Predstavujeme Jesmonite!

Tak vzrušujúcu novinku sme pre vás tento rok ešte nemali! Ak ste si zamilovali tvorenie s krištáľovou živicou, Jesmonite vás nadchne. Ak ste sa živici vyhýbali kvôli dlhej dobe schnutia a nepríjemným výparom, Jesmonite rozptýli vaše obavy. Eko-živica Jesmonite® totiž vytvrdne behom slabej hodinky, vetrať nemusíte a pracovné miesto neostane polepené.

Predstavujeme Jesmonite!

Utorok, 5. Október 2021

Čo je Jesmonite?

Jesmonite je tzv. eko-živica. Ide o dvojzložkovú liacu hmotu, ktorá sa skladá z akrylovej tekutiny na vodnej báze a minerálneho základu. Tieto zložky sa zmiešajú dokopy v konkrétnom pomere, ktorý treba starostlivo odvážiť.

Prečo eko-živica? Pretože základom sú, na rozdiel od krištáľovej živice, zložky na vodnej báze. Prebytočnú hmotu pred stvrdnutím je teda možné bez obáv umyť a vypustiť do odpadu. Ale nebudete to chcieť urobiť, verte nám! Druhou možnosťou je si zvyšky hmoty, ktoré pred úplným zatvrdnutím nalámete na drobné kúsky, schovať a následne využiť na super trendy terrazzo efekt.

Jesmonite sa ponúka v niekoľkých typoch hmôt, ktoré sa od seba líšia výsledným efektom, ale aj zložením a pomerom zložiek. Základnou hmotou, ktorá sa využíva na hobby tvorenie, je Jesmonite AC100. Táto hmota je po vytvrdnutí biela a na dotyk veľmi hladká. Dá sa ľahko farbiť Jesmonite pigmentmi, čím vytvoríte presne tie odtiene, ktoré sa vám páčia. Druhým typom je Jesmonite AC730, ktorý imituje rôzne druhy kameňa. Po povrchovej úprave vynikne kamenná štruktúra výrobku.

Kde sa vzal?

Jesmonite pochádza z Veľkej Británie, kde bol pred viac než 30 rokmi vynájdený ako ľahšia alternatíva betónu. Okrem stavebníctva sa používal aj v scénografii – na výrobu kulís pre film aj divadlo, ale aj ako základný materiál na výrobu scenérií zábavných parkov. Svoje využitie nachádza aj v umení, či už získava tvar sochy alebo napríklad rozsiahlej dekorácie steny, kde je dôležitá nižšia hmotnosť zaveseného diela.

V posledných rokoch získava na popularite medzi dizajnérmi vybavenia a doplnkov do domácnosti. Vyrábajú sa z neho napríklad svietidlá, misy, kvetináče, ale aj drobné dekorácie.

Čo sa z neho dá vytvoriť?

Práve drobné dekorácie sú to, čo si z Jesmonite môžete v pohodlí domova ľahko vyrobiť aj vy! Potrebujete na to len silikónovú formu. Tá je rovnaká ako na krištáľovú živicu. Môžete si teda vytvoriť podložky pod poháre, tanieriky, stojančeky na sviečky alebo trebárs škatuľky. Z Jesmonite AC100 môžete vyrobiť aj šperky.

Čo potrebujem, keď chcem Jesmonite vyskúšať?

Rozhodne odporúčame ako prvé skúsiť pracovať s Jesmonite AC100. Aby bolo prvotné zoznámenie ľahšie, máme pre vás štartovací balíček! V ňom nájdete množstvo Jesmonite AC100, z ktorého vyrobíte 5 podložiek pod poháre. Ak nemáte formu, nevadí. V balení totiž nájdete jednu štvorcovú a jednu hexagónovú silikónovú formu. Hmotu môžete zafarbiť pomocou kombinácie priložených pigmentov. Zo žltej, červenej a modrej namiešate naozaj veľké množstvo zaujímavých odtieňov.

Na rozdiel od krištáľovej živice, Jesmonite tvrdne naozaj rýchlo. Pri tvorení teda nemáte času nazvyš. Navážiť, rozmiešať, zafarbiť, naliať, vyklepať bublinky. A za pol hodiny môžete z formy opatrne vybrať výrobok. Ten potom potrebuje ďalších 24 hodín do úplného vytvrdnutia. Najlepšie mu to pôjde, ak k nemu bude mať zo všetkých strán prístup vzduch. Ideálne je ho položiť na vrch formy a do druhého dňa si ho nevšímať.

Ak chcete vyskúšať terrazzo efekt, budete musieť vytvrdnutý výrobok obrúsiť šmirgľovým papierom. Aby bol výrobok dobre chránený nielen pred vlhkosťou, odporúčame ho po finálnych úpravách natrieť tmeliacim záterom, inak nazývaným sealer.

Kde Jesmonite kúpim?

Sme jediným oficiálnym distribútorom Jesmonite pre Slovenskú republiku. Hmotu teda kúpite len na našom e-shope a v predajniach v Prahe a Brne. V ponuke máme balenia hmoty vhodné na domáce hobby použitie. Ak by ste mali záujem o väčšie balenie, neváhajte sa nám ozvať.

Technické príručky na stiahnutie (pripravujeme):

Súvisiace články

Ako zafarbiť Jesmonite?

Ako zafarbiť Jesmonite?

Láka vás vyskúšať všetky možnosti, ktoré prináša nová liaca hmota Jesmonite? Tak to by ste určite mali vedieť viac o tom, ako môžete hmotu zafarbiť.

Čítať viac

Ako pracovať s hmotou Jesmonite?

Ako pracovať s hmotou Jesmonite?

Tvorenie s Jesmonite hmotou je hračka! V tomto článku sa dozviete, ako túto hmotu správne pripraviť, ako s ňou pracovať, ako tvoriť s farbami a pigmenty a tiež ako hotový výrobok môžete dozdobiť.

Čítať viac

Jesmonite: 10 najčastejších otázok

Jesmonite: 10 najčastejších otázok

Ak chcete začať tvoriť s Jesmonite hmotou, ale ešte toho o nej veľa neviete, potom je tento článok presne to, čo si potrebujete prečítať!

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 428+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Utorok, 26. Október 2021

100%

přehledné stránky, doručení bylo velmi rychlé, žádné otálení

Overený zákazník
Utorok, 26. Október 2021

60%

Přehlednánabídka, solidní jednání, kvalitní zboží, rychlé doručení

+ přehledná nabídka, solidní jednání, rychlé doručení

Overený zákazník
Pondelok, 25. Október 2021

100%

velký výběr zboží pro tvoření za dobré ceny, bezproblémové a rychlé dodání

+ velký výběr zboží pro tvoření
+dobré ceny
+bezproblémové a rychlé dodání