DIY šperky za pár korún

DIY šperky za pár korún 04.11.2019
Občas je potrebné byť s rozpočtom trochu opatrnejší. Lásku si za peniaze nekúpite a snaha v kombinácii s dobrou myšlienkou môže spraviť obrovskú radosť. Tak to majte na pamäti a radšej vyrobte vlastnými rukami darček, ktorý vás finančne nezruinuje.

Brúsené koráliky

Viete, že české brúsené koráliky máme aj vo veľkosti 8mm? Táto veľkosť korálika je najobľúbenejšou pre náramky na pružnom elastomere. Brúsené koráliky tak môžu byť zaujímavou alternatívou k minerálom. Skvele vyzerajú napríklad v kombinácii so štrasovými korálikmi alebo rondelkami.

 

60049

 

Návod


Stláčané koráliky

Ďalšou možnosťou, ako za pár peňazí vytvoriť pekný šperk, sú stláčané koráliky. Volajú sa tak podľa spôsobu, ktorým sú vyrábané – stláčajú sa špeciálnymi kliešťami zo sklenených tyčí. Vybrať si môžete z guľôčok, bavorákov s veľkým otvorom, ale trebárs aj voskových perličiek. Všetky môžete veľmi pekne kombinovať.

 

60050

 

Návod

 


Rokajlové koráliky

Drobný rokajl je koráliková stálica. Tvorí síce základ všetkých techník šitého šperku, ale svoju prácu odvedie aj v rukách úplných začiatočníkov. Navliecť ho môžete na nylónové lanko aj elastomer. Ľahko s ním tiež vytvoríte efektné náušnice s kreolovým základom.

 

60047

 

Nylónové lanko, zatláčací rokajl, karabínka a rokajlové koráliky. Tadá, jednoduchý, ale efektný náramok je na svete.


Metrážová retiazka

Retiazka v metráži ide odnikiaľ nikam. Až do tej doby, kým jej dáte pomocou štípacích klieští dĺžku a pomocou spájacích krúžkov a ketlovacích ihiel tvar. Neexistuje snáď univerzálnejší materiál. Keď ho zaujímavo pospájate, vystačí si sám so sebou. Môžete naň ale tiež zavesiť výrazný komponent alebo jeho očká použiť ako základ na techniku ketlovania a ovešať ho korálikmi.

 

60048

 

Metrážovú retiazku využijete napríklad v náušniciach s komponentmi TierraCast Intermix.


České drevené koráliky

Česko nie je len veľmocou sklenených korálikov. Aj jeho luhy a háje sú zdrojom kvalitného korálikového materiálu – dreva. Drevené koráliky môžu poslúžiť ako základ vášho šperku. Doplňte ich trebárs brúsenými korálikmi tak ako na obrázku. Skvele si rozumejú napríklad s minerálmi. Navyše, drevené koráliky, ktoré nájdete v našom obchode, sú zdravotne neškodné a môžu byť ľubovoľne ožužlávané.

 

60208

 

Návod


Minerály za pár peňazí

Výhodou minerálov je, že ich je taká široká škála. Ako drahý kameň je chápaná len časť z nich, takže niektoré druhy sú bez problémov cenovo dostupné. Ruženín, opalit, modrý alebo biely howlit, fluorit aj hematit sa môžu bez obáv stať základom vášho šperku.

 

60209

 

Dúfame, že sme vám ukázali, že vytvoriť šperk vlastnými rukami nemusí byť nič nákladné. Ani náročné. Stačí chuť, myšlienka na obdarovaného a postupovať podľa našich návodov.

 

Budeme veľmi radi, ak sa so svojím šperkom potom pochválite na našich sociálnych sieťach. Nájdete nás na Facebooku aj Instagrame. Nezabudnite pripojiť #vianocezosrdca.

Návody na šperky z tohto článku