Predstavujeme novinku – šperky so smaltovou úpravou

Smalt nemusí byť len na hrnčeku od babičky, ale môžu sa ním zdobiť aj komponenty. Zaujíma vás, prečo sú šperky so smaltovou úpravou stále viac populárne?
Predstavujeme novinku – šperky so smaltovou úpravou

Piatok, 1. máj 2020

Smalt je u nás známy ako povrchová úprava riadu, ktorá sa musí vypaľovať v peci, aby vytvorila lesklý hladký povrch. Nie je však smalt ako smalt. Naše nové komponenty OmegaCast majú špeciálnu povrchovú úpravu, ktorú zaisťuje studený smalt, ktorému sa v šperkárstve hovorí enamel, a ktorý má svoje špecifické vlastnosti.

Studený smalt je druh kvalitnej epoxidovej živice, ktorý nepotrebuje vysoké teploty na zatvrdnutie a dá sa nanášať na omnoho širšiu škálu materiálov. Od skla, dreva a plastov až po všetky kovy vrátane vzácnych kovov. Na všetky tieto materiály smalt dokonale priľne. Tým sa z neho stáva aj úplne ideálna zložka na zdobenie šperkov. Proces tejto povrchovej úpravy je omnoho jednoduchší než pri obyčajnom smalte, keďže sa môže vyliať do lôžka za studena a necháva sa zatvrdnúť.

DSC03248

Výsledok je veľmi atraktívna a odolná povrchová úprava, ktorá môže skrášliť komponent, a zároveň z neho spraviť originálny kúsok. Farby sú väčšinou veľmi jasné a neblednú. Po zatvrdnutí je smalt na dotyk skutočne tvrdý, takže sa nemusíte báť toho, že by ste ho ľahko zničili alebo poškriabali. Je tiež odolný voči otrasom a nebledne na svetle.

DSC03266

Komponenty OmegaCast so smaltovou úpravou sú okrem toho vylievané ručne, takže každý kúsok je skutočný unikát. Výhodou je aj špeciálny tím oddaný priamo tomuto procesu, ktorý sa vyzná nielen v samotnom smalte, ale tiež v jeho farebných kombináciách. Tieto komponenty tak môžu byť zdobené desiatkou zaujímavých farieb, ktoré sú buď sýte alebo transparentné, napodobňujúce sklo.

Už ste si vybrali komponent na svoj originálny šperk?

DSC03334

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

Obchod Korálki mi vyhovuje nabídkou a rychlostí dodání zboží.

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

velmi rychlé vyřízení

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

jako vždy jsem spokojená