Predstavujeme novinku – šperky so smaltovou úpravou

Predstavujeme novinku – šperky so smaltovou úpravou 01.05.2020
Smalt nemusí byť len na hrnčeku od babičky, ale môžu sa ním zdobiť aj komponenty. Zaujíma vás, prečo sú šperky so smaltovou úpravou stále viac populárne?

Smalt je u nás známy ako povrchová úprava riadu, ktorá sa musí vypaľovať v peci, aby vytvorila lesklý hladký povrch. Nie je však smalt ako smalt. Naše nové komponenty OmegaCast majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorú zaisťuje studený smalt, ktorému sa v šperkárstve hovorí enamel, a ktorý má svoje špecifické vlastnosti.

Studený smalt je druh kvalitnej epoxidovej živice, ktorý nepotrebuje vysoké teploty na zatvrdnutie a dá sa nanášať na omnoho širšiu škálu materiálov. Od skla, dreva a plastov až po všetky kovy vrátane vzácnych kovov. Na všetky tieto materiály smalt dokonale priľne. Tým sa z neho stáva aj úplne ideálna zložka na zdobenie šperkov. Proces tejto povrchovej úpravy je omnoho jednoduchší než pri obyčajnom smalte, keďže sa môže vyliať do lôžka za studena a necháva sa zatvrdnúť.

DSC03248

Výsledok je veľmi atraktívna a odolná povrchová úprava, ktorá môže skrášliť komponent, a zároveň z neho spraviť originálny kúsok. Farby sú väčšinou veľmi jasné a neblednú. Po zatvrdnutí je smalt na dotyk skutočne tvrdý, takže sa nemusíte báť toho, že by ste ho ľahko zničili alebo poškriabali. Je tiež odolný voči otrasom a nebledne na svetle.

DSC03266

Komponenty OmegaCast so smaltovou úpravou sú okrem toho vylievané ručne, takže každý kúsok je skutočný unikát. Výhodou je aj špeciálny tím oddaný priamo tomuto procesu, ktorý sa vyzná nielen v samotnom smalte, ale tiež v jeho farebných kombináciách. Tieto komponenty tak môžu byť zdobené desiatkou zaujímavých farieb, ktoré sú buď sýte alebo transparentné, napodobňujúce sklo.

Už ste si vybrali komponent na svoj originálny šperk?

DSC03334