Učenie tvorbou

Pusťte sa do učení tvořením! Zn. bude to bavit veľké i malé.

Učenie tvorbou

Streda, 25. máj 2022

Všetci to poznáme – učenie je otrava, často ako pre deti, tak aj pre rodičov. Ale nemusí to tak byť, máme pre vás pár tipov, ako na učenie tvorbou! Takže sa spoločne s deťmi nielen zabavíte pokojne aj na niekoľko hodín, ale ich aj niečo nové naučíte. Trebárs prvé počítanie, farby alebo viazanie šnúrok. A stačiť vám bude pár vecí, ktoré nájdete doma, a pár, ktoré kúpite u nás na e-shope. Poďme na to!

Viazanie šnúrok

Budete potrebovať:

Postup: Z kusu kartónovej škatule si vystrihnite dva ovály a pomocou popisovača dokreslite topánky (ako budú vyzerať, to necháme na vás a vašej ratolesti). Na dierky na šnúrky využite dierovačku alebo ostré nožnice. Prevlečte šnúrku a spoločne s deťmi sa môžete naučiť ako postupné prevliekanie šnúrok, tak ich zaväzovanie.

Učenie farieb

Budete potrebovať:

Postup: Na papier nakreslite húsenicu, ktorej telíčko sa skladá z koliesok, ktoré pastelkami alebo fixkami vyfarbite farbami podľa toho, aké ste si zvolili farebné brmbolčeky. Spoločne s deťmi potom pomocou lepidla nalepte farebné brmbolce tak, aby zodpovedali farbám telíčka húsenice. Brmbolce ale lepiť nemusíte, stačí ich ukladať tam, kam patria, a hru tak môžete opakovať.

Počítanie a farby

Budete potrebovať:

Postup: Vezmite si ľubovoľný počet špachtlí a každú postupne očíslujte pomocou farebných fixiek. Každá špachtľa by mala mať svoje číslo a farbu. Spoločne s deťmi potom na špachtle prilepte toľko brmbolcov v určenej farbe, koľko ich tam má byť. Špachtle potom nevyhadzujte, môžete ich používať na opakovanie počítania.

Veselé zvieratká

Slimáčik zo šišky

Budete potrebovať:

Postup: Využite prechádzku v prírode na to, aby ste nazbierali šišky. Z jednej takej si môžete s deťmi vytvoriť veselého slimáčika. Hlavičku vystrihnite z kusu kartónovej škatule a lepidlom prilepte „rožky“, ktoré vytvoríte z malých paličiek a farebných brmbolcov. Pomocou popisovača dokreslite tvár a namiesto jedného alebo oboch očičiek môžete nalepiť tie pohyblivé.

Motýľ

Budete potrebovať:

Postup: Pripravte si papier alebo kus kartónu. Doprostred nalepte z brmbolcov telíčko a hlavičku motýľa. Môžete využiť nalepovacie očká a motýlie tykadlá urobte zo ženilkových drôtikov. Motýlie krídla potom dorobia vaše ratolesti svojimi rukami – stačí im dlane natrieť prstovými farbami v ich obľúbenej farebnej kombinácii, obtlačiť a nechať zaschnúť.

Dúfame, že si tvorenie spoločne s deťmi užijete a vzniknú tak ich prvé umelecké diela. Budeme radi, keď sa o ne s nami podelíte na našom Facebooku alebo Instagrame. Nezabudnite, že pri tvorení s deťmi by ste mali vždy asistovať. Poznáte to, niekedy stačí chvíľka nepozornosti a možno nožnice zájdu niekam, kam nemajú. A ak vás tvorenie s deťmi bude baviť, mrknite sa do našej sekcie Všetko pre tvorenie s deťmi pre ďalšie tipy a nápady.

 

Súvisiace články

Tipy na DIY darčeky pre nastávajúce maminy

Tipy na DIY darčeky pre nastávajúce maminy

Nechajte sa inšpirovať a vytvorte originálne DIY darčeky pre nastávajúcu maminu!

Čítať viac

Ema má misu, mama v nej má koráliky

Ema má misu, mama v nej má koráliky

alebo učte sa nielen so svojím prváčikom kreatívnou formou abecedu a tvorte spolu!

Čítať viac

Vytvorte si doplnky nielen pre bábätká

Vytvorte si doplnky nielen pre bábätká

Ozdobné klipy na cumlíky s menom vašej ratolesti, silikónové dojčiace korále alebo krásne reťaze do kočiarov – tieto praktické šperky rozvíjajú nielen motoriku. Chcete vedieť, prečo sú stále viac populárne?

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
98 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Utorok, 5. Júl 2022

100%

Jeden den jsem objednala a druhý den jsem si objednávku vyzvedla v obchodě! Maximální spokojenost, doporučuji!

Overený zákazník
Štvrtok, 30. Jún 2022

100%

Velmi slusne som bola vybavena, vrlky vyber tovaru, vsetko som dostala. Velka spokojnost. Dslujem

+ Nemusim nikam chodit, tovar som dostala az ku dveram domu. Pohodlne, som spokojna. Dakujem

Overený zákazník
Štvrtok, 30. Jún 2022

100%

Dobrý výběr, rychle dodání. Hlavně super korálky v tubě a ne v sáčku. Za mě dobrý.