Estrela

Estrela Sklenená bižutéria, sklenené voskované perly, koráliky a povrchové úpravy. To všetko je prednosťou českej rodinnej firmy ESTRELLA ES – PRESS, spol. s r. o., ktorej korene siahajú až do roku 1892. V súčasnosti sa spoločnosť prezentuje pod značkou estrela® a ponúka širokú škálu zušľachtení, ktoré pravidelne dopĺňa o nové trendy a celosvetovo unikátne dekory. Nezaostáva ani v oblasti výroby mačkaných perličiek, ktorých vyrába nepreberné množstvo. Naviac je vlastníkom niekoľkých jedinečných registrovaných tvarov.

Najekologickejšia výroba korálikov v ČR


Produktový certifikát 2016 udáva informácie o ekológii celej spoločnosti. Výrobné zariadenie Estrella Es-Press využíva najnovšiu a najekologickejšiu technológiu. Pri takomto použití produktov, aké je odporúčané, sú ich účinky zdraviu neškodné.

Druhý certifikát sa zaoberá špeciálnou technológiou ENT Estrela Neon, esNEON®, a popisuje unikátny postup v zušľachťovaní sklenených výliskov. Viac nájdete nižšie.

Tretí certifikát, C1-Pb-2016, sa týka ochrany zdravia. V prvej časti zaručuje, že žiadne tovary vyrobené vo firme neobsahuje ťažké kovy (kadmium, olovo, chróm, nikel, ortuť), a tiež potvrdzuje, že výrobky sú antialergické a majú dlhú životnosť. V druhej časti sa zaoberá technológiou ENT.

Stláčané koráliky bez ťažkých kovov - technológia ENT (Estrella Nano Technology)


Výsledný vzhľad a kvalita korálikov závisí nielen na skle, z ktorého je korálik vyrobený, ale tiež na jeho povrchovej úprave. Firma Estrela vyvinula technológiu ENT, ktorá zaisťuje veľmi dobrú chemickú a mechanickú odolnosť.

Ultra tenké vrstvy špeciálnych lakov sú tepelne fixované na povrchu sklenených perál pri 200°C. Pri fixácii dôjde k chemickej väzbe medzi sklom a lakovou úpravou. Technológia sa dnes uplatňuje aj pri zušľachťovaní obalového a dekoratívneho skla.

Váza z korálikov Estrela InfinityVýhody ENT zušľachtenia:

  • výborná priľnavosť ku sklu - vrstva laku sa nelúpe okolo dierok
  • veľmi dobrá odolnosť proti odieraniu a poškriabaniu
  • farby sú stále a nemenia sa ani vplyvom tepla a UV žiarenia
  • vysoká stabilita a chemická odolnosť proti acetónu, alkoholu, kozmetike (parfémy, laky na vlasy a pod.) a potu
  • vodeodolnosť - môžete omývať ručne či prať na 40°C
  • neobsahuje ťažké kovy (kadmium, olovo, chróm, nikel, ortuť)
  • hypoalergénne
  • dlhá životnosť

 

Obľúbené dekory v ENT:

logo technologie ENT ESTRELA PASTEL ESTRELA PASTEL alebo Pastels Estrella Nano Technology je jednou z najžiadanejších farebných kolekcií. Používa sa predovšetkým pri zušľachťovaní drobných a viacdierových sklenených perličiek.
logo Technologie ENT ESTRELA NEON ESTRELA NEON a ESTRELA NEON SILK sú vlajkovými kolekciami ENT technológie. Unikátne zušľachtenie sklenených perličiek spočíva v nanášaní farebnej zmesi v tenkých vrstvách, ktoré sú následne tepelne fixované. ESTRELA NEON a jemnejšia kolekcia SILK ponúkajú matné farby svietiace pod UV svetlom v intenzívne výrazných alebo tlmenejších prírodných odtieňoch. Stlačené korálky NEON pre svoje tvorenie vyberajte tu.
logo Technologie ENT ESTRELA POWDERY ENT ESTRELA POWDERY je najnovšou ucelenou kolekciou. Pod touto značkou sa skrývajú jemné pastelové a revné letné farebné odtiene s netradičným púdrovým efektom na povrchu korálikov. Technológiu nájdete pri mačkaných dvojrokajloch Estrela Infinity.

Náramok z korálikov Estrela Infinity Váza z korálikov Estrela Infinity Náhrdelník z korálikov Estrela NEON Náhrdelník, náramok a náušnice zkorálikov Estrela NEON

Produkty tejto značky nájdete v týchto kategóriách zobraziť skryť

Zoradiť podľa: Počiatočné zoradenie / Zoradiť podľa ceny /

1 2 3