Objavte pozitívne vlastnosti minerálov a vytvorte si náramok na mieru

Radi by ste si navliekli svoj vlastný minerálový talizman, ale nie ste si istí, aké minerály sa budú pekne dopĺňať, a tiež netušíte, aký minerál podporí presne to, čo potrebujete? Nezúfajte! Práve pre vás sme pripravili jednoduchý výťah, v ktorom nielenže ihneď spoznáte pozitívne vlastnosti týchto kameňov, ale tiež uvidíte, ako dobre sa k sebe hodia!
Objavte pozitívne vlastnosti minerálov a vytvorte si náramok na mieru

Pondelok, 1. október 2018

Pre lásku a dobré vztahy

Obrázkový jaspis, Ruženín, Červený koral, Ametyst, Rodonit, Biely howlit, Dalmatin jaspis

Ak by ste si radi zaobstarali náramok alebo náhrdelník, ktorý podporí vašu milostnú sféru alebo vzťahy s ľuďmi okolo, tento náramok je pre vás ten pravý. Ruženín je povestný tým, že napomáha byť viac otvorený pocitom a láske, a to ako v partnerskom živote, tak medzi priateľmi. Obrázkový jaspis vám môže pomôcť pri rozhodovaní v tejto životnej oblasti, keďže poukazuje na falošné túžby, a rodonit dokáže harmonizovať protiklady tým, že učí trpezlivosti a tolerancii. Keď už vám ruženín otvorí srdečnú čakru, rýdzu lásku si potom môžete privolať pomocou ametystu. Kým však dokážeme niekoho milovať, musíme sa najskôr naučiť milovať samých seba, a na to je ideálnym pomocníkom biely howlit.

TIP: K láske nepochybne patrí aj starosť o seba, keďže pre svojho partnera chceme byť príťažliví. Pridajte si do svojho náramku brekciový jaspis a malachit, ktoré vraj prinášajú krásu a pôvab.


Na zlepšenie koncentrácie

Mahagonový obsidián, Fluorit, Sodalit, Biely ónyx, Fialový pruhovaný achát, Karneol, Leopardí jaspis

V dnešnom svete plnom sociálnych sietí, ktoré sa neustále dožadujú našej pozornosti, a vysokej konkurencie v kariérnej sfére, sa začíname čím ďalej tým viac sústreďovať na efektivitu nášho výkonu. Tento náramok je ideálnym talizmanom na podporu vašej kariéry. Zatiaľ čo fialový pruhovaný achát napomáha lepšej pamäti, mahagónový obsidián prehlbuje našu logiku a vieru v seba samých. Sebadôveru umocňuje karneol a sodalit, ktorý dokáže dodať ešte štipku odvahy navyše. Ak vaša práca vyžaduje mimoriadne organizačné schopnosti, nezabudnite na leopardí jaspis. Študenti zasa ocenia pozitívne účinky fluoritu, ktorý  vraj pomáha koncentrácii najmä pri učení.

TIP: Chystáte sa na dôležitú skúšku? K zlepšeniu pamäti prispieva  vraj tiež pyrit a čierny achát - chalcedón vám dopomôže k analytickému mysleniu.


Na dobrú náladu a vitalitu

Akvamarín, Modrý howlit, Citrín, Láva, Opalit, Angelit, Avanturín

Ak si chceme zachovať úsmev na tvári, dobrá nálada a vitalita sú kľúčové. Nielen, že nám predlžujú život, ale tiež vraj fyzicky spomaľujú známky starnutia. Rýchlosť našich životov je nastavená na plné obrátky, a preto je dôležité zachovávať si vnútornú vitalitu. Ak sa chcete sústrediť predovšetkým na vnútorný pokoj, tak vám napomôže akvamarín a angelit. Avanturín k tomu všetkému dokáže tiež dodať veľa energie. Pre navodenie vnútornej harmónie je tiež dôležité, či sa cítime v živote stabilní, k čomu údajne dopomáha opalit. Zachovať si dobrú náladu je občas ťažké vzhľadom k okolitým vplyvom a situáciám. Láva je napríklad ideálnym ochranným kameňom, ktorý vraj odráža duševné útoky, a modrý howlit vám zasa môže pomôcť s vlastnými pocitmi, predovšetkým s hnevom a zlosťou. Dôležitým minerálom vo vašom talizmane bude aj citrín, ktorý nielen dodáva pocit bezpečia, ale tiež sa pozitívne stará o naše zdravie a odbúrava únavu.

TIP: Ako už bolo zmienené vyššie, stabilita je pre navodenie vnútornej harmónie veľmi dôležitá. Ak sa plánujete vydať na dlhú cestu, akvamarín bude skvelým talizmanom, ktorý vám pomôže nielen nájsť vnútornú rovnováhu, ale tiež vraj zachovávať pokoj v stresových situáciách. 


Na zníšenie stresu

Chalcedon, Amazonit, Červený pruhovaný achát, Biely koral, Leopardí jaspis, Modrý čipkový achát, Ametyst

Dobrú náladu silne ovplyvňuje aj náš postoj voči stresu. Ak musíte riešiť niekoľko vecí naraz, či už v práci alebo doma, a neviete, kde vám hlava stojí, tento náramok v sebe spája minerály, ktoré vám pomôžu konečne si vydýchnuť. Zatiaľ čo amazonit tíši emócie rovnako ako chalcedón, ktorý sa zameriava predovšetkým na znižovanie pocitov úzkosti, ametyst naopak zvyšuje nádeje na lepšiu budúcnosť a biely koral vám vraj pomôže v zahnaní vlastných negatívnych myšlienok. Častokrát stres prichádza v situáciách, keď sme na pokraji síl a máme pocit, že už nemôžeme ďalej. Pridajte si do svojho šperku tiež červený pruhovaný achát, ktorý vám vraj pomôže proti únave. Verí sa, že leopardí jaspis je zasa ideálnym pomocníkom na podporu rodinných vzťahov a redukovanie hádok v domácnosti, ktoré tiež môžu byť stresovým faktorom.

TIP: Stres môže prichádzať tiež ako sprievodný jav vnútornej netrpezlivosti. S trénovaním vytrvalosti vám môže pomôcť dalmatín jaspis alebo ruženín.


Na zvýšenie sebedovery

Vločkový obsidián, Sodalit, Karneol, Fluorit, Čierny ónyx, Mahagonový obsidián, Hematit

Správnym výberom minerálov si môžete pomôcť aj k zvýšeniu sebadôvery. Vybrať si môžete hneď z niekoľkých rôznych kameňov, ktoré spolu možno krásne kombinovať. Väčšina týchto kameňov je silne spojená s ľudskou psychikou, kde sa práve vytvárajú blokády potlačujúce našu sebadôveru. O to presne sa stará napríklad mahagónový obsidián, a podobne tiež ónyx vraj dokáže vyliečiť staré traumy. Vločkový obsidián vám zasa pomôže odolávať nepriazni okolných situácií, ktoré by vám mohli skôr či neskôr uberať sebadôveru, a naopak vo vás prehlbuje vieru v seba samých. Sodalit sa vraj stará o rozvíjanie a upokojovanie mysle, keďže často si neveríme len vďaka tomu, že sami seba príliš analyzujeme. S duševími výkyvmi potom pracuje hematit, ktorý vám pomôže aj s finálnou rozhodnosťou k činom, a aby ste si boli istí, že všetko dobre dopadne, obohaťte si náramok fluoritom, ktorý dodáva zručnosť.

TIP: Ak ste hanblivý typ človeka, pridajte si do vášho doplnku tiež malachit alebo červený pruhovaný achát, ktoré vám pomôžu raz a navždy zatočiť s ostýchavosťou.


Proti strachu a depresii

Amazonit, Tygrie oko magenta, Pyrit, CitrínČierny ónyx, Lapis lazuli, Modrý čipkový achát

Prichádza jeseň a pestrofarebnosť sa čoskoro začne pomaly obmieňať až do sterilnej zimy. Najmä silne melancholické povahy, ktoré sú viac závislé od počasia a nedostatok slniečka ich dokáže ľahko demotivovať, ocenia, že existujú aj minerály, ktoré nielen pekne vyzerajú, ale dokážu vraj pomôcť s prípadnými stavmi melancholie. Verí sa, že ideálnym a krásnym talizmanom proti melanchólii je pyrit, ktorý tiež dodáva úľavu od sklamaní. Ak ide o duševnú stránku človeka, všetko začína v nás samotných a s tým môže pomôcť lapis lazuli, ktorý odhaľuje vnútornú pravdu. Tigrie oko magenta vás zasa dokáže prepojiť s vyšším Ja a spoznať tak vlastnú identitu a navrátiť vám iskru do života. Ak by vaša zlá nálada alebo strach vychádzali zo starých krívd, siahnite po modrom čipkovom acháte, ktorý pomáha liečiť. Strach môže tiež vyústiť do rôznych fóbií, proti ktorým s vami môže údajne bojovať citrín.

TIP:  Býčí oko dokopy s tygrím okom magenta pomáhajú vraj svojmu majiteľovi prekonávať stavy závislostí.


Na podporu fantazie

Citrín, Láva, Karneol, Dalmatin jaspis, Bíely koral, Malachit, Brekciový jaspis

Ak potrebujete prebudiť múzy, či už ide o vašu vnútornú intuíciu alebo o správne uchopenie vašej kreativity, aj v tejto sfére si môžete vytvoriť efektívny a krásny minerálový doplnok. Citrín sa postará o prejasnenie vašej mysle a o intuíciu, aby ste ľahko rozpoznali váhu novej idey. Dalmatín jaspis napomáha vraj v lepšej predstavivosti rovnako ako biely koral, ktorý má ešte tú vlastnosť, že dokáže prepojiť predstavivosť s logickým uvažovaním a nápad tak zhodnotiť. Malachit je kameň prispôsobivosti, ktorá je vždy pri zrodení nového nápadu dôležitá, a brekciový jaspis je dôležitým kameňom, ktorý vám dodá silu na to, aby ste svoje nápady premenili na skutky.

TIP: Spojenie s vaším vyšším Ja a prehĺbenie vašej intuície môže byť rozptýlené elektromagnetickými poľami okolo vás. S ich narušením vám pomôže minerál unakit, ktorý je tiež ideálnym kameňom na meditáciu.


Pre pokojný spánok

Hematit, Lapis lazuli, Šedý jaspis, Ametyst, Červený koral, Sodalit, Krištáľ

Kvalitný spánok a spánková hygiena celkovo sú základom zdravia. Naše telo sa musí v noci revitalizovať a myseľ si musí odpočinúť, aby sme sa mohli s odvahou pustiť do ďalšieho dňa. Najskôr je dôležité upokojiť svoju myseľ, ktorá si v sebe väčšinou po celom dni nesie stále mnoho informácií, predovšetkým úlohy na ďalšie dni. S navodením pokojnej mysle vám pomôže lapis lazuli a sodalit. Krištáľ potom dokáže umocniť tok tejto pokojnej energie tak, aby vám zaistil úplne pokojný spánok. Ak trpíte nočnými morami alebo nespavosťou, určite nezabudnite na liečivú silu ametystu a červeného koralu, ktoré vraj pomáhajú. Ak sa vám naopak snívajú pekné sny a priali by ste si ich po prebudení v hlave uchovať dlhšie, prezrite si sivý jaspis. Tento minerál je nielen vizuálne krásny, ale ak sa večer položí pod vankúš, údajne majiteľovi pomôže si na sny spomenúť. Ak stále trpíte nespavosťou, najúčinnejším spojením zo sveta minerálov by mal byť hematit spoločne s ruženínom.

TIP: Ak vás trápi, že sa vám v noci nič nesníva, skúste do svojho náramku pridať aj modrý howlit, ktorý nielenže prináša spomienky na staré dni, ale dokáže snívanie aj vyvolať.


Prečítajte si aj naše ďalšie články o mineráloch a drahých kameňoch:

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Utorok, 25. Január 2022

100%

Výběr v klidu domova, široká nabídka, rychlé dodání

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

vždy bylo vše v pořádku

+ obchod, kde vždy seženu všechno, co potřebuji

- někdy cena

Overený zákazník
Pondelok, 24. Január 2022

100%

Rychlost