Náramky za 5 minút

Túžite vytvoriť niečo jedinečné, niečo od srdca alebo niečo, čo nemôžete nikde nájsť a nutne potrebujete k vášmu outfitu? Ste úplný začiatočník a zaujíma vás, či je možné vyrobiť krásny šperk z pár jednoduchých komponentov, ktorý zvládne každý? Možné je všetko, stačí len vedieť, čo vám na to treba!
Náramky za 5 minút

Pondelok, 8. február 2021

Na to, aby ste si vytvorili krásne doplnky, nemusíte poznať všetky termíny, techniky a vlastniť veľkú dielňu. Naopak. Naším cieľom vždy bolo a bude priblížiť korálikovanie aj úplným začiatočníkom, ktorí môžu mať radosť z jednoduchých a veľmi efektných výtvorov, a tým ich aj namotivovať na trošku zložitejšie techniky. Dnes sa spolu pozrieme na to, ako si čo najjednoduchšie môžete vytvoriť šperk, na ktorý budete naozaj pyšní a ktorý vám nezabral viac ako päť minút.

DDE05063

Strieborné základy na náramky

Strieborné a žltým a ružovým zlatom pozlátené náramkové základy sú naozaj jedinečným komponentom, ktorý dobre vyzerá, ponúka niekoľko rôznych farebných variantov a ľahko naň pripevníte ďalšie koráliky či spájacie diely podľa vášho výberu. Na detailnejší popis práce s nimi sme pre vás spracovali tento článok.

V skratke, táto kategória ponúka základy, ktoré buď majú uprostred ketlovaciu ihlu, na ktorú môžete navliecť vybrané minerálové alebo sklenené koráliky, alebo majú špeciálne zapínanie, do ktorého môžete vložiť váš obľúbený symbol v podobe spájacieho dielu. Kategória strieborných a pozlátených spájacích dielov ponúka desiatky unikátnych motívov, z ktorých si určite vyberiete ten, ktorý sedí presne k vám.

Taktiež si môžete vybrať ako z celokovových základov, tak zo základov, ktoré kombinujú kov s farebnou textíliou. Inšpirovať sa môžete napríklad letným náramkom s achátom a zmrzlinou alebo zlatým náramkom so SWAROVSKI Briolette.

DDE05062

Shamballa základy na náramky

Podobne ako základy zo strieborných a pozlátených retiazok ponúkame aj už hotové základy z veľmi obľúbeného navliekacieho materiálu, ktorému sa hovorí Shamballa nylónová šnúra. Táto šnúra je veľmi obľúbená predovšetkým pri technike uzlíkovania a z jej cievky si môžete vytvoriť tieto základy s posuvnými uzlíkmi sami. Na našom Youtube vám dokonca presne ukážeme, ako na to. Také pletenie však zaberie viac času a ak ho nemáte, máme pre vás skvelú alternatívu. K už upleteným základom zo Shamballa šnúry môžete dokúpiť len spájacie krúžky a váš obľúbený spájací diel. Vyberte si napríklad z desiatok farebných motívov OmegaCast alebo z decentných Amoracast.

Aj tu môžete popustiť uzdu svojej fantázii a vybrať si z niekoľkých rôznych farieb, ktoré môžete potom skombinovať s ďalšími komponentmi, napríklad s populárnymi SWAROVSKI Rivoli.

DDE05056

Minerálové náramky

Minerálové náramky netreba predstavovať, určite ich poznáte. Minerálový náramok zvládne navliecť naozaj každý. Jediné, čo na to potrebujete, je elastomer, vami vybrané koráliky z minerálov, ktoré sa vám buď páčia alebo ktoré si myslíte, že sa k vám hodia na základe horoskopu, prípadne, ak veríte, na základe ich ezoterických vlastností.

Počet korálikov ľahko odhadnete tak, že si odmeriate zápästie a potom vydelíte dĺžku obvodu zápästia veľkosťou vami vybraných korálikov. Len dávajte pozor na prevody jednotiek. Napríklad: (16 cm) 160 mm zápästie / 4 mm koráliky = 40 korálikov. 

K minerálom môžete pridať obľúbené SWAROVSKI komponenty a tiež ozdobné strapce.

Uzlík na náramku odporúčame zakvapnúť bižutérnym lepidlom, aby ste mali istotu, že náramok zostane pokope, aj keď ho budete častejšie z ruky zvliekať a navliekať.

DDE05052

Hodvábne náramky s posuvnými uzlíkmi

Náramky z hodvábnej šnúry sú veľmi decentné a sú obľúbené aj vďaka širokej škále farieb, ktoré môžete pri výbere materiálu využiť. Na výrobu náramku s posuvným uzlíkom vám postačí hodvábna šnúra a váš obľúbený spájací diel. Ak chcete zachovať decentný vzhľad šperku, môžete si vybrať jeden z AmoraCast spájacích dielov, ako je to napríklad na tomto doplnku.

Výroba náramku sa môže najskôr zdať zložitá vďaka tomu, že musíte ručne vytvoriť posuvné uzlíky, ale stačí si to párkrát vyskúšať a uzlíky máte hotové raz-dva. Náramok potom môžete ľubovoľne dávať dole a znova si ho navliekať, kedykoľvek sa vám to hodí. Ak si neviete rady, ako na posuvné uzlíky, aj tu sme pre vás pripravili jednoduchý návod.

DDE05059

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

Obchod Korálki mi vyhovuje nabídkou a rychlostí dodání zboží.

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

velmi rychlé vyřízení

Overený zákazník
Štvrtok, 20. Január 2022

100%

jako vždy jsem spokojená