Motív srdca alebo prečo je srdiečko tak obľúbené

Nedokážeme ani spočítať, koľkokrát sme ju videli, a aj napriek tomu, že ikona srdiečka nie je ani zďaleka podobná orgánu, ktorý má vyobrazovať, všetci sa s ňou stotožňujeme a ihneď vieme, čo znamená. Viete, prečo kreslíme srdce týmto spôsobom a čo je jeho skrytý význam?
Motív srdca alebo prečo je srdiečko tak obľúbené

Pondelok, 2. november 2020

Motív srdca je jedným z najbežnejšie používaných symbolov, od reklamných billboardov po naposledy použité emoji, vídame ho každý deň. Ak ste sa niekoľkokrát sami seba spýtali, prečo ikonka srdca vyzerá tak vzdialene od reality, a na nič ste neprišli, poradíme vám. Ako to už tak býva, existuje niekoľko rôznych verzií histórie. Najďalej siaha legenda o tom, že symbol vznikol v dobe civilizácie v údolí Indus. Tamojší ľudia si predstavili srdce podobne ako vyzerali listy ich posvätného stromu Fikas religiosa. Ak to tak je, má táto ikona v podstate spirituálny význam a vypovedá o tom, že naše srdce je spojené s našou dušou. Iní historici veria, že tento trend začal až v 14. storočí, kedy sa lekári držali starého papyrusu od Aristotela, ktorý veril, že srdce má len tri komory, a jeho ilustrácia vyzerala podobne.

Zaujímavosťou však je, že je úplne jedno, ako vyzerá, pretože sa táto ikona stala univerzálnym dorozumievacím prostriedkom, pod ktorým si všetci predstavíme to isté – lásku a náklonnosť. Často sa používa aj namiesto poďakovania.

Ak máte aj vy niekoho, komu by ste chceli zdeliť tieto pocity, alebo ste len fanúšikom lásky, nájdete medzi desiatkami srdiečok to pravé pre váš šperk. Či už ide o plastové koráliky, ktoré môžete jednoducho navliecť na Shamballa šnúru, alebo o strieborné a pozlátené prívesky a spájacie diely v tvare srdca. To, že pomocou nich môžete vytvoriť krásne doplnky, potvrdzujú napríklad tieto jednoduché priateľské náramky.

DSC09524

Ak by ste si radi do srdiečka zaliali osobnú fotku pomocou krištáľovej živice a urobili tak z neho amulet, pomôžu vám Nunn Design komponenty. Ak by ste však radšej chceli srdce už zaliate, nezabudnite sa pozrieť na špeciálne komponenty so smaltovou úpravou OmegaCast, ktoré môžete navliecť na pozlátené retiazky, alebo ich použiť ako komponent do parádnych náušníc pomocou náušnicových háčikov.

DSC02153

Nesmieme ale zabudnúť na populárne SWAROVSKI korálkové a príveskové srdiečka. Detailný brus SWAROVSKI kryštálov dával týmto komponentom úplne ojedinelý lesk, ktorý vynikol v každom šperku. Vzhľadom na zmenu obchodnej stratégie firmy SWAROVSKI ale už nie je možné kúpiť voľné komponenty, ale netreba zúfať. Videli ste už luxusné kryštály od českej firmy Preciosa® Components? Prívesok v tvare srdca môžete kúpiť hneď v niekoľkých veľkostiach a môžete si tak vytvoriť krásny romantický set, ktorý budete mať hotové behom pár minút.

Trendom posledných rokov sa stalo macramé. Pri uzlíkovaní sa fantázii medze nekladú a z macramé priadzí môžete vytvoriť napríklad štýlové dekorácie pre valentínsky večer. Môžete sa inšpirovať napríklad v návode na originálne podšálky v tvare srdca a vybrať si môžete z pestrej škály farieb priadzí. Podľa seba si ale môžete aj dotvoriť kovový rám alebo drevený výrez v tvare srdca!

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Rychlost, spolehlivost. Zboží bylo dobře zabalené

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Na koralky.cz nakupuju už čtyři roky, vždy mi přišlo co jsem si objednala. Kvalita minerálních korálků je skvělá. Vyzkoušela jsem mnoho jiných obchodů s korálky, ale některé korálky mi přišli v…

+ Krásná kvalita korálků.

+Obchod mám již dlouhodobě vyzkoušený a vždy se k němu ráda vrátím.

- Bohužel cenově je dražší než ostatní obchody s korálky.

Overený zákazník
Streda, 26. Január 2022

100%

Lze koupit jednotlive mineralni koralky, kdyz vam staci 3 ks, nemusite kupovat celou pul snuru. Koralky jsou ve velmi slusne kvalite na koralky.