Ako som sa vydal za korálikmi až do Ameriky alebo Bead and Button Show 2016

Robíme všetko pre to, aby sme vám stále prinášali ten najširší sortiment korálikov pre vaše tvorenie. Náš riaditeľ Martin kvôli tomu podnikol aj cestu na druhú stranu zemegule… Svoje dojmy z Bead and Button Show 2016 zhŕňa v nasledujúcom článku.
Ako som sa vydal za korálikmi až do Ameriky alebo Bead and Button Show 2016

Utorok, 16. august 2016

Koráliky idú do sveta

Na jednu z dvoch najväčších korálikových udalostí na svete, medzi ktoré tradičná Bead and Button Show bez pochýb patrí, som sa chystal už dlho. Vždy sa bohužiaľ našlo niekoľko racionálnych dôvodov, prečo sa to „tentokrát“ opäť nehodí a že nabudúce už to určite vyjde. A úprimne som to vnímal aj ako jeden zo svojich profesionálnych restov.

Provozní ředitelka Klára u vstupu na Bead and Button Show

Keď ale tohto roku dorazila osobná pozvánka priamo z firmy TOHO z Japonska (spolu so vzorkami poslednej novinky TOHO Demi Round - aby si dámsky doprovod stihol vyrobiť štýlový šperk práve na večernú recepciu), bolo rozhodnuté. Také pozvanie sa totiž neodmieta. A tohtoročný „TOHO Saturday Night Beaders Reception“ (večierok, ktorý TOHO usporiadava na Bead and Button Show každé dva roky) bol o to výnimočnejší, že TOHO tento rok oslavuje 65. výročie založenia spoločnosti; ale o tom neskôr.

Nebo, peklo aj raj hľadaj v Milwaukee

Akcia Bead and Button Show sa už tradične koná v meste Milwaukee, ležiacom na juhozápadnom brehu jazera Michigan, vzdialenom cca 140 km severne od Chicaga. Usporiadava ju vydavateľstvo Kalmbach Publishing, ktoré, ako už názov akcie napovedá, vydáva tie najčítanejšie časopisy v odbore korálikov a tvorby bižutérie na svete Bead&Button, Bead Style a Art Jewelry.

Kurzy a workshopy

Celá akcia trvá neuveriteľných trinásť dní, pričom celých jedenásť dní je nabitých viac ako šesťsto (!) workshopmi a kurzami, kde viac ako dvesto lektorov z celého sveta vyučuje zhruba štyridsať výtvarných techník najrôznejšich náročností od úplných začiatočníkov až po kurzy určené len pre profesionálnych designérov.

Kurzy a workshopy sa konajú v priebehu týchto jedenástich dní vďaka obrovskej návštevnosti súbežne na troch rôznych miestach v meste. Prihlásiť sa môžete napríklad na trojhodinový kurz začínajúci cca od 2000 Kč až po štvordňový (30 hod.) kurz za cca 30 000 Kč. Svoju obľúbenú techniku, materiál a náročnosť si tu nájde naozaj každý, a ak máte tvorivého ducha s nutkaním skúšať neustále niečo nové, zbláznite sa tu a budete sa chcieť rozkrájať, aby ste toho mohli vyskúšať čo najviac.

Trhovisko ako sa patrí

Dobrá správa je, že ak sa prihlásite na akýkoľvek z kurzov, máte automaticky voľný vstup na tzv. „Bead & Jewelry Marketplace“, čo nie je nič iné ako obrovské korálikové trhovisko, ktoré sa koná posledné tri dni akcie ako vyústenie celého programu. Na trhu vystavujú a predávajú najmä maloobchodní predajcovia, ale svoje stánky tu má aj niekoľko najdôležitejších svetových výrobcov, ako je TOHO, Miyuki alebo Swarovski, ktorí svoju účasť na výstave ale využívajú hlavne na predstavovanie noviniek širokej verejnosti, a sami tu tovar nepredávajú. Osobne ma iba prekvapilo, že sme tu nestretli stánok českej Preciosy, ktorú by som do tejto silnej „štvorky” určite rád zaradil, a jej prezetáciu tu teda očakával.

Bead And Button tržiště  Bead And Button tržiště  Bead And Button tržiště

Čo sa týka ponúkaného sortimentu, mám pre Vás skvelú správu. Nebudem preháňať, keď poviem, že české koráliky doslova hýbu svetom. Len ťažko tu totiž hľadáte predajcu, ktorý by aspoň čiastočne neprezentoval „Czech beads“, „Czech glass“, „Czech crystal“, alebo čokoľvek začínajúce slovom Czech, aby tak dal najavo, že daný výrobok pochádza z Českej republiky.

Rozhodne najvýraznejšie je tu potom zastúpený sortiment českého výrobcu Matubo. Koráliky Matubo Superduo či Matubo Miniduo dostanete doslova na každom rohu. Ďalej sú tu veľmi obľúbené dvojdierové a štvordierové koráliky z rady CzechMates, ktoré sú síce pôvodom z Českej republiky, ale vyrába ich u nás česko-americká firma Starman.

Okrajovo tu potom narazíte na tovar českého výrobcu Estrella, ktorého prezentujú hlavne všadeprítomné a stále populárne neónové povrchové úpravy. Čo sa týka rokajlových korálikov, jednoznačnou jednotkou sú na americkom trhu veľmi populárne japonské TOHO Beads, ktoré sú nasledované tiež japonskými Delica Beads výrobcu Miyuki. Ako som už povedal, česká značka Preciosa tu bohužiaľ nijak zvlášť nevyniká, skôr naopak.

Korálikové výzvy

The TOHO Challenge

Na Bead and Button Show dochádza tiež k vyhlasovaniu dvoch významných designérskych zápolení. Prvým z nich je „The TOHO Challenge“, kde skupina starostlivo vybraných designérov z celého sveta obdrží tzv. „TOHO Challenge kit“ alebo balíček zhodných korálikov a vytvorí z nich ľubovoľný šperk.

TOHO Challenge 2016  TOHO Challenge 2016  TOHO Challenge 2016

Šperky, alebo v tomto prípade už možno skôr malé umelecké diela, vyhodnotené odbornou porotou ako najlepšie, sú potom vystavené po celú dobu konania práve na Bead and Button Show a potom putujú na jeden rok do Japonska, kde sú tieto diela vystavené priamo v sídle firmy TOHO. Sériu tých najlepších diel z aktuálneho ročníka Vám prinášame nižšie v galérii. Výtvory z predchádzajúcich ročníkov si potom môžete prezrieť TU.

BeadDreams Competition

Druhou súťažou, ktorá je na Bead and Button Show vyhlasovaná, je tzv. „BeadDreams Competition“, ktorú každoročne usporiadava priamo časopis Bead & Button a ktorá prijíma na vyhodnotenie v celkom deviatich kategóriách tie najvýnimočnejšie šperkárske diela z celého sveta v podstate bez ďalšieho zadania. Záber výsledných výtvorov je tak omnoho širší a nájdete tu špecialitky, ako je napríklad korálikový banán alebo kobylka z korálikov. Niekoľko najlepších Vám opäť prinášame v galérii nižšie.

Beads Dreams Competition  Beads Dreams Competition  Beads Dreams Competition

Keď TOHO oslavuje...

Tým sa pomaly dostávam k vyvrcholeniu celej našej cesty, ktorým pre nás bola účasť na „TOHO Saturday Night Beaders Reception“, usporiadanú TOHO v spolupráci s česko-americkou firmou Starman pre cca 120 vyvolených z celého sveta.

Fotka, na kterou jsme hrdí - Nichole Starman - hlavní designerka Starman TrendSetters, David Starman - ředitel Starman Inc., Iwao Yamanaka - ředitel TOHO Co. Ltd., Klára Göhlerová - provozní ředitelka Koralky.cz, Martin Stibor - obchodní ředitel Koralky.cz

Nielenže TOHO oslavovalo 65. výročie založenia spoločnosti, ale súčasne tu debutovalo svojou najvýraznejšou novinkou za posledné dva roky, rokajlovými korálikmi TOHO Demi Round. Novinku uviedla sama skvelá Nichole Starman, dvorná designérka tímu „Starman TrendSetters“, ktorá s nápadom na výrobu precízneho minikrúžku rozpolením klasických korálikov TOHO Round pred viac ako dvomi rokmi prišla.

Po predstavení tejto výnimočnej novinky a pred vystúpením ďalších rečníkov sa nám podarilo niečo, v čo som cestou na večierok ani nedúfal. A síce ukoristiť fotku s riaditeľom TOHO Iwao Yamanakom, čo sa nakoniec naplnilo ešte lepšie, ako by som bol predpokladal. Vznikla tak pre mňa veľmi cenná fotografia česko-americko-japonského korálikového partnerstva.

Martin Stibor, riaditeľ Koralky.sk

Súvisiace články

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Luxusný prívesok SWAROVSKI ako darček

Len do rozdania zásob máte možnosť získať kúsok z luxusného pokladu plného SWAROVSKI príveskov, ktorý našiel pán Korálik v našom sklade!

Čítať viac

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

5 tipov na tvorenie v bielej farbe!

Vyskúšajte jeden z týchto 5 návodov na tvorenie v bielej farbe alebo vytvorte niečo podľa seba a zapojte sa do našej januárovej výzvy!

Čítať viac

Výzva od Korálok 2021

Výzva od Korálok 2021

Poďte sa spolu s nami obzrieť za minulým rokom a 10 súťažnými výzvami od Korálok! >>>

Čítať viac

Všetko skladom je ihneď na odoslanie
Výhodné spôsoby doručenia na Slovensko
České lokálne výrobky
Zvýhodnená cena väčších balení

Overené našimi zákazníkmi
99 % zákazníkov nás odporúča
z celkom 1 512+ recenzií - zobraziť všetko

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Rychlost, spolehlivost. Zboží bylo dobře zabalené

Overený zákazník
Štvrtok, 27. Január 2022

100%

Na koralky.cz nakupuju už čtyři roky, vždy mi přišlo co jsem si objednala. Kvalita minerálních korálků je skvělá. Vyzkoušela jsem mnoho jiných obchodů s korálky, ale některé korálky mi přišli v…

+ Krásná kvalita korálků.

+Obchod mám již dlouhodobě vyzkoušený a vždy se k němu ráda vrátím.

- Bohužel cenově je dražší než ostatní obchody s korálky.

Overený zákazník
Streda, 26. Január 2022

100%

Lze koupit jednotlive mineralni koralky, kdyz vam staci 3 ks, nemusite kupovat celou pul snuru. Koralky jsou ve velmi slusne kvalite na koralky.