Jesenné dekorácie (ako) z výkladu

Ak sa na niečo každý rok tešíme viac než na Vianoce, tak je to dekorovanie jesenných výkladov našich obchodov. Jeseň ponúka toľko možností a toľko krásnych farieb! Poďte sa pozrieť, čo naše výklady zdobí tento rok. Možno sa inšpirujete aj pre dekorácie vo svojom interiéri.
Jesenné dekorácie (ako) z výkladu

Pondelok, 12. október 2020

Tavná pištoľ prekliato nízko

Jednou z najuniverzálnejších výtvarných pomôcok je jednoznačne tavná pištoľ. My sme si svoju novú ružovú pomocníčku Extol Lady ihneď zamilovali. A pri výrobe dekorácií do jesenných výkladov jej rozhodne musíme pripísať značnú časť zásluh.

Na jesenné dekorácie sa priam ponúka využiť umelé kvety – či už to sú georgíny, listy dubov a javorov, bobuľky alebo šišky, gaštany a orechy. To všetko môžete vďaka tavnej pištoli spojiť do efektného aranžmá. Štípacími kliešťami si rozdelíte kvetinu na segmenty, ktoré potom môžete prekladať a vzájomne nakombinovať podľa svojej fantázie. Vždy najskôr lepte spodnú vrstvu a postupujte nahor. Dávajte si pozor, aby ste zbytočne nedali lepidlo aj do miest, ktoré budú následne viditeľné. Po dokončení sa tiež porozhliadnite po “pavučinkách”, ktoré za sebou tavná pištoľ zanecháva vo chvíli, keď ju oddialite. Nebojte sa, ľahko ich oddelíte od podkladu.

DDE00392

Závesná dekorácia

My sme umelé kvety a plody využili na vrchnú časť našej závesnej dekorácie. Na vetvičku sme pripevnili tavnou pištoľou kombináciu listov a plodov. Priviazali sme dve šnúry s navlečenými drevenými korálikmi. Jednu kratšiu, druhú dlhšiu. Koráliky sme vybrali v prírodnej a hnedej farbe. Aby sme docielili zaujímavejšiu textúru, sú koráliky v rôznych veľkostiach. Navlečené sú na obyčajnom sisalovom povrázku, ktorý kúpite v každom papiernictve a trebárs aj na pošte. Z tohto povrázku sme vyrobili aj strapce, ktoré sme nakoniec medzi koráliky priviazali.

podzim 3 (1)

Na tejto dekorácii je skvelé, že si ju môžete vyrobiť v akejkoľvek veľkosti. My sme pre letenský výklad urobili jednu obriu s rozpätím viac než meter. A pre ostatné výklady sme vyrobili menšie vetvičky, cca 40 cm.

podzim 9

Rámik s korálikmi

Tavná pištoľ nám dobre poslúžila aj pri zdobení rámika. Na obyčajný rámik (náš bol z IKEA) sme prilepili niekoľko vrstiev ozdobnej lemovky. Pri okraji rámika sme nechali zámerne 0,5 cm pruh voľný. Naňho sme potom naniesli tavnou pištoľou lepidlo a doň nasypali a zatlačili rokajlové koráliky. Pozor, je potrebné pracovať vždy v malých úsekoch, aby medzitým lepidlo nestvrdlo.

podzim 2

Elegantná váza

Rovnakú lemovku ako na rámik sme použili aj na ozdobenie vázy. Pôvodne to vlastne bola sklenená fľaša od mlieka, ktorá dostala keramický náter. Vďaka tomu sme si vytvorili peknú sadu na zátišie. Na fľašu potom môžete navliecť “náramok” z pamäťového drôtu, ktorý farebne ladí s korálikmi, ktorými je ozdobený rámik. Do vázy dajte vetvičku s jesennými bobuľkami a voilà, skvelá dekorácia je na svete!

podzim 1

Pamäťový drôt

Napadlo vám, že pamäťový drôt nemusí slúžiť len ako základ na jednoduché navliekané náramky? Jeho otočky môžete použiť aj na dekorácie! Ak potrebujete kruhový základ na ozdoby, stačí ho kliešťami naštípať po jednotlivých otočkách, ktoré potom spojíte pomocou guľatých klieští. Alebo ho môžete použiť rovnako ako v prípade náramku. Len zvoľte väčší priemer otočiek.

Hniezdo pre vázu

Máte vázu, ktorej by ste radi dodali trocha jesenného rázu? Stačí na pamäťový drôt navliecť pár otočiek drevených korálikov. Vždy si najprv odmerajte, aký priemer má vaša váza. Podľa toho zvoľte veľkosť pamäťového drôtu. Navliecť naň môžete trebárs drevené koráliky v rôznych odtieňoch a veľkostiach. Zakončite klasicky pomocou guľatých klieští, ktorými na konci drôtu urobíte očko.

podzim 4

Náramok pre vázu

Náramok nemusí vždy putovať len na vaše zápästie. Môžete ním ozdobiť trebárs vázu alebo svietnik. Vytvorte si vlastnú zmes korálikov, podľa toho, do akých tónov potrebujete zladiť svoj interiér. Kombinácia je len na vašej fantázii. My sme svoju ozdobu poskladali z rôznych farieb a veľkostí brúsených korálikov.

podzim 6

Prírodný akcent do interiéru

Prírodné materiály v posledných rokoch kraľujú trendom nielen v dizajne šperkov. Aj v interiérových doplnkoch sa stále častejšie objavuje drevo, organická keramika, živé aj sušené kvety alebo trebárs veľké kryštále drahých kameňov. Dekorácie s týmito akcentmi si môžete vyrobiť aj vlastnými rukami.

Girlanda z drevených korálikov

Girlandy z drevených korálikov sú jedným z najnovších hitov Pinterestu. Používajú sa ako jednoduchá prírodná dekorácia, ktorú môžete položiť na poličku alebo trebárs omotať okolo obľúbeného svietnika. Výroba je jednoduchá. Potrebujete obyčajný povrázok, drevené koráliky, ihlu a niť. Pretože na hrubý prírodný povrázok sa nenavlieka úplne ľahko, pomôžeme si ihlou a niťou. Navlečieme ihlu a na niti urobíme malé očko, ktoré zakončíme uzlíkom. Očkom pretiahneme povrázok a vďaka tomu ho budeme môcť ľahšie dostať do korálika. Navlečieme 40-50 cm dlhý návlek, v rámci ktorého môžete striedať farby a veľkosti korálikov. Na konce priviažeme strapce, ktoré sme si vytvorili z rovnakého povrázku.

podzim 5 (2)

Falošná keramika s FIMO Air

Všetci poznáme polymérovú hmotu FIMO, ktorá sa na vytvrdnutie vypaľuje v rúre. FIMO Air je jej variant, ktorý samovoľne vytvrdne na vzduchu. Nie je potrebné mu akokoľvek pomáhať. Skvelé je, ža na rozdiel od klasickej FIMO hmoty, ktorá je po upečení hladká, FIMO Air je na pohľad aj na dotyk veľmi podobná keramickej hline. Pri tvorení s ňou môžete využívať aj bežné keramické postupy, ako navlhčenie hmoty pre spojenie dvoch častí alebo modelovanie pomocou nástrojov a textúr.

Kúsky jesene

Môžete ich využiť na ďalšie tvorenie alebo ich len tak položiť na misku s ďalšími dekoráciami – jesennými tvarmi z FIMO Air, ktoré “vypadli” z formy. Práca s formičkou je veľmi jednoduchá. Stačí do nej natlačiť veľký kúsok hmoty a nechať minimálne 24 hodín odležať. Potom ho ľahko vylúpnete. Ak chcete, môžete výsledný tvar ďalej dekorovať akrylovými farbami. Nám sa páčila ich prirodzená farba.

podzim 7

Organická váza

Toto tvorenie je radosť. Je to totiž čisto bavkanie sa a džabkanie! Ako základ postačí akákoľvek sklenená fľaša (naša bola pôvodne cider). Na ňu postupne nanášate hmotu FIMO Air, ktorú ste si rukami upravili na tenší plát. Ak máte k dispozícii, môžete na rozváľanie použiť trebárs valček alebo inú fľašu. Jednotlivé pláty potom k sebe spojíte prstami. Uhládzajte hmotu do tej doby, kým je spoj viditeľný.

Fantázii sa medze nekladú, takže dekorovanie je na vás. Vrchnú časť našej fľaše sme ozdobili špirálou, ktorá vznikla pomocou uváľaných “hadíkov” hmoty. Telo fľaše sme rozodrali obyčajnou príborovou vidličkou, aby malo vzhľad kôry. Nakoniec sme na hadíkov umiestnili list z vyššie spomenutej formy. Ak budete postupovať opatrne, podarí sa vám hmotu z formy vybrať aj bez zaschnutia.

podzim 8

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Streda, 19. Január 2022

100%

Určite nakúpim z obchodu znova, skvelý výber a aj ceny! Všetko došlo v poriadku a pekne zabalené. :) Niektoré veci síce nemali na sklade, ale na dobré veci sa čaká. Palec hore!

+ veľmi široká ponuka sortimentu

Overený zákazník
Utorok, 18. Január 2022

100%

Vždy okamžité a kompletné vybavenie objednávky .

+ Všetko na jednom mieste.

Overený zákazník
Utorok, 18. Január 2022

100%

Doporučuji