Cléopâtre

Cléopâtre Cléopâtre je francúzska značka datujúca sa do roku 1930, ktorá začala tým, že predávala špeciálne lepidlo s jemnou mandľovou vôňou. Už kedysi sa výrobcovia chceli odlíšiť od ostatných značiek na trhu, a tak zo sortimentu lepidla, ktorého vôňa sprevádzala detstvo nielen francúzskych študentov, vzniklo omnoho širšie spektrum produktov, ktoré ocenia aj milovníci vlastnoručne vyrábaných šperkov.

Keď v roku 1930 prišla značka Cléopâtre na trh s úplne novým lepidlom, len málokto tušil, že za ich produktom nebolo len žiarivé oranžové viečko, ale tiež špeciálna mandľová vôňa, ktorá ich produkt výrazne odlišovala. Tým sa Cléopâtre zapísala do myslí nielen väčšiny študentov. Trh tohto výrobcu sa v poslednej dobe rozrástol o niekoľko významných odvetví – od akrylových farieb po modelovací porcelán. Cléopâtre je teraz známou značkou aj medzi umelcami alebo domácimi kreatívcami, ktorí voľné chvíle trávia tvorbou dekorácií a šperkov.

 

Jedno z najdôležitejších odvetví, ktoré vám chceme predstaviť, je spojené s trendom krištáľovej živice. Šperky z krištáľovej živice sú známe už niekoľko rokov a využívajú sa nielen na malé komponenty, ale tiež na veľké dekoratívne odliatky. Ak s ňou však chceme pracovať, je potrebné nájsť taký produkt, ktorý bude poddajný a zároveň odolný. Cléopâtre šikovne pochopilo dieru na trhu v kvalitnej živici, s ktorou sa bude pracovať dobre aj úplným začiatočníkom.

 

Ich krištáľová živica má príjemnú štruktúru a predmetom dodá lakovaný povrch, keďže po zaschnutí má číry, transparentný vzhľad. Šperky z nej budú odolné voči nárazu a poškriabaniu a špeciálne zloženie zabráni tomu, aby “sklený” povrch naťahoval UV žiarenie a rýchlo zožltol. Okrem toho vás určite poteší, že Cléopâtre nevyvinuli len jeden druh živice, ale rovno tri, aby ste si mohli vybrať tú ideálnu priamo pre váš doplnok.

 

 

 

 

Krištáľová živica Crystal Diamond

Ide o klasickú epoxidovú živicu, ktorá vytvorí šperk s ilúziou skla. Používa sa najviac na šperky, ktoré sú vytvorené z odlievacích foriem. Odliatky môžu byť hrubé dokonca až do 10 cm a môžete do nich vložiť skutočne všetko, od okvetného lístka po mušličku z vašej poslednej dovolenky. Je tiež obľúbeným variantom pri práci s bižutérnymi lôžkami. Zaschnutie trvá cca 48 hodín, ale už po 24 hodinách by mal byť povrch suchý. Po zaschnutí je priehľadná a bezfarebná, ak sa teda nerozhodnete ju prikrášliť tekutým farbivom. Táto živica bude tiež ideálnou na prácu s hlbšími lôžkami, napríklad na prstene alebo na medailónky.

 

  

 

Krištáľová živica Glass Flex

Ide o úplne jedinečnú formu živice, ktorá je aj po zaschnutí mäkká a ohybná. Vďaka tomu z nej vyrobíte napríklad originálne obaly na zošity, zaujímavú kľúčenku alebo aj komponent na výrobu náušníc a ohybné náramky. Vďaka svojej flexibilite a kratšej dobe schnutia, medzi 6-12 hodinami, je tiež veľmi obľúbená medzi umelcami. Na slovenskom trhu je toto úplne unikátny produkt, ktorý iná značka neponúka. Slúži predovšetkým na vytvorenie tenkého lakovaného povrchu a pri práci s ňou sa najčastejšie používa štetec. Pozor pri výbere štetca dajte najmä na to, aby bol skutočne kvalitný a nezanechal tak vo vašom šperku štetinky.

 

       

 

Krištáľová živica Glass Lack

Táto krištáľová živica je skvelou voľbou pre všetkých, ktorí si chcú vyrobiť šperk s tenkou vrstvou živice s efektom glazúry. Vďaka zloženiu s ňou môžete vylievať väčšinu bižutérnych komponentov, ktoré sú tenšie, napríklad rámiky Amoracast. Ak radi tvoríte doplnky a dekorácie z FIMA, ktoré si následne chcete nechať zatvrdiť, tak táto živica bude skvelou voľbou. Obvykle sa používa na tenšiu vrstvu 1-4 mm a výhodou je, že aj v tenkých komponentoch vám nepretečie. Vďaka špeciálnej gélovej konzistencii ju môžete využiť aj na 3D efekt (do max. hrúbky 2 mm). Zaschnutie potrvá cca 48 hodín a potom vám vydrží pevne na všetkých hmotách vrátane polymérových hmôt.

 

Do krištáľovej živice môžete zaliať skutočne všetko. Od vašej rodinnej fotografie, z ktorej si môžete neskôr urobiť kľúčenku, po vašu obľúbenú kvetinu. Stále viac populárna je tiež v kombinácii s bižutérnymi komponentmi. Skvele sa vám s ňou bude pracovať napríklad s lôžkami a rámikmi Amoracast alebo Nunn Design, ktoré sú vyrobené zo striebra.

 

   

 

 

Praktické a bezpečnostné príslušenstvo

Cléopâtre nemyslí len na zábavu, ale aj na bezpečnosť pri práci, čo je pri krištáľovej živici určite nutné. Vďaka tomu si môžete od tohto výrobcu vybrať nielen silikónovú hmotu, ktorá vám poslúži ako forma na odliatky, ale tiež bezpečnostné príslušenstvo, ktoré obsahuje špachtle, odmerky a rukavice. A nesmieme zabudnúť ani na veľmi praktickú podložku s drážkami, ktorá sa postará o to, aby váš krásny šperk zatvrdol bezpečne a vy ste ho mohli ľahko vyňať. Okrem toho na nej nájdete aj praktické formy na odlievanie gombíkov a ďalších tvarov.

 

 

Špeciálne koncentrované farbivá

Cléopâtre sa pýši tým, že po zaschnutí je ich živica skutočne číra a transparentná. Ale čo ak túžite po troške farby? Aj na toto sme pripravení. Výber niekoľkých koncentrovaných tekutých pigmentov vám pomôže rýchle vytvoriť farebnú živicu. Na 10 g živice vám postačí jedna jediná kvapka a praktické je aj to, že farby spolu ľahko zmiešate a môžete s nimi tak vytvoriť krásne vzory a prechody.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ako vždy vám prajeme veľa krásnych a skutočne unikátnych šperkov.

Produkty tejto značky nájdete v týchto kategóriách zobraziť skryť

Zoradiť podľa: Počiatočné zoradenie / Zoradiť podľa ceny /

1 2