Rozprávkové Vianoce: Princezná so zlatou perlou na čele

Princezná so zlatou perlou na čele vám na tretí adventný víkend prináša zľavu 10 % na perly a zmesi korálikov a tiež súťaž o 20 €. Zapojte sa do súťaže aj vy, fantázii sa medze nekladú a každý má šancu vyhrať! :-)
Rozprávkové Vianoce: Princezná so zlatou perlou na čele

Piatok, 11. december 2020

Milé korálkárky, milí korálkári,

kým začneme s rozprávaním súťažnej rozprávky, pripravili sme pre vás tematickú akciu – 10% zľavu na všetky plastové, voskové aj SWAROVSKI perly a tiež na všetky zmesi sklenených aj drevených korálikov.

Akcia platí len od 11. 12. do 13. 12. 2020, tak neváhajte a nakupujte!
Zľava sa vzťahuje len na základné balenia produktov, nie na zvýhodnené, už zlacnené balenia.
Cena pri produktoch je uvedená už po zľave, takže nemusíte nič prepočítavať a môžete s radosťou nakupovať.


Tak a teraz už zvoníme na korálikový zvonček a presúvame sa do rozprávky:

Kde bolo, tam bolo, v kráľovstve Drahokamennom, za údolím rondelkových jazier, vládol dobrý kráľ s kráľovnou. Mali krásnu dcéru, ktorá sa narodila so zlatou perlou na čele, a pomenovali ju Koralada. O Koraladu sa uchádzali princovia z okolitých kráľovstiev aj z veľkej diaľky a ponúkali hory aj doly, zlato aj striebro (a dokonca aj s rose gold úpravou), perly voskové aj plastové (a dokonca aj SWAROVSKI perly), ale všetko bolo márne. Rodičia chceli dať Koraladu tomu, koho bude skutočne milovať, a žiadny z týchto darov im nestál za to, aby videli svoju dcéru nešťastnú.

Vždy, keď Koralade dvoril nejaký princ, ktorého ženou sa nechcela stať, dávala mu postupne rôzne úlohy a väčšinou to skôr alebo neskôr nápadník sám od seba vzdal. A tak Koralada čakala na svojho princa a svoj voľný čas venovala štúdiu šperkárstva a tvorbe dizajnových šperkov.

Jedného dňa prišiel na kráľovský dvor ďalší nápadník. Bol ním kráľ Kaziminerál, ktorý bol známy svojou prchkou povahou, povýšeneckým správaním a nepekným vzhľadom. To bola kombinácia, ktorá Koralade (čuduj sa svete) vôbec neimponovala a ani jeho ženou sa teda stať nechcela.

Začala teda Kaziminerálovi dávať rôzne úlohy. No jeho hrubá povaha a to, že sa ničoho nezľakol, mu pomáhali získať všetko, čo od neho žiadala. Dokázal jej zohnať originálnu živicu od Korálky.cz, limitovanú vianočnú edíciu sklenených korálikov Rutkovsky aj ružové náradie pre princezné! Chudinka Koralada už nevedela, čo má robiť. Zároveň princovi nemohla povedať, že sa jeho ženou stať nechce. A prečo? Pretože sa bála o svojho otecka, ktorému sa Kaziminerál vyhrážal vojnou.

Rozhodla sa dať mu 12 výziev. Každý mesiac mal vytvoriť jeden šperk podľa zadania. Spoliehala sa čiastočne na to, že je to tak trochu nedouk, a čiastočne na to, že ho to prestane baviť. Ale bohužiaľ sa mýlila. Navštevoval totiž kurzy šperkárstva známej lektorky Swardulienky a bol v korálikovaní nanešťastie pomerne zručný.

Splnil všetkých 12 výziev a Koralada bola zúfalá, pretože už nevedela, ako sa zo situácie vyvliecť. Išla teda za svojimi rodičmi, ktorí ju úplne chápali a sami sa hnevali na to, že si Kaziminerál nedá pokoj.

Rozhodli sa, že za Koraladou budú stáť. A to doslova, pretože keď prišiel Kaziminerál znovu žiadať o jej ruku, stáli obaja za Koraladou s celou svojou družinou.

Koralada mu vysvetlila, že sa nechce stať jeho ženou a že nič z toho, čo pre ňu urobil a získal, nestačilo na to, aby získal aj jej srdce. To Kaziminerála tak neskutočne nahnevalo, že kvôli jeho hnevu v sekunde popraskali všetky jantárové šperky, ktoré sa v kráľovstve nachádzali. A pretože kráľovná bola pôvodom z Pobaltia, nebolo ich zničených práve málo.

Koralada sa toho zľakla a nakoniec so svadbou súhlasila. Kaziminerál odišiel do svojho kráľovstva oznámiť poddaným túto skvelú novinu. Ešte v ten večer ale do komnát nešťastnej princeznej zavítala jej pestúnka, ktorá ju poznala od jej prvých krôčikov a brala ju skoro ako vlastnú dcéru. Doniesla jej kožúšok s kapucňou, ktorý sama ušila, a poradila jej, aby ešte v noci utiekla z kráľovstva, inak hrozí jej oteckovi vojna, pretože Kaziminerál je naozaj nepredvídateľný a krutý vládca. Koralada ju poslúchla, po polnoci sa zabalila do kožúška, zlatú perlu skryla pod kapucňou a utiekla zadným východom cez záhradu.

O dva dni dorazila do hlavného kráľovského mesta susedného kráľovstva Drevokorál. Už predtým o ňom počula rôzne zvesti, ako napríklad to, že tam majú skoro všetko z dreva. A bola to pravda… Princ Santal z tohto kráľovstva sa údajne nikdy neuchádzal o ruku Koralady a hovorilo sa, že je to preto, lebo má na čele zlatú perlu a nie drevenú.

Zhodou okolností sa Koralada dostala až na kráľovský dvor. Kúsok za hranicami kráľovstva totiž pri nej zastavil povoz s nákladom dreva. Pohonič sa zaujímal o to, kam má krásne dievča samé lesom namierené, a keď sa dozvedel, že sama nevie, ponúkol jej, že ju aspoň kúsok cesty z lesa odvezie. Po ceste sa Koralada dozvedela, že náklad dreva mieri do šperkársko-drevárenskej dielne kráľovskej Inšpiračnej galérie. To bolo pre ňu zaujímavé, pretože túto galériu ešte nenavštívila, a navyše ju šperkárstvo naozaj bavilo.

Slovo dalo slovo a Koralada sa hneď v ten istý večer nechala v galérii zamestnať ako služobná. Čas od času potom sama vyrobila nejaký ten drevený šperk, ktorý ale nikdy nesmela vydávať za svoj (preto väčšinu z nich tvorila pod menom Zuzana Dobšíčková). Všetky vystavené šperky boli potom zobrazené aj v online galérii.

Koralada sa stala obľúbenou súčasťou tímu, obľúbila si ju ako vrchná korálkárka, tak aj hlavný tesár. Medzitým počula správy zo svojho kráľovstva o tom, že Kaziminerál už vzdal pátranie po nej a nechal jej otecka aj celé kráľovstvo na pokoji.

V kráľovstve Drevokorál sa každoročne konal ples, na ktorý boli pozvaní úplne všetci poddaní, ktorí pomáhali na kráľovskom dvore. Pretože za tých pár mesiacov počula Koralada o princovi Santalovi samé krásne veci, rozhodla sa, že ho chce na plese za každú cenu osobne spoznať. Ako obyčajná služobná by však nemala šancu, a tak si začala mesiac pred plesom po večeroch šiť krásne šaty posiate drevenými kryštálmi a exotickým drevom Rudraksha. Keď nastal deň D, odložila kožúšok s kapucňou, obliekla si nádherné šaty a FIMO Air hmotou si zamaskovala perlu do dekoru jaseňového dreva.

A princ Santal? Ten z nej nemohol odtrhnúť oči a celý večer pretancoval len s ňou!

Na konci večera sa ponúkol, že spanilú dievčinu odprevadí k jej zámku, a v tej chvíli musela Koralada vyjsť s pravdou von a priznať sa, že vlastne býva v chalúpke na kraji mesta, v kutici, ktorú jej prenajíma vrchná korálkárka. Princovi Santalovi sa ale nepozdávalo, ako sa môže služobná vedieť tak vybrane správať a kde sa naučila tance, ktoré sa učia len mladé princezné na dvore. V tej chvíli musela Koralada priznať už úplne všetko a bála sa, čo jej na to Santal povie, tak svoj monológ obohatila niekoľkými pochvalami o princovej šlachetnej povahe.

Nemusela sa ale vôbec ničoho báť. Princ nielen, že s ľahkým začervenaním sa prijal všetky pochvaly, ale aj úplne chápal, prečo sa Koralada rozhodla utiecť pred zlým Kaziminerálom. Romanticky jej utrel Fimo hmotu z perly, pretože na perle aj tak veľmi dobre nedržala, a povedal jej, že sa pred ním nemusí maskovať. Zároveň bol tak očarený, že hneď pokľakol na koleno a požiadal Koraladu o roku. Trochu sa bál, čo na takú unáhlenú žiadosť povie, preto v priebehu žiadosti prihodil niekoľko pochvál o spanilosti krásnej Koralady. Santal sa ale tiež nemusel báť, pretože červenajúca sa princezná s radosťou súhlasila a prijala od Santala zásnubný prsteň s kameňom od SWAROVSKI. Ten bol jediným nedreveným šperkom v celom kráľovstve.

Celé to však videl hovoriaci poštový havran kráľa Kaziminerála, ktorý práve prelietal nad ich hlavami cestou späť z provincie Štras. Tam ho Kaziminerál vyslal s listom s oznámením, že celému Štrasu vyhlasuje vojnu.

Hovoriaci havran Kaziminerálovi všetko hneď vykrákal a kráľ sa tak naštval, že ešte v tú noc vyrazil do Drevokorálového kráľovstva za princom Santalom. Ten sa to našťastie dozvedel o niečo skôr a poslal sluhov ku Koralade so žiadosťou, aby si ešte raz obliekla kožúšok s kapucňou a prišla na kráľovský dvor naposledy ako služobná. Chcel si byť totiž istý, že bude Koralada uňho v bezpečí.

Len čo Kaziminerál prišiel, na celé kráľovstvo spadla husto-hustá hmla, ktorá by sa dala krájať. Koralada teda omylom namiesto do bezpečia kráľovských komnát zablúdila do kuchyne, kde ju hneď zamestnali a dali jej úlohu – mala ísť nalievať polievku hosťom. Aby sa neprezradila, narýchlo si schovala zásnubný prsteň do rukáva a išla servírovať polievku. Keď už bola na odchode, zavolal si ju k sebe kráľ Kaziminerál. S hrubosťou jemu vlastnou jej oznámil, že chce polievku trochu posoliť.

Zostávalo posledných niekoľko kryštálikov soli, keď v tom princezne vypadol z rukáva schovaný prsteň. Pretože cinkol tak, ako to kovové šperky robia, a nezostal plávať na hladine ako drevo, Kaziminerál hneď spoznal v služobnej Koraladu. V tom momente sa začal Santalovi vyhrážať vojnou a puknutím všetkých drahých kameňov.

Santal si však bol vedomý toho, že žiadne drahé kamene v kráľovstve nemajú, a preto sú Kaziminerálove vyhrážky plané, keď v tej chvíli Kaziminerál zo svojej kamizolky vytiahol zápalku...

A čo bolo ďalej? 

Napíšte nám váš koniec rozprávky! Vyhrala láska Koralady a Santala nad zlým Kaziminerálom? A ako dopadol on? Najoriginálnejšiu odpoveď odmeníme voucherom na 20 € do nášho e-shopu.

Do súťaže sa môžete zapojiť v komentároch pod týmto facebookovým príspevkom.

Pravidlá súťaže nájdete tu.

Tešíme sa na vaše odpovede a sme zvedaví, ako to so Santalom a Koraladou podľa vás dopadlo, kým zazvonil zvonec… :-)

A ešte raz pripomíname: keď dopíšete koniec rozprávky, nezabudnite sa pozrieť do kategórií voskových, plastových a SWAROVSKI perál a prezrite si aj zmesi sklenených a drevených korálikov, ktoré sme pre vás len na tento víkend zlacnili o 10 %. :-) A ak hľadáte inšpiráciu, čo z perál a korálikov vyrobiť, nájsť ju môžete trebárs v našej Inšpiračnej galérii, kde si môžete aj priamo vyfiltrovať návody s perlami.


>>> SÚŤAŽ BOLA UKONČENÁ... <<<

 

... a my gratulujeme výherkyni Adéle Čápovej, ktorá príbeh dokončila takto: 

 

Bohužel pro něj, neměl po ruce žádný drahý kámen, o který by bylo možné ji škrtnout. Škrtátko si totiž zapomněl v zemi krále Rudrakshi, kterému také vyhrožoval, avšak jeden z místních džinů (bohů) mu ho schoval. Kaziminerál si tedy vysloužil akorát tak pohlavek od samotné Koralady a byl vyhnán z království Dřevokorálu.

Santalovi s Koraladou teď již nic nestálo v jejich společné cestě životem. Jejich první manželská hádka však nastala, když si oba založili živnost a chystali se podnikat. (Ano, i v pohádkách se musí hlavní hrdinové nějak uživit.) Hádali se, zda vyrábět ze dřeva, což preferoval Santal, či zda se přichýlit spíše k výrobě z drahých kamenů a perel. Nechali si tedy od experta zmapovat trh a výsledky je velice překvapily. Oba materiály se dostávají do popředí a jsou zákazníky stále více preferovány. Inu, rozhodli se svoje záměry spojit, a začaly vyrábět náramky ze santalového dřeva a různých drahokamů. Jejich šperky šly vysoce na odbyt a chválili je i přední světoví návrháři, a dokonce i módní policie. S jejich šperky jste prostě nemohli šlápnout vedle.
Postupně se jejich výroba rozšiřovala…

Koraladě jednoho dne přišla zpráva, že princ Kaziminerál zemřel a asi se v něm před smrtí hnulo svědomí z těch všech zlých skutků, kterými (nejen) Koraladě ublížil, až se rozhodl jí své království odkázat. Rázem tak jejich šperky mohly být obohaceny o různé druhy minerálů od amazonitu až po záhnědu, které se v původním Kaziminerálově království nacházely. Do toho je začala zásobovat ještě Swardulka se svými SWAROVSKI komponenty, až z toho vznikla poměrně velmi úspěšná obchodní značka Santal&Koralada, která se stala slavná po celém světě.

  

SK_2020-12_Princezna_s_perlou_na_cele_BLOG_720x720_1

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Utorok, 25. Január 2022

100%

Výběr v klidu domova, široká nabídka, rychlé dodání

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost