Oranžová inšpirácia

Inšpirujte sa k tvoreniu oranžových šperkov a zapojte sa do súťaže až o 20 €.

Oranžová inšpirácia

Sobota, 2. Október 2021

Milé korálkářky, milí korálkáři,

lístie na stromoch sa už farbí do oranžova a to by nebolo, aby sme sa s ním nedokázali zladiť! Práve preto vyhlasujeme pre október oranžovú výzvu, v rámci ktorej nám môžete ukázať svoje šperky a dekorácie v oranžových tónoch, a zapojiť sa tak do súťaže o bezva korálkové ceny!

Stačí nám na Facebooku alebo Instagramu poslať do správy fotku vášho výtvoru alebo ho zdieľať pod tento príspevok. Aj tento mesiac vyberie jeden člen nášho tímu 3 víťazov. Pravidlá nájdete tu.

Dvaja sa môžu tešiť na balíček korálok a víťaz mesiaca na poukážku 20 € na nákup korálikov podľa svojho výberu.

A kde hľadať inšpiráciu?

Oranžová farba je na európskom a americkom kontinente najčastejšie spájaná s ohňom, energiou, zábavou s ľahkým nádychom nebezpečenstvo a jedná sa tiež o národnú farbu Holandska. V Ázijských náboženstvách predstavuje oranžová svätú farbu, ktorú obliekajú mnísi i Sádhuovia alebo ak vysoko postavení svätí muži. Vnímanie oranžovej farby sa tak veľmi líšia naprieč kultúrami.

Jedno ale platí pre oranžovú farbu všade na svete - jedná sa o farbu výraznú, takže ak svoj outfit doplníte štýlovým oranžovým šperkom, budete neprehliadnuteľní. To isté platí pre oranžovej dekorácie, ktoré môžu krásne zútulniť váš domov a zvlášť v týchto mesiacoch môžu dodať vášmu bývaniu ten správny jesenný nádych.

Zároveň s pribúdajúcimi chladnými a tmavými večery október priamo zvádza k tvoreniu, ktoré išlo mnohokrát stranou kvôli teplým a slnečným dňom. Máte to tiež tak? :-)

Vráťme sa ešte na chvíľku k oranžovej, ako k národnej farbe Holandska. Vedeli ste, že je to tak vzhľadom na pôvod vládnucej dynastie, ktorej predkovia pochádzali z von Nassau-Oranžského rodu, ktorý pôvodne sídlil vo francúzskom Orange. Z francúzštiny pochádza aj samotné pomenovanie tejto farby a zároveň pomaranča, úplne pôvodne bolo však toto slovo prevzaté z arabského "narandž".

Viac o oranžovej farbe a o tom, ako pôsobí na ľudskú psychiku sme spísali špecializovaný článok, ktorý si môžete prečítať tu.

Tiež sa vám táto energická farba páči? Prezrite si napríklad našu ponuku oranžových minerálov a noste kúsok plameňa stále pri sebe. Priamo v kategórii drahých kameňov a minerálov nájdete napríklad jaspis, karneol, achát alebo slnečný kameň, a to hneď v niekoľkých veľkostiach a tvaroch.

Tie najkrajšie jesenné dekorácie môžete hravo vytvoriť napríklad za použitia samotvrdnúcej hmoty v kombinácii s oranžovými farbami alebo sa za dlhých večerov môžete zabaviť uzlíkováním macramé, ktoré tiež ponúkame v mnohých odtieňoch oranžovej.

Nájdite si tie správne komponenty pre váš oranžový projekt v tejto kategórii, kam sme pre vás pre tento týždeň zhromaždili všetky zľavnené položky!

Určite ale preskúmajte aj sekciu návodov a inšpirácie. Trebárs objavíte tú pravú kombináciu pre váš originálny výtvor v oranžovej farbe. Tak teraz už viete všetko a môžete sa pustiť do tvorenia a my sa naozaj tešíme na Vaše výtvory! <3

Ak sa budete svojimi oranžovými doplnkami chváliť na sociálnych sieťach, poteší nás, keď fotku označíte #vyzvaodkoralku a #inspiraceodkoralku.

Súvisiace články

Čo nadeliť pod stromček tvorcom?

Čo nadeliť pod stromček tvorcom?

Chcete pod stromčekom vidieť rozžiarené oči niekoho, o kom viete, že rád tvorí, ale vy sami sa v tom nevyznáte ani za mak? Pripravili sme pre vás pár tipov, s ktorými nikdy netrafíte vedľa!

Čítať viac

Súťaž o SWAROVSKI poklad

Súťaž o SWAROVSKI poklad

Zapojte sa do žrebovania o úplne unikátny darček SWAROVSKI v hodnote 125 €! Ako sa zapojiť sa dočítate v tomto článku.

Čítať viac

Adventné vence a svietniky do každej rodiny

Adventné vence a svietniky do každej rodiny

Veniec so štyrmi sviečkami nepochybne patrí k jednému zo základných symbolov adventu. Čo nedeľa, to jeden zažatý plamienok. Ale aj niečo tak tradičné, ako je adventný veniec, sa môže dočkať kreatívnych inovácií. Poďte sa s nami pozrieť na možnosti, ako na to tento rok ísť inak.

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 29. November 2021

100%

Velký výběr a kvalita

Overený zákazník
Štvrtok, 25. November 2021

100%

Spokojenost, vždy.

+ Kvalita
+Rychlost
+Komunikace

Overený zákazník
Streda, 24. November 2021

100%

MAXIMÁLNÍ SPOKOJENOST