Adventné vence a svietniky do každej rodiny

Veniec so štyrmi sviečkami nepochybne patrí k jednému zo základných symbolov adventu. Čo nedeľa, to jeden zažatý plamienok. Ale aj niečo tak tradičné, ako je adventný veniec, sa môže dočkať kreatívnych inovácií. Poďte sa s nami pozrieť na možnosti, ako na to tento rok ísť inak.

Adventné vence a svietniky do každej rodiny

Pondelok, 22. november 2021

Veniec bez ihličia

Do našej ponuky sme zaradili prútené vence v rôznych veľkostiach. Prírodné aj farbené prútie si svoje využitie nájde nielen v dobe vianočnej. Taký poriadny prútený korpus vám môže slúžiť niekoľko rokov a niekoľko sezón. Na jar ho stačí dodekorovať napríklad vaječnými škrupinkami alebo pierkami a použiť znova.

Náš adventný veniec bez ihličia sa drží minimalistického dizajnu a hotový ho máte doslova za pár minút.

Materiál a pomôcky

Postup

  1. Najskôr si rozvrhneme umiestnenie sviečok, ktoré nám bude určovať finálnu podobu venca. Môžete ich rozmiestniť symetricky alebo na jednu stranu, tak ako my.
  2. Vezmeme si 4 balenia drevených červených korálikov a vlascu, na ktorom sú navlečené, odstrihneme konce. Využijeme tak naše ekologické bezobalové balenie korálikov a nebudeme ich musieť navliekať na nový materiál.
  3. Odmeriame si, kam jednotlivé strandy korálikov umiestnime, aby boli symetrické. Pomocou tavnej pištole ich potom na dané miesto prilepíme. Stačí lepidlo vždy dať len na prvý, cca prostredný a posledný korálik.
  4. Odštipneme si cca 30 cm drôtu a navlečieme naň rolničky tak, aby medzi sebou mali vždy cca 3 cm rozostup. Rolničku na jej mieste pripevníme zatočením drôtika.
  5. Po tom, čo všetky rolničky navlečieme, drôtik pokrčíme, aby mal nepravidelný tvar. Drôtik s rolničkovým trsom potom na oboch stranách prevlečieme medzi prútím venca.

TIP: Nehodí sa vám naša farebná schéma? Stačí vymeniť farby korálikov a rolničiek a veniec hneď dostane úplne novú podobu. Prútený základ môžete tiež nafarbiť pomocou akrylových farieb alebo ho prestriekať sprejom trebárs nazlato.


Najjednoduchší svietnik na svete

Chcete si to doma spraviť pekné, ale nemáte čas ani chuť venovať dekorovaniu celé popoludnie? Tento svietnik budete mať hotový doslova za 3 minúty. Budete potrebovať len tácku, zelenú vetvičku ihličia alebo trebárs eukalyptu a niečo málo na tvorenie.

Materiál a pomôcky

Postup

  1. Pomocou tavnej pištole prilepíte drevené výseky na veniec a je hotovo :D

Svetielka na celú zimu

Aj vám je ľúto, že po Vianociach adventný veniec zmizne a už nie je čo zapaľovať? Vyrobte si dekoráciu, ktorú využijete počas všetkých tmavých zimných večerov. Zvládne to naozaj úplne každý.

Materiál a pomôcky

Postup

  1. Vezmite si dostatočne veľký pohár, ktorý sa vojde medzi 4 vločky, a dobre ho odmastite.
  2. Na mieste, kde sa bude vločka pohára dotýkať, zľahko povrch poškriabte pomocou brúsneho papiera.
  3. Naneste na drevený výsek lepidlo z tavnej pištole a pevne pritlačte.


TIP: Týmto spôsobom môžete nadekorovať nielen nové sviečky, ale tiež trebárs zrecyklovať tie už vypotrebované, do ktorých vložíte novú čajovú sviečku. Rovnaký postup môžete ale aplikovať aj vo veľkom, trebárs na zaváracie poháre! Len je potrebné ich veľkosti prispôsobiť množstvo drevených výsekov, ktoré si objednáte.

Súvisiace články

5 tipov na vianočné darčeky, ktoré zvládne vyrobiť naozaj každý

5 tipov na vianočné darčeky, ktoré zvládne vyrobiť naozaj každý

Udalosti posledných dvoch rokov zmenili spôsob, ktorým väčšina z nás kupuje vianočné darčeky. Namiesto toho, aby sme behom celej jesene priebežne chodili po obchodoch a hľadali, čím by sme našim blízkym urobili radosť, teraz väčšinu vyriešime na pár klikov. Ale nie je to škoda?

Čítať viac

Strieborná a zlatá inšpirácia

Strieborná a zlatá inšpirácia

Inšpirujte sa k tvoreniu strieborných a zlatých šperkov a zapojte sa do súťaže až o 20€.

Čítať viac

Čo nadeliť pod stromček tvorcom?

Čo nadeliť pod stromček tvorcom?

Chcete pod stromčekom vidieť rozžiarené oči niekoho, o kom viete, že rád tvorí, ale vy sami sa v tom nevyznáte ani za mak? Pripravili sme pre vás pár tipov, s ktorými nikdy netrafíte vedľa!

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 444+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Pondelok, 6. December 2021

100%

velmi rychle dodání-v neděli objednám a v pondělí je objednávka na prodejně

Overený zákazník
Nedeľu, 5. December 2021

100%

Vše proběhlo naprosto v pořádku. Nemám co vytknout.

+ Naprostá spokojenost.

Overený zákazník
Nedeľu, 5. December 2021

100%

Jako vždy spokojena