlatú odmerku na krištáľovú živicu a doniesť mu ju. Nič iné si nemal brať, len a len tú odmerku. A hlavne rýchlo. Pánovi Korálikovi to bolo čudné, ale z úcty k staršiemu poslúchol. Vzal odmerku a rozbehol sa späť ku vchodu.

 

To ale netušil jednu dôležitú vec. Ten strýko totiž vôbec nebol jeho strýko, ale zlý kúzelník. Podvodom sa dozvedel, že sa v tejto jaskyni nachádza zlatá odmerka, pomocou ktorej môže vyrobiť nekonečne veľa krištáľovej živice. Vďaka tomu by mohol všetkých svojich protivníkov a celé korálikové obyvateľstvo do živice zaliať a tým sa ich raz a navždy zbaviť. Jedinou podmienkou na získanie odmerky bolo to, že ju zo záhrad vynesie na zem pán Korálik. (Takto to ale fungovať nemá, v našom rozcestníku zistíte, ako so živicou zaobchádzať správne :-).)

 

Keď pán Korálik došiel až k poklopu, kúzelník mu prikázal, aby mu odmerku rýchlo podal a potom mu vraj pomôže dostať sa von. To pán Korálik odmietol, odmerku si zavesil na Shamballa šnúru okolo pásu a začal sa šplhať hore. Kúzelník znovu naliehal a chcel, aby mu lampu hodil, ale pán Korálik trval na svojom, že sa predsa jeho strýko v takomto veku nemôže namáhať a že mu ju donesie. Ibaže sa nedokázal vyšplhať hore.

 

Vtom sa kúzelník nahneval a pomocou niekoľkých zaklínadiel pohol skalou a tá sa začala na pána Korálika do podzemia sypať. O pár chvíľ nebolo ani chýru, ani slychu po skale, po pánovi Korálikovi a ani po kúzelníkovi, ktorý zmizol.

 

Našťastie sa poklop, ktorý mal zakryť vstup do podzemia, vzpriečil a zabránil najväčším kusom kamenia, aby zavalili nádherné záhrady. Malými štrbinkami na bokoch sa začali do záhrad sypať nádherné kúsky Citrínu, Ruženínu, Mesačného kameňa, Achátu, Howlitu a ďalších drahých kameňov. Všetky kamienky prepadali poklopom a kotúľali sa na jedno miesto. Vďaka tomu pán Korálik zistil, že sa tam nachádza druhý vchod do jaskyne. Do svojho batôžka si nazbieral toľko drahých kameňov, koľko sa tam vošlo, a potom aj s kúzelnou zlatou odmerkou utiekol z jaskyne.

 

Vrátil sa do svojho domčeka v dedine a ako prvé sa rozhodol umiestniť zlatú odmerku na poličku v jeho dielni. Pretože ale bola z cesty trochu špinavá, rozhodol sa ju najskôr utrieť čistiacimi obrúskami na zlato. A čo sa nestalo! Z odmerky vyletel Džin a prekvapenému pánovi Korálikovi povedal celú pravdu o jeho podarenom “strýkovi”. Prezradil mu aj to, že za jeho záchranu z tých záhrad mu splní každé prianie.

 

Pán Korálik si prial len trochu elastomeru a bižutérne nožnice. Prečo? Chcel vyrobiť nejaké šperky z nájdených kameňov, predať ich na trhu a zarobiť si pár zlatých dukátov. To bol skvelý nápad. Na trhu totiž práve v tú sobotu nakupovala aj princezná Mineralína. Keď uvidela nablýskané šperky na pulte pána Korálika, nemohla odolať a hneď si niekoľko krásnych náramkov kúpila. K obchodíku sa rada a často vracala. Šperky sa jej hodili ku všetkým jej krásnym šatám a róbam a kamkoľvek si ich vzala, bola za hviezdu!

 

Za najväčšiu hviezdu bola ale u pána Korálika, ktorý sa do nej zamiloval. Netrvalo to dlho a krásnu princeznú tiež očarilo Korálikovo skromné srdce. Háčik bol však v tom, že otec Mineralíny prehlásil, že ju dá za ženu tomu, kto pre ňu od základov postaví zámok. Ten by mal byť najväčší a najkrajší v okolí a malo by ho byť vidieť až ďaleko za hranice okolitých štátov. Aj keď Mineralíne by stačilo bývať v chalupe, hlavne s pánom Korálikom, slovo otca sa nedalo obísť.

 

A čo bolo ďalej?

Napíšte nám váš koniec rozprávky! Či pán Korálik nakoniec získal ruku krásnej Mineralíny, či zlého kúzelníka porazil a ako a najoriginálnejšie odpoveď odmeníme voucherom na 20 € do nášho e-shopu.

 

Do súťaže sa môžete zapojiť v komentároch pod týmto Facebookovým príspevkom.

 

Pravidlá súťaže nájdete tu.

 

Tešíme sa na vaše odpovede a sme zvedaví, ako to s pánom Korálikom podľa vás dopadlo, kým zazvonil zvonec… :-) 


>>> SÚŤAŽ BOLA UKONČENÁ... <<<

 

... a my gratulujeme výherkyni Zuzane Kimmerovej, ktorá príbeh s pánom Korálikom dokončila takto: 

 

A protože byl pan Korálek velmi chytrý a věděl, kde je velká spousta kamenů, a ne jen obyčejných, našel největší kopec v okolí a začal stavět zámek pro svou milou Mineralínu. Každý den poctivě stavěl a nosil kamení a každý, kdo šel kolem se ho ptal a všem řekl svůj příběh, a tak kdo mohl, ten pomohl. Pan Fimo dodal hmotu na spevnění, kníže Preciosa barevná sklíčka na okna, lidé z okolí různé komponenty na doplnění všeho potřebného, lord Dřevokorál dřevo na trámy a král Plechokorál poslal materiál na střechu. Jak se příběh pana Korálka se nesl světem, donesl se vědci který panu Korálkovi poslal reflektory na osvětlení. A jakmile se zámek dostavěl, pan Korálek zavolal otce Mineralíny, zapnul osvětlení a protože mezi kamením byly i drahé kameny, zámek se blýskal tak moc, že byl vidět do velké dálky. A byla svatba, byla veselá a pokud je to pravda, všichni spolupracují dodnes. Kouzelník, ten byl tak vzteklý, že panu Korálkovi vše vychází, že pukl vzteky.

SK_2020-11_Tisic_a_jeden_koralek_BLOG_720x720_1

 

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Příjemné prostředí a ochotná prodavačka