OmegaCast

OmegaCast OmegaCast komponenty sú určené nielen pre tých, ktorí milujú výrazný dizajn a farebné motívy, ale tiež pre všetkých, ktorí si potrpia na skutočnú kvalitu svojich doplnkov. Postriebrenie 999/1000 striebrom a pozlátenie pomocou 24kt zlata zaistí stálofarebnosť a dlhú životnosť vašich šperkov a špeciálna smaltová úprava v mnohých krásnych farbách sa postará o to, aby ste si vybrali komponent presne pre vás.

Európska kvalita so skutočne silnou podstatou

OmegaCast má rýdzo európsky pôvod. Všetky suroviny, ktoré sú použité na výrobu komponentov, sú od popredných európskych dodávateľov v tej najlepšej kvalite a neobsahujú nikel ani olovo. OmegaCast sa tak poctivo stará o to, aby ich komponenty vždy striktne dodržiavali kvalitu v súlade s právnymi predpismi Európskej únie REACH.

Na výrobu ich komponentov dlhodobo používajú silikónové formy, do ktorých sa naleje roztavený kov zamak. Zamak je veľmi tvrdý a odolný kov, ktorý sa dlhodobo používa v odvetví módy a šperkárstva. Ide o zliatinu zinku s hliníkom, horčíkom a meďou a svoje meno si vyslúžil skratkou z nemeckých mien pre tieto kovy.

 

  

 

Prečo práve zamak?

Zamak sa pýši svojou kvalitou. Je totiž skutočne tvrdý a dobre reaguje s vodou a potom. Veľa ľudí má rôzne alergické reakcie na bežné bižutérne kovy. Najmä ak sa spotia a daný kov sa začne uvoľňovať na kožu, môžu im vyskočiť vyrážky. Zamak dobre izoluje vodu, a preto nespôsobuje tieto vyrážky. Okrem toho je sám osebe svojím zložením hypoalergénny.

OmegaCast ho ešte k tomu pokovuje drahými kovmi, ktoré naň dobre priľnú, čím sa z týchto komponentov stávajú skutočne odolné, tvrdé, stálofarebné a hypoalergénne šperky.

 

          

 

Šperky so smaltovou úpravou

OmegaCast sa zameriava na úplne unikátny dizajn komponentov, ktoré sú vylievané vysokokvalitnou talianskou epoxidovou živicou, ktorej sa hovorí smalt alebo tiež enamel. Tieto komponenty ponúkajú v mnohých krásnych farebných prevedeniach, a to ako v sýtych farbách, tak s farebnou transparentnou živicou.

Zaujímavosťou je to, že všetky komponenty sú ručne vylievané studeným smaltom. OmegaCast zamestnáva už mnoho rokov 4 skúsených pracovníkov, ktorí sa špecializujú len na proces studeného smaltovania. Vďaka svojim skúsenostiam sa môžu zameriavať aj na zložitejšie viacfarebné dizajny a každý rok testovať a vyberať tie najlepšie farby. Vaše šperky si tak v sebe uchovajú dušu, a zároveň bude každý komponent absolútny unikát.

  

 

Lesk a kvalita drahých kovov

Vzhľadom na to, že komponenty OmegaCast vznikajú liatím do foriem, je bežné, že pri tom vznikajú rôzne nedostatky. Môžu nimi byť nežiaduce línie po bokoch komponentu, drsnosť povrchu a ďalšie nedokonalosti. Komponenty sa najskôr vložia do špeciálneho bubna s pridaným abrazívnym médiom a vodou, aby sa “obúchali” do rovnomernej hladkosti. Pri niektorých dieloch sa vykonáva ručné brúsenie pred finálnym procesom pokovovania.

Tieto hladké a vyleštené výrobky sú potom galvanicky pokovované vybranými materiálmi a následne prejdú niekoľkými testami kvality. Od roku 2016 laboratórium OmegaCast používa najmodernejšiu techniku XRF spektrometra, ktorý je schopný presne zmerať hrúbku galvanických vrstiev aj chemickú konzistenciu kovov. Každá várka je najskôr testovaná a až keď je schválená, prechádza do ďalšej fázy.

OmegaCast ponúka postriebrenú povrchovú úpravu 999/1000, a to ako jemným striebrom, tak v štýle starostriebra. Ide o proces podobný pokovovaniu, ktorý však prechádza oxidáciou, ktorá na komponente vytvorí starodávny reliéf. Nájdete tu tiež komponenty, ktoré sú pozlátené 24kt zlatom.

 

 

Luxusné SWAROVSKI šperky s OmegaCast lôžkami

Ďalšou kategóriou, ktorou si vás OmegaCast získa, sú prívesky, spájacie diely a puzety s lôžkami na kamene SWAROVSKI. Lôžka sú navrhnuté tak, aby sa do nich dali jednotlivé kryštále ľahko vlepiť, a vy ste si tak mohli jednoducho vytvoriť luxusný šperk. Vďaka povrchovej úprave drahými kovmi ich môžete doplniť striebornými alebo pozlátenými retiazkami. Lôžka ponúkajú na mnoho populárnych výbrusov, ako sú 1122 Rivoli, 1088 Xirius Chaton, až po novší dizajn, ako je 4699 Kaleidoscope Hexagon.

Zoradiť podľa: Počiatočné zoradenie / Zoradiť podľa ceny /

1 2 3 4 5 6 7 13