Korálikopédia

Korálkopédia je vaša koráliková encyklopédia, kde pre vás popisujeme základné aj odborné výrazy zo sveta korálikovania a tvorby bižutérie a šperkov.

A

Amos® par Puca®

Amos® par Puca® stláčané dvojdierkové koráliky v tvare kvapky. Aj napriek tomu, že sú navrhnuté francúzskou dizajnérkou Puca®, vyrábajú sa v Českej republike. Vďaka svojmu tvaru sú ideálne na tvorbu oblúkovitých a šitých šperkov, či na bežné korálikovanie. Široká škála farieb vám pomôže pri kombinácii s ďalšími korálikmi z produkcie Les perles par Puca®.

Připojené stránky: Amos® par Puca®, Les perles par Puca® - Paris, Stláčané koráliky

Súvisiace produkty

Arcos® par Puca®

Arcos® par Puca® stláčané koráliky s tromi prieťahmi. Koráliky majú tvar polmesiaca, a práve vďaka nemu z nich ľahko vytvoríte oblúkovitékruhovité šperky a ďalšiu originálnu bižutériu. Vďaka širokému výberu pastelových aj sýtych farieb sú ľahko kombinovateľné s ďalšími korálikmi z produkcie Les perles par Puca®.

Připojené stránky: Arcos® par Puca®, Stláčané koráliky, Les perles par Puca® - Paris

Súvisiace produkty

B

Bead & Button časopis

Bead & Button je americký magazín o korálikovej tvorbe. Svojim čitateľom pravidelne ponúka mnoho zaujímavých návodov, tipov a trikov doplnených o fotografie a ilustrácie, ktoré tvoria profesionáli z odboru. Je to prestížny a najstarší časopis zameraný na šperkársku tvorbu.

Big-eye ihla

Big-eye ihla je špeciálna ihla s veľkým okom po celej svojej dĺžke. Používa sa väčšinou na hrubšie návlekové materiály, ktoré by neprešli klasickým okom ihly. Vhodná je tiež pre deti a osoby so zhoršeným zrakom.

Připojené stránky: Ihly na koráliky

Súvisiace produkty

Bódhi

Bódhi je drevnaté semeno stromu Religius, ktoré pochádza z oblasti Indie. Bódhi je veľmi dôležité predovšetkým pre budhistov, keďže presne pod týmto stromom Budha kedysi dávno prišiel k osvieteniu. Bódhi sa často používa na výrobu Mala náramkov a náhrdelníkov, keďže má údajne pomáhať s navodením meditácie a sústredenia.

Připojené stránky: Rudraksha a koráliky z exotického dreva

Súvisiace produkty

Bow PRECIOSA™

Dvojdierkové koráliky PRECIOSA Bow™ výrobcu PRECIOSA Ornela, a.s. sú špecifické svojím prehnutým obdĺžnikovým tvarom a zaoblenými rohmi. Dva prieťahy umiestnené z oboch okrajov v štvrtine dĺžky celej perly predurčujú tieto koráliky na originálne návleky v tvare mozaík a písmena X. Vďaka svojej šírke 7 mm koráliky PRECIOSA Bow™ ľahko skombinujete s kabošonmi  PRECIOSA Candy™ a rokajlom značky PRECIOSA.

Připojené stránky: PRECIOSA Bow™

Súvisiace produkty

Brick CzechMates

CzechMates Brickčeské stláčané dvojdierkové koráliky v tvare kvádra. Koráliky majú zaoblené hrany a dva rovnobežné otvory s prieťahom 0,8mm, vďaka čomu je možné dierku prevliecť viackrát. CzechMates Brick sa často používajú na tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates stláčané koráliky, CzechMates Brick

Súvisiace produkty

Brúsené koráliky

Brúsené koráliky, často nazývané „ohňovky“ alebo „ohňové perly“, sú vyrábané ručným brúsením mačkaných korálikov do najrôznejších tvarov, ktoré sa následne leští ohňom pre získanie vysokého lesku.

Připojené stránky: Brúsené koráliky, Brúsené koráliky guľaté, Brúsené koráliky zmesi

Súvisiace produkty

Bugles TOHO

TOHO Buglesrokajlové koráliky v tvare trubičiek. Od klasických trubičiek iných výrobcov sa líšia svojimi okrajmi, ktoré sú rovné a hladké, a vďaka tomu nepoškodzujú návlekové materiály. Japonské rokajlové koráliky TOHO sa vyznačujú precíznym tvarom, širším prieťahom a širokou ponukou farieb.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Japonské rokajlové koráliky TOHO, TOHO Bugles 3mm

Č

Čakry

Čakry symbolizujú sedem energetických okrúhlych polí na ľudskom tele. Napriek tomu, že fenomén čakier nie je podložený žiadnou medicínskou štúdiou, dnes v ne verí nielen množstvo hinduistov a budhistov, ale tiež ľudia, ktorí sa zaoberajú ľudským vedomím a alternatívnymi postupmi uzdravovania tela cez pochopenie svojho ducha. Ak chcete vytvoriť zaujímavý šperk, ktorý odráža vnútro vašej duše a dopĺňa energiu práve tej čakre, ktorú potrebujete dobiť, pozrite sa do sekcie sklenených Mala korálikov

Připojené stránky: Sklenené Mala koráliky

Súvisiace produkty

C

Chilli PRECIOSA™

Perly PRECIOSA Chilli™ výrobcu PRECIOSA Ornela, a.s. sú dvojdierkové koráliky v tvare pretiahnutej fazule. Špeciálny tvar predurčuje tieto koráliky k jednoduchému navliekaniu v podobe zipsu, pri ktorom chrbát korálika skvele zapadá do bočnej priehlbiny vedľajšieho korálika. Koráliky PRECIOSA Chilli™ je možné kombinovať s perlami PRECIOSA Pip™, PRECIOSA Solo™ alebo PRECIOSA Thorn™.

Připojené stránky: PRECIOSA Chilli™

Súvisiace produkty

Cínové perly

Cínové perly, často nazývané aj M.C. perly (Machine cut) alebo "slniečka" sú strojovo brúsené aj leštené perly, čím sa dosiahne dokonalý výbrus a vysoký lesk.

Připojené stránky: Cínové perličky

Cubes TOHO

TOHO Cubesjaponské rokajlové koráliky v tvare kociek so štvorcovým prieťahom, ktorý ovplyvňuje pozíciu korálika v šitom šperku aj vo vise. Sú vhodné na tvorbu doplnkov, šitých šperkov a dekorácií.

Připojené stránky: Japonské rokajlové koráliky TOHO, TOHO Cubes 6/0

Súvisiace produkty

D

Delica MIYUKI

MIYUKI Delica sa považujú za tvarovo najpravidelnejšie rokajlové koráliky. Japonské rokajlové koráliky MIYUKI Delica nemajú tvar guličiek, ale valčekov, a vďaka tomu tvoria presnú jednoliatu plochu v šitom šperku aj pri navliekaní.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, MIYUKI japonské rokajlové koráliky, Miyuki Delica 15/0, Miyuki Delica 11/0, Miyuki Delica 10/0

Dojčiace korále

Dojčiace korále sú vyrobené zo 100% bezpečného potravinárskeho silikónu, ktorý sa používa napríklad na formy na pečenie. Často však môžu byť vyrobené aj z dreva, napríklad z tvrdého bukového dreva, ktoré sa tak ľahko neopotrebuje. Dojčiace korále pomáhajú mamičkám pri dojčení zabaviť svoje bábätko, ktoré občas nemusí chcieť piť alebo rado mamičku štípe či ťahá za vlasy. Takto môže bábätko ťahať farebné koráliky. Vďaka kvalitnému materiálu môže bábätko, v prítomnosti mamičky, dávať korále aj do úst a stimulovať tak ďasná. To pomôže rýchlejšiemu prerezaniu zubov a zmierni bolesti. Vďaka tomu sa im hovorí aj hryzacie alebo nosiace korále.

Připojené stránky: Silikonové koráliky, Drevené prírodné koráliky

Duracoat

Duracoat je povrchová úprava korálikov japonskej spoločnosti MIYUKI, ktorá korálikom dodáva vysokú odolnosť. Rokajlové koráliky Delica s duracoat povrchom sú stálofarebné a ich farba sa nemení ani vplyvom UV žiarenia (slnečného svitu). Vďaka tejto technológii už nikdy vaše šperky nestratia svoj farebný pôvab.

Připojené stránky: Miyuki Delica 11/0, Miyuki Delica 15/0, Miyuki Delica 10/0

Súvisiace produkty

E

Exclusive TOHO

TOHO Exclusive je najdrahšia rada TOHO japonských rokajlových korálikov často využívaná profesionálmi. Od ostatných sa líši svojou metalickou povrchovou úpravou z drahých kovov ako je zlato, striebro, bronz a paládium. Rokajlové koráliky TOHO Exclusive sa vyznačujú svojím precíznym tvarom, širším prieťahom a exkluzívnymi sýtymi farbami.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Japonské rokajlové koráliky TOHO

G

Guru korálik

Guru korálik je dôležitou súčasťou populárnych Mala náramkov a náhrdelníkov. Ide o spojenie dvoch korálikov, ktorým prechádza koniec Mala ruženca, a ktorý má symbolizovať vzťah medzi učiteľom a učencom. Preto ho väčšinou tvorí korálik a jeho čiapočka. Ak sa používa na opakované modlitby, je neslušné tento korálik preskakovať. Budhisti ruženec vždy otočia a začnú počítať modlitby v opačnom smere.

Připojené stránky: Rudraksha a koráliky z exotického dreva

Súvisiace produkty

H

Half TILA MIYUKI

Miyuki Half TILAjaponské dvojdierkové rokajlové koráliky v tvare kvádra s rozmermi 5x2,3 mm, ktoré tak majú polovičnú veľkosť ako koráliky Miyuki TILA 5x5 mm. Používajú sa predovšetkým na tvorbu šitých šperkov.

Připojené stránky: MIYUKI japonské rokajlové koráliky, Miyuki Half TILA

Súvisiace produkty

Hexagon TOHO

TOHO Hexagon sú japonské rokajlové koráliky v tvare šesťuholníka s guľatým prieťahom. TOHO japonské rokajlové koráliky sa vyznačujú svojím precíznym tvarom, ľahkosťou a širším prieťahom tak, aby bolo možné prevliecť ihlu s niťou viackrát.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Japonské rokajlové koráliky TOHO, TOHO Hexagon 11/0, TOHO Hexagon 8/0

Súvisiace produkty

Hybrids TOHO

TOHO Hybrids sú japonské rokajlové koráliky guľatého tvaru. Po tom, čo koráliky prejdú výrobným procesom v Japonsku, sa ďalej ošetrujú špeciálnou povrchovou úpravou v Českej republike. Vďaka tejto vzájomnej spolupráci sa TOHO japonské rokajlové koráliky Hybrids vyznačujú precíznym tvarom, širším prieťahom a bohatou paletou farieb.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Japonské rokajlové koráliky TOHO, TOHO Hybrids

Súvisiace produkty

I

Infinity

České mačkané koráliky Infinitydvojdierkové a majú tvar ležatej osmičky. Koráliky sú vhodné na rôzne techniky šitia či pre obyčajné navliekanie, ktoré zvládne behom pár minút aj začiatočník. Infinity môžete využiť aj ako vodič na spájanie viacerých radov alebo rôznych prvkov a častí vášho výrobku. S korálikmi Infinity tak hravo zvládnete zložité vzory či textúry. Viac o technológii nájdete na stránke výrobcu Estrela.

Připojené stránky: Stláčané koráliky Estrela Infinity, Estrela

Súvisiace produkty

Intermix

INTERMIX je malá kolekcia komponentov od výrobcu TierraCast v tvare nepravidelných krúžkov, ktoré môžete ľubovoľne napájať a vytvárať tak neobmedzené množstvo originálnej bižutérie od náušníc po náramky. Ich dizajn je určený predovšetkým pre tých, ktorí ocenia minimalistické šperky. Vďaka farebnému prevedeniu v starozlatej a starostriebornej ich ľahko skombinujete s ďalšími komponentmi značky TierraCast.

Súvisiace produkty

Ios® par Puca®

Ios® par Puca® stláčané koráliky s francúzskym dizajnom a českou výrobou. Koráliky majú dva prieťahy a tvar kvádra s oblými hranami, vďaka ktorým sú ideálnym materiálom na tvorbu šitých šperkov a doplnkov. Široká škála farieb vrátane zlatej, bronzovej a medenej vám pomôže pri kombinácii s ďalšími korálikmi z produkcie Les perles par Puca®.

Připojené stránky: Ios® par Puca®, Stláčané koráliky, Les perles par Puca® - Paris

Súvisiace produkty

J

JAVANA

JAVANA je značka vyrábaná pod záštitou nemeckej spoločnosti C.Kreul. Ak niektoré výtvarné potreby neponúka ich prvá značka KREUL, je dosť možné, že JAVANA tento kreatívny sortiment zaobstará.

Připojené stránky: Farby a fixky na textil JAVANA

Súvisiace produkty

K

Kabošon

Kabošon alebo cabochon poznáte ľahko, má totiž jednu stranu vypuklú a druhú plochú. Kabošony majú presne daný tvar s minimálnou možnou odchýlkou +-0,2 mm. Kabošony sú vhodné na výrobu šperkov a bižutérnych sád.

Súvisiace produkty

Khéops® par Puca®

Khé​ops® par Puca® sú koráliky v tvare trojuholníka s dvomi prieťahmi veľkosti 0,8 mm. Aj napriek tomu, že sú navrhnuté francúzskou dizajnérkou Puca®, vyrábajú sa v Českej republike. Poslúžia ako ideálny materiál pri tvorbe obrazcov, kruhovitých a lemovaných šperkov.

Připojené stránky: Khéops® par Puca®, Stláčané koráliky, Les perles par Puca® - Paris

Súvisiace produkty

Kondicionéry a vosky na nite

Kondicionéry a vosky na nite pomáhajú zvyšovať životnosť šitých šperkov. Po aplikácii kondicionéru sa zlepšuje priechodnosť nite korálikom, niť sa stáva odolnejšou a nestrapká sa. Slúži predovšetkým na ošetrenie nylónových nití.

Připojené stránky: Kondicionéry a vosky na nite

Súvisiace produkty

Koráliky

Koráliky alebo perličky sú malé ozdobné prvky najrôznejších tvarov s otvorom, ktorý je určený na navliekanie. Používajú sa na tvorbu doplnkov, bižutérie, dekorácií a mnoho ďalšieho. Pre mnohých ľudí po celom svete sa stala koráliková tvorba hobby.

Připojené stránky: Korálky.cz, SWAROVSKI Koráliky, Stláčané koráliky, Brúsené koráliky, Voskové perličky, Drevené koráliky a komponenty, Rokajlové koráliky, Plastové a akrylové koráliky a komponenty

Súvisiace produkty

Kos® par Puca®

Kos® par Puca® dvojdierkové koráliky v tvare polmesiaca. Tieto stláčané koráliky sú navrhnuté francúzskou dizajnérkou Puca® a vyrábajú sa v Českej republike. Vďaka svojmu tvaru sú vhodné predovšetkým na šité šperky, ale môžete ich použiť aj pri bežnom navliekaní. Čo sa týka farebnej škály, môžete ich ľahko skombinovať s ostatnými korálikmi z produkcie Les Perles par Puca®.

Připojené stránky: Kos® par Puca®

Súvisiace produkty

KREUL

KREUL je nemecká značka hobby farieb a výtvarných potrieb, ktorá bude vaším pomocníkom, či už ste školák, študent, alebo profesionálny výtvarník. V širokom sortimente nájdete spektrum akrylových farieb a popisovačov na textil, hodváb, sklo a porcelán, a tiež sady štrasových kameňov.

Připojené stránky: Akrylové farby a markery KREUL, Farby a fixky na sklo a porcelán KREUL, Nalepovacie akrylové štrasové kamienky

Súvisiace produkty

L

Lentil CzechMates

České stláčané koráliky CzechMates Lentildvojdierkové koráliky guľatého tvaru. Koráliky majú zaoblené hrany a dva rovnobežné otvory s prieťahom 0,9mm, vďaka čomu je možné dierku prevliecť viackrát. CzechMates koráliky sa často používajú na tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates stláčané koráliky, CzechMates Lentil

Súvisiace produkty

Lister

Lister je jedným z mnohých druhov povrchových úprav korálikov, ľudovo sa listrovaným korálikom hovorí perleťové koráliky. Ide o tenkú vrstvu priehľadného laku, ktorý je doplnený o zlatú, červenú, bielu alebo akúkoľvek inú farbu a po nanesení na korálik vytvára lesklý povrch ponášajúci sa na povrch prírodných periel.

Připojené stránky: Brúsené koráliky guľaté, Preciosa Pip™, MATUBO Superduo, CzechMates Tile, CzechMates Brick, CzechMates Triangle, CzechMates Lentil, CzechMates QuadraTile, CzechMates QuadraLentil, MATUBO Miniduo, MATUBO Rulla, MATUBO Wheel, MATUBO NIB-BIT

Súvisiace produkty

Long Magatama MIYUKI

MIYUKI Long Magatamarokajlové koráliky v tvare dlhých kvapôčok. Koráliky možno použiť na tvorbu lístočkov a hrozna. Japonské rokajlové koráliky MIYUKI sa vyznačujú tvarovou presnosťou, širším prieťahom a bohatou farebnou ponukou.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, MIYUKI japonské rokajlové koráliky, Miyuki Long Magatama

M

Magatama MIYUKI

MIYUKI Magatama sú rokajlové koráliky v tvare kvapôčok. Koráliky sa dajú použiť na tvarovo netradičný šitý šperk aj klasické navliekanie. Japonské rokajlové koráliky MIYUKI sa vyznačujú precíznym tvarom, širším prieťahom aj pestrou paletou farieb.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, MIYUKI japonské rokajlové koráliky, Miyuki Magatama 4mm

Súvisiace produkty

Mala náramky a náhrdelníky

Mala budhistické a hinduistické náboženské ružence v podobe náramkov alebo náhrdelníkov. Dôležité je, aby sa náramky skladali z korálikov v násobkoch deviatich a náhrdelníky z počtu 108 korálikov. Mala ružence môžete tiež vytvárať z korálikov z prírodných drevín alebo sklenených korálikov v siedmich farbách symbolizujúcich čakry.

Připojené stránky: Sklenené Mala koráliky, Rudraksha a koráliky z exotického dreva, Bižutérne strapce

Súvisiace produkty

Minos® par Puca®

Minos® par Puca® sú francúzske stláčané koráliky v tvare valca. Napriek tomu, že sú len jednodierkové, sú navrhnuté tak, aby sa dali dobre kombinovať s trojdierkovými korálikmi Arcos® par Puca®. Spoločne nájdu využitie pri tvorbe šitého šperku, a to predovšetkým kruhovitého tvaru.

Připojené stránky: Minos® par Puca®, Stláčané koráliky, Les perles par Puca® - Paris

Súvisiace produkty

Morzeova abeceda vo šperku

Náramky s “morzeovkou” sú odrodou vrstvených šperkov. Najčastejšie sa vyrábajú z nylónovej Shamballa šnúry, kedy sa na ne pomocou rokajlových korálikov alebo iných malých komponentov vytvára dizajn vo forme zašifrovanej správy. Náramky sa však dajú vyrobiť aj z iných navliekacích materiálov, ako napríklad z tenkých bižutérnych retiazok v kombinácii s ozdobnými medzidielmi.

Připojené stránky: Nylonové Shamballa šnúry a náramky, Rokajlové koráliky, Retiazky v metráži, Bižutérne koráliky a medzidiely

Súvisiace produkty

Mukhi

Mukhi je názov vrstiev drevnatého semienka rudrakshe. Vizuálne ide o postranné pozdĺžne línie na semene rudrakshe, ktoré delia semeno na niekoľko častí. Podľa počtu mukhi sa odvíja vzácnosť a cena rudrakshe. Mukhi vzniká prirodzene pri vzniku semena. Medzi drahšie typy rudrakshe patria tie, ktoré majú 1 „mukhi“, a potom od 14 „mukhi“ vyššie. Čím viac „mukhi“, tým je semeno vzácnejšie. My ponúkame rudrakshu s 5 „mukhi“.

Připojené stránky: Rudraksha a koráliky z exotického dreva

Súvisiace produkty

N

Našívací šatónový kameň

Našívacie šatónové kamene sú špeciálne upravené komponenty, ktoré možno našiť na látku. Šatón, sklenená imitácia drahokamu, je upevnený v kotlíku. Na dne kotlíka nájdete otvory, ktoré sú dostatočne veľké pre prevlečenie ihly s niťou. Kamene sú do kotlíkov vkladané prevažne ručne.

Připojené stránky: Šatónové komponenty, Našívacie šatóny

Súvisiace produkty

NIB-BIT

Stláčané koráliky MATUBO NIB-BIT boli navhrnuté podľa časkej autorky Nely Kábelovej. Ako už z názvu vyplýva (nib-špička, bit-kúsok), koráliky majú tvar skoseného trojuholníka, ktorý je podobný pizzi. Ich tvar nabáda k tvorbe obrazcov, okrúhlych tvarov a lemovania.

Připojené stránky: MATUBO NIB-BIT

O

Ohňovky

Ohňovky, správne nazývané brúsené koráliky, sú vyrábané ručným brúsením mačkaných korálikov do najrôznejších tvarov, ktoré sa následne leští ohňom pre získanie vysokého lesku.

Připojené stránky: Brúsené koráliky, Brúsené koráliky guľaté, Brúsené koráliky zmesi

Súvisiace produkty

Organické tvary

Organické tvary sa viažu ku komponentom, ktoré vyzerajú neopracovane s nepravidelným tvarom. Tieto motívy sú obľúbené predovšetkým pri vrstvených šperkoch, keďže pôsobia minimalisticky, ale využiť ich môžete aj pri iných doplnkoch. Nájdete ich napríklad u výrobcov Amoracast, Nunn Design alebo TierraCast.

Organza

Organza je polopriehľadná jemná textília. Vďaka jemnému lesku pôsobí slávnostným a veľmi elegantným dojmom. Organza je vyrobená zo 100% polyesteru a najviac sa hodí na dekoračné účely. Organzové sáčky môžu slúžiť nielen ako darčekový obal, ale aj ako farebný doplnok na svadbe, oslave či narodeninách.

Připojené stránky: Organzové sáčky

Súvisiace produkty

P

Paros® par Puca®

Paros® par Puca® stláčané koráliky navrhnuté francúzskou dizajnérkou Puca® a vyrábané v Českej republike. Vďaka svojmu tvaru hexagónu sú ideálne na jednoduché aj prepracované šité šperky. Využiť ich však môžete aj pri korálikovaní. Farebne aj tvarovo ich ľahko skombinujete s ďalšími korálikmi z produkcie Les Perles par Puca®.

Připojené stránky: Paros® par Puca®

Súvisiace produkty

Permanent finish

Permanent finish je špeciálna galvanická povrchová úprava niektorých TOHO rokajlových korálikov. Vďaka ochrane Permanent finish sa zvyšuje životnosť korálika, stáva sa odolnejším a nestráca svoju farbu.

Připojené stránky: Japonské rokajlové koráliky TOHO, TOHO Round 15/0, TOHO Round 11/0, TOHO Round 8/0

Súvisiace produkty

Potravinársky silikón

Potravinársky silikón je 100% bezpečný materiál, ktorý sa používa napríklad v gastronómii, keďže sa z neho vyrábajú formy na pečenie. Zároveň je veľmi obľúbený u mamičiek, keďže sa z neho vyrábajú aj dojčiace alebo hryzacie či nosiace korále, ktoré zamestnávajú bábätká pri dojčení alebo tlmia ich bolesť pri raste prvých zúbkov. Náš potravinársky silikón má potrebnú certifikáciu, ktorá spĺňa podmienky kvality materiálu.

Připojené stránky: Silikonové koráliky

Pozlátené Ag komponenty

Strieborné náušnicové háčiky, šlupne a puzety sa pozlacujú tenkou vrstvou 24-karátového zlata. Vďaka tejto špeciálnej povrchovej úprave nestrácajú komponenty svoj lesk, majú stálejšiu farbu a sú vhodné aj pre alergikov so zvýšenou citlivosťou na striebro.

Q

QuadraLentil CzechMates

České stláčané koráliky CzechMates QuadraLentil sú ploché štvordierkové koráliky guľatého tvaru. Dierky sú rovnomerne rozmiestnené po koráliku s prieťahom 0,9 mm, vďaka čomu je možné dierkou prevliecť viackrát. CzechMates QuadraLentil sa často používajú na tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates stláčané koráliky, CzechMates QuadraLentil

Súvisiace produkty

QuadraTile CzechMates

České stláčané koráliky CzechMates QuadraTile sú ploché štvordierkové koráliky štvorcového tvaru. Dierky sú rovnomerne rozmiestnené po koráliku s prieťahom 0,8 mm, vďaka čomu je možné dierkou prevliecť viackrát. CzechMates QuadraTile sa často používajú na tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates stláčané koráliky, CzechMates QuadraTile

Súvisiace produkty

R

Rhodiované Ag komponenty

Rhodiovanie je špeciálna povrchová úprava strieborných komponentov. Rhodiované náušnicové háčiky, puzety a ozdobné šlupne majú vyšší lesk, stálu kovovú farbu a sú odolné voči odieraniu. Rhodiované komponenty sú vhodné aj pre alergikov so zvýšenou citlivosťou na striebro.

Připojené stránky: Strieborné rhodiované bižutérne šlupne Ag 925/1000, Strieborné rhodiované náušnicové puzety Ag 925/1000, Strieborné rhodiované háčiky na náušnice Ag 925/1000

Rivoli

Matubo Rivoli, Swarovski Rivoli, alebo skrátka len rivolkybezdierkové stláčané alebo brúsené kryštály.

  • Swarovski Rivoli majú pravidelný výbrus a najčastejšie sa používajú na nalepovanie na kovový základ. Behom chvíľky tak vznikajú krásne náušnice, náramky a náhrdelníky.
  • Matubo Rivolistláčané sklenené kryštály vhodné na vlepovanie do komponentov s lemom a na obšívanie rokajlovými korálikmi. Obšité rivolky možno ľahko zakomponovať do akéhokoľvek šperku.

Připojené stránky: České stláčané koráliky MATUBO™, SWAROVSKI 1122 Rivoli Chaton, SWAROVSKI Rivoli komponenty, SWAROVSKI

Súvisiace produkty

Rokajlové koráliky

Rokajlové koráliky, často nazývané tiež „rokajlové perličky“, sú najčastejším typom korálikov, s ktorým sa dá stretnúť. Vyrábajú sa technikou sekania sklenených trubičiek na malé kúsky, ktoré sa ďalej tepelne guľatia a leštia.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Japonské rokajlové koráliky TOHO, MIYUKI japonské rokajlové koráliky, Preciosa Ornela – tradičné české perličky

Súvisiace produkty

Rokajlové trubičky

Rokajlové trubičky sú podlhovasté koráliky v tvare valčeka, ktoré sa vyrábajú metódou sekania. Vďaka tomu sú ich okraje ostré, a preto sa často navliekajú na silón alebo drôtik. Rokajlové koráliky trubičky sa výborne hodia na tvorbu vianočných ozdôb. Dajú sa tiež kombinovať so sklenenými trubičkami.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, PRECIOSA™ sklenené trubičky a čípky

Rose Petal

Sltáčané koráliky Rose Petal sú české koráliky v tvare okvetných lístkov ruže. Je možné z nich ľahko vyrobiť šperky a doplnky v tvare kvetov alebo štvorlístkov. Sú vhodné aj na šitý šperk a korálikovú výšivku.

Připojené stránky: Stláčané koráliky Rose Petal

Súvisiace produkty

Round TOHO

TOHO Round sú japonské rokajlové koráliky guľatého tvaru. TOHO japonské rokajlové koráliky sa vyznačujú svojim precíznym tvarom, ľahkosťou a širším prieťahom tak, aby bolo možné prevliecť ihlu s niťou viackrát.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Japonské rokajlové koráliky TOHO, TOHO Round 15/0, TOHO Round 11/0, TOHO Round 8/0, TOHO Round 6/0

Rudraksha

Rudraksha je prírodné drevnaté semienko stromu pochádzajúceho z východnej Ázie, ktoré má veľký význam v hinduizme a budhizme. Hovorí sa mu tiež „Božie slzy“, keďže sa viaže na legendu boha Shivu, ktorý plakal zo súcitu k ľudstvu. Zo semienok sa vyrábajú koráliky na populárne drevené Mala náramky a náhrdelníky. Cena rudrakshe sa mení v závislosti od postranného vrstvenia semienka, ktoré tvorí línie, ktorému sa hovorí „mukhi“.

Připojené stránky: Rudraksha a koráliky z exotického dreva

Súvisiace produkty

Š

Šatónova rondelka

Šatónové rondelky sú obľúbeným bižutérnym komponentom. Do vylisovaných kovodielov sú vsadené šatóny, sklenené imitácie drahokamov, v rôznych veľkostiach a farbách. Rondelky môžete použiť ako medzidiel medzi navliekanými korálikmi alebo aj ako samostatný ozdobný prvok.

Připojené stránky: Šatónové komponenty, Šatónové rondelky

Súvisiace produkty

Štras

Štras je brúsené olovnaté, tiež nazývané kompozičné, sklo s vysokou hodnotou lomu svetla. Najčastejšie sa používa na výrobu napodobenín drahokamov. Do korálikov, príveskov či komponentov sa vylisujú kotlíky, do ktorých sa následne usadzujú šatóny. Štrasové bižutérne komponenty využijete pri navliekaní, našívaní či nalepovaní, zatiaľ čo so štrasovými korálikmi ľahko vytvoríte pôsobivé shamballa náramky.

Připojené stránky: Šatónové komponenty, Šatónové rondelky, Šatónové guličky, Našívacie šatóny, Štrasové prívesky, Štrasové koráliky

Súvisiace produkty

Štrasová gulička

Na každej štrasovej guličke nájdete presne 12 kusov šatónov, sklenených imitácií drahokamov, ktoré sú vsadené do výlisku. Vďaka galvanizácii štrasového korálika vznikajú strieborné, zlaté aj medené druhy, ktoré sú doplnené o farebné šatóny.

Připojené stránky: Šatónové komponenty, Šatónové guličky

Súvisiace produkty

Štvordierkové koráliky

Štvordierkové koráliky sa používajú prevažne na tvorbu šitého šperku. Korálik je technologicky náročný na výrobu a práve preto je aj jeho cena vyššia. Tieto koráliky slúžia na tvorbu profesionálnych šperkov. Medzi popredných českých výrobcov patrí značka CzechMates.

Připojené stránky: CzechMates QuadraTile, CzechMates QuadraLentil

Súvisiace produkty

S

Simili

Spodnú stranu MATUBO Rivoli a SWAROVSKI Rivoli tvorí simili, čo je tenká zlatá alebo strieborná reflexná vrstva s ochranným lakom, ktorá vytvára zrkadlový efekt a zvyšuje tak lesk a trblietanie stláčaných a brúsených kameňov. Na simili môžete nanášať lepidlá a tým rivolky aplikovať na kovy, látky, keramiku, drevo, sklo či umelú hmotu podľa vašich potrieb.

Připojené stránky: SWAROVSKI 4745 Rivoli Star Fancy Stone, SWAROVSKI 1122 Rivoli Chaton, SWAROVSKI 4744 Rivoli Flower Fancy Stone, SWAROVSKI 4748 Rivoli Butterfly Fancy Stone

Súvisiace produkty

Stláčané koráliky

Stláčané koráliky, často nazývané aj „tvarovky“ alebo „tvarové perly“, sa vyrábajú vytlačením z nahriatej sklenenej tyče do formy. Súčasne s vytlačením tvaru korálik prepichne ihla, ktorá tak vytvorí prieťah korálika. Koráliky sa ďalej vzájomným trením brúsia, leštia, prípadne ďalej povrchovo zušľachťujú.

Připojené stránky: Stláčané koráliky, České stláčané koráliky MATUBO™, CzechMates stláčané koráliky, Stláčané koráliky Pohanka, Preciosa Ornela – tradičné české perličky, Les perles par Puca® koráliky, Stláčané koráliky tŕne, Estrela

Súvisiace produkty

Studený smalt

Smalt, ktorému sa v šperkárstve tiež hovorí enamel, je veľmi kvalitná dvojzložková epoxidová živica, ktorá sa za studena vylieva do komponentov. V našom sortimente ju nájdete v spojení so značkou OmegaCast, ktorá sa zameriava na komponenty ručne zdobené smaltom, v niekoľkých unikátnych farbách.

Připojené stránky: Bižutérne komponenty OmegaCast

Súvisiace produkty

Super-Khéops® par Puca®

Super-Khé​ops® par Puca®stláčané koráliky francúzskeho dizajnu a českej výroby. Tvar pyramídy a dva prieťahy veľkosti 0,8 mm sú ideálne na tvorbu kruhovitých, zaoblených šperkov či lemovania. Široká škála farieb obsahujúca pastelové aj sýte odtiene vám zaistí ľahkú kombinovateľnosť s ďalšími korálikmi produkcie Les perles par Puca®.

Připojené stránky: Super-Khéops® par Puca®, Stláčané koráliky, Les perles par Puca® - Paris

Súvisiace produkty

T

Takumi Large hole TOHO

TOHO Takumi Large hole sú guľaté rokajlové koráliky so širokým prieťahom. Vďaka šírke prieťahu 2,2 mm môžu byť koráliky prevlečené viackrát, alebo možno použiť aj hrubšie návlekové materiály. Japonské rokajlové koráliky TOHO sú výnimočné svojím precíznym tvarom, ľahkosťou a širokou ponukou farieb.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Japonské rokajlové koráliky TOHO, TOHO Takumi Large hole 11/0

Súvisiace produkty

Tila MIYUKI

MIYUKI TILA sú dvojdierkové rokajlové koráliky v tvare štvorca a majú dvakrát väčšiu veľkosť než koráliky MIYUKI Half TILA. Japonské rokajlové koráliky MIYUKI sú často využívané profesionálmi na tvorbu šitých šperkov.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, MIYUKI japonské rokajlové koráliky, Miyuki TILA

Tile CzechMates

České stláčané koráliky CzechMates Tile sú dvojdierkové koráliky štvorcového tvaru. Koráliky majú zaoblené hrany a dva rovnobežné otvory s prieťahom 0,8 mm, vďaka čomu umožňujú viac prieťahov nite. CzechMates Tile sa často používajú na tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates stláčané koráliky, CzechMates Tile

Súvisiace produkty

Tinos® par Puca®

Tinos® par Puca® dvojdierkové stláčané koráliky v tvare lichobežníka. Aj napriek tomu, že sú navrhnuté francúzskou dizajnérkou Puca®, vyrábajú sa v Českej republike. Ich kvalita a široká škála farieb vám poslúži pri tvorbe geometrických tvarov, ktorými môžete obohatiť svoj šperk. Využitie nájdu aj pri lemovaní.

Připojené stránky: Tinos® par Puca®, Stláčané koráliky, Les perles par Puca® - Paris

Súvisiace produkty

TOHO One-G

TOHO One-G je veľmi tenká a extrémne pevná nylonová niť na šité šperky z korálikov od výrobcu japonských rokajlových korálikov TOHO. Niť sa takmer nestrapká a svojou hrúbkou 0,2 mm zodpovedá zhruba niti NYMO hrúbky B.

Připojené stránky: TOHO One-G nylónová niť, Japonské rokajlové koráliky TOHO, NYMO

Súvisiace produkty

Travertín

Travertín je druh povrchovej úpravy korálika, ktorá na povrchu korálika vytvára hnedé až zelené vzory pripomínajúce prírodný kameň. Korálik sa tak stáva vernou napodobeninou vápencovitého nerastu travertínu, ktorý sa v minulosti používal na výrobu šperkov.

Připojené stránky: PRECIOSA Chilli™, Preciosa Pip™, MATUBO Rulla, MATUBO Superduo, MATUBO Round 7/0, MATUBO Round 8/0, Stláčané koráliky Pohanka, Stláčané koráliky Rose Petal

Súvisiace produkty

Treasures TOHO

TOHO Treasuresjaponské rokajlové koráliky v tvare trubičiek. Koráliky sa vyznačujú tenkými stenami a širším prieťahom tak, aby bolo možné prevliecť ihlu s niťou viackrát. Sú vhodné predovšetkým na tvorbu šitých šperkov.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Japonské rokajlové koráliky TOHO, TOHO Treasures 12/0

Súvisiace produkty

Triangle CzechMates

České stláčané koráliky CzechMates Triangledvojdierkové koráliky trojuholníkového tvaru. Koráliky majú zaoblené hrany a dva rovnobežné otvory s prieťahom 0,9 mm, vďaka čomu umožňujú viac prieťahov nite. CzechMates Triangle sa často používajú na tvorbu šitého šperku.

Připojené stránky: CzechMates stláčané koráliky, CzechMates Triangle

Súvisiace produkty

Triangle TOHO

TOHO Triangle sú japonské rokajlové koráliky v tvare trojuholníkov s trojuholníkovým prieťahom, ktorý ovplyvňuje pozíciu korálika v šitom šperku aj vo vise. TOHO japonské rokajlové koráliky sa vyznačujú svojím precíznym tvarom, ľahkosťou a širším prieťahom tak, aby bolo možné prevliecť ihlu s niťou viackrát.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Japonské rokajlové koráliky TOHO, TOHO Triangle 11/0, TOHO Triangle 8/0

Súvisiace produkty

V

Vermeil

Vermeil je výraz, ktorý sa používa pri pozlátených šperkoch, ktorých základom je vždy striebro. Zliatina tohto striebra, ktorému sa všeobecne hovorí “sterling”, musí obsahovať 92,5 % striebra a vrstva pozlátenia musí byť hrubá minimálne 0,0025 milimetra s rýdzosťou aspoň 10 karátov.

Vinuté perly

Vinuté perly, často nazývané aj „vinutky“ či „lampové perly“, sú ručne vyrábané perly, ktoré vznikajú navíjaním a vrstvením roztaveného skla nad sklárskym kahanom na kovovú tyčku potiahnutú hlinkou. Perly sa často zdobia vrstvením rôznofarebných skiel, metalických plátkov či drvín.

Vrstvenie

Vrstvené náramky v sebe spájajú sadu jednoduchých minimalistických šperkov v niekoľkých vrstvách - odtiaľ aj získal tento trend svoj názov. Čím viac náramkov v rôznych štýloch, tým lepšie. Vaše vrstvené šperky si môžete vytvoriť z obľúbenej nylónovej Shamballa šnúry, nylónového lanka, koženého remienka alebo môžete staviť na klasiku v podobe elegantných retiazok.

Připojené stránky: Nylonové Shamballa šnúry a náramky, Nylónové lanká, Strieborné retiazky v metráži Ag 925/1000, Retiazky v metráži a so zapínaním

Súvisiace produkty

Výrobný program Preciosa™

Výrobný program Preciosa™ ponúka najväčší výber tradičných českých rokajlových korálikov na trhu. Táto rada teraz obsahuje viac než dvesto druhov rokajlových korálikov PRECIOSA™, a to v ucelenej škále sýtych aj transparentných farieb, so strieborným prieťahom a povrchovým ošetrením lister sfinx.

Připojené stránky: Rokajlové koráliky, Preciosa Ornela – tradičné české perličky, PRECIOSA™ rokajl - výrobný program

Súvisiace produkty

Z

Zamak

Zamak je kov, ktorý sa skladá zo špeciálnej zliatiny zinku v kombinácii s menšími prvkami hliníka, horčíka a medi. Je veľmi stálofarebný a vzhľadom na svoje zloženie je hypoalergénny. Vyznačuje sa tiež svojou pevnosťou a odolnosťou, čo je ideálna vlastnosť pre bižutériu.

Připojené stránky: Bižutérne komponenty OmegaCast

Súvisiace produkty